Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen háztartási gépet...

Milyen háztartási gépet használtok annak érdekében, hogy egészségesebben/diétásabban főzzetek? Milyen tapasztalatokkal?

Figyelt kérdés

Pl. nekem van ételpárolóm és Actifry-om, ami 1-2 kanál olajjal süt.


Nem arra vagyok kíváncsi, ki milyen módszerrel próbál lefogyni, hanem hogy mivel lehet megkönnyíteni vagy praktikussabbá tenni a főzést.


2010. szept. 14. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem semmi ilyenem nincs. Egy teflon edényben lehet párolni is, olaj nélkül sütni is... :) Módszerek lehet, hogy vannak a fogyásra, helyes út viszont csak egy van. Egészséges táplálkozás, és sok mozgás. Ahogy írod, párolni kell, olaj nélkül sütni stb. Persze ha mellé valaki süt sütikét, meg tésztákat és nokedlit zabál tonnaszám, az nem fog lefogyni :)
2010. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a teflon az egyik fő háztartási "gépem".:) Mindent meg lehet benne csinálni, gyorsan, zsiradékmentesen. Használok még darálót pl lenmag, sárgaborsó, zabpehely őrléséhez, meg turmixot a turmixokhoz, de ez a maximum amiket használok.
2010. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehetne, hogy a kütyükre koncentráljunk, és mellőzzük a többit? Azokat én is tudom.

A többit köszönöm.

2010. szept. 14. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont rossz kategóriába írtad a kérdésedet.
2010. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ahoj! :)

hmmm... én a mikrohullámú sütő grillező funkcióját szoktam használni csirkemell készítéséhez. Hasonlít az elkészült husi a párolt zöldhöz, de nem kell forgatni, nem kell ott állni mellette, hogy ne ragadjon le...

megtisztítom a húst, fűszerezem, olykor pedig zöldséget, fűszernövényeket [pl hagymát, lestyánt, petrezselymet] pakolok a tetejére. kb 25-30 perc alatt elkészül, minden zsiradék nélkül. :)


amit mostanában szeretnék kipróbálni [anyum tanácsára], az a régi típusú melegszendvics-sütő; abban szeretném a mirelit-állígú zöldséget párolni, majd sajttal meghinteni. (:


remélem, adtam némi tippet.

2010. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert szerintem kapcsolódik a diétás menühöz.


Utolsónak köszi, szerinted a mikró nem egészségtelen? Annyi rosszat hall az ember, aztán persze rögtön az ellenkezőjét is, én meg nem igazán értek hozzá.

Azt olvastam, hogy nagyon megnőtt a gyerekkori gyomorrák, amiért a mikrózott kaját okolják. Villamosmérnökök viszont ezt cáfolták. Most kinek higgyek, az orvosnak vagy a mérnöknek?

2010. szept. 17. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!