Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 95 kiló (nő ) vagyok, holnap...

95 kiló (nő ) vagyok, holnap kezdek edzeni, mit és mennyi mozgást ajánlanál?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 20:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20.49 ezt tanúsíthatom én is :) És akkor még nem is beszéltünk a hosszútávfutásról, ami nálam 90 kilósan 2500 kcal-t éget :D Na az jól szokott esni :)
2010. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90 kilósan max akkor tudsz hosszútávon futni, ha az a 90 kg izom és nem zsír. :) Vagy ha már 10 éve futsz. Esetünkben a kérdező, most kezdi. :)
2010. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
07.29 persze, nem is azt mondtam, hogy ő fusson hosszútávot... Hanem, arra, hogy itt előttem írták, hogy a spinning égeti a legtöbb kalóriát, óránként 600-at. Ami természetesen nem igaz.
2010. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy 600-at éget el vele...

és nem véletlenül fogalmaztam úgy, hogy "Semmilyen más edzésformával nem égetsz el ennyit 1 óra alatt".

Nem azt írtam, hogy a spinning égeti a legtöbb kalóriát, hanem hogy a kedves kérdező a 95 kg-jával, kezdő sportolóként ezzel a sporttal égethetné a legtöbb kalóriát. Lévén valszeg nem fog tudni 1 órát futni olyan intenzitással, amilyennel spinningel 1 órán keresztül.

Így sem értesz egyet?

2010. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
17.53 Közelítsük meg egy kicsit másképpen a dolgot :) Igazából egy elhízott 95 kilós embernek mindegy mit mozog, ha a pulzusa egy bizonyos tartományt túllép, egész egyszerűen nem fogja bírni. Legyen az spinning, gyors séta, bringa, vagy bármi. Ez a kalóriafelhasználás nem igazán nagy ördöngösség, igazából elmondható, hogy adott pulzusszámon, minden olyan sport amit folyamatos mozgással végez az ember, tulképp ugyananyi kalóriát éget. Szóval 120-as pulzussal folyamatosan sétálni, az ugyanannyit fog égetni, mint 120-as pulzussal spinningelni. A pulzus abszolút mutatja a terhelést. Tehát, mindegy, hogy mit csinál, csak csinálja legalább 30-40 percig, és monoton állandó mozgás legyen... attól aerob ugyebár.
2010. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,spinningelni fogok !
2010. szept. 16. 20:18
 17/20 anonim ***** válasza:

18:09

Azért szerintem ez nem ennyire egyszerű.

Egyrészt a zsírégető pulzusnak is tartománya van, ez ugye kiszámolható, hogy kinek mekkora. Ennek van alsó és felső értéke is. Szóval mondjuk aki sétál az ennek az alsó értékén sétál, a spinning pedig a felső értéke. Egyrészt.

Másrészt: séta közben, maximum a talpizmok dolgoznak keményen, meg az izületek ropognak, de se a fenék, se a comb, se a kar izmai nem dolgoznak kellőképpen.

Egy jó spinning edzésen a comb összes izma, a fenék, és a kar is keményen dolgozik.

Ergó plusz munkát végez. Ez két dolgot eredményez. Egyrészt nem az izomból fog veszteni, az energiafelhasználással, hanem az izmot növelni fogja. Az izomnövekedés pedig extra kalóriafelhasználással jár... azaz az edzés utáni néhány órában is még kalóriát éget, nem csak az edzés alatt.


De az sem elhanyagolható szempont, hogy a séta vagy a futás vagy az úszás sokaknak unalmas aerob sport és hamar abbahagyják. A spinning csapatban történik, zenére és motivál az edző.

2010. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

12.08 ne haragudj, de nem igazán vagy képben :)


"Egyrészt a zsírégető pulzusnak is tartománya van, ez ugye kiszámolható, hogy kinek mekkora. Ennek van alsó és felső értéke is. Szóval mondjuk aki sétál az ennek az alsó értékén sétál, a spinning pedig a felső értéke. "


Ez butaság. Sétálni is lehet úgy, hogy 150-es pulzusom legyen, és spinningelni is lehet úgy, hogy 90 legyen, ez semmi mástól nem függ, mint az intenzitástól.

A zsírégető tartomány pedig mindenkinél azonos, legalábbis ha egészséges 10-70 év közötti emberekről beszélünk. 120-140 közötti ez a tartomány, efölött már kardió edzés van.



"séta közben, maximum a talpizmok dolgoznak keményen, meg az izületek ropognak, de se a fenék, se a comb, se a kar izmai nem dolgoznak kellőképpen."


Ne viccelj :D A talp izmai? Nem akarlak megdöbbenteni, de a vádli és a talp emelő izmok mozgatják a lábfejet, a térd behajlítása a comb és a farizmokat dolgoztatja. Remélem nem gondoltad komolyan, hogy sétaközben nem mozognak ezek az izmok???


"Egy jó spinning edzésen a comb összes izma, a fenék, és a kar is keményen dolgozik."


Hát a kar nem igazán, maximum a tricepsz, az is csak ha ki kell állni a nyeregből. Egy 95 kilós nő kb. 20mp-ig fogja tudni ezt csinálni.


"Ergó plusz munkát végez. Ez két dolgot eredményez. Egyrészt nem az izomból fog veszteni, az energiafelhasználással, hanem az izmot növelni fogja. Az izomnövekedés pedig extra kalóriafelhasználással jár... azaz az edzés utáni néhány órában is még kalóriát éget, nem csak az edzés alatt."


Ne haragudj, de ez egy nagy katyvasz, egyáltalán nem érted, hogyan is működnek a dolgok. Eleve, a spinning az aerob edzés. Az aerob edzés maximum annál növeli az izomzatot, aki életében nem sportolt. Az aerob edzés mindig állóképességet növel, és zsírt éget. Zsírt égetni, és izomzatot növelni egyszerre nem lehet. Sőt a legszebb az, hogy ez sem az edzéstől függ, hanem a táplálkozástól. Hiába csinál valaki aerob edzést, ha nem diétázik rendesen, és hiába akar izomzatot növelni, ha nem eszik kellő mennyiségű fehérjét. A levegőből, az edzésből, nem lesz sem izomnövelés, sem zsírcsökkentés. Ez a táplálkozástól függ!!!


"De az sem elhanyagolható szempont, hogy a séta vagy a futás vagy az úszás sokaknak unalmas aerob sport és hamar abbahagyják. A spinning csapatban történik, zenére és motivál az edző.


Ebben egyetértek, csapatban tényleg később adja fel az ember. Viszont a séta ingyen van, ahogy a futás is, sokaknak meg ez is szempont. A másik meg az, hogy akinek annyi elhatározása nincs, hogy ha egyedül van már nem is csinálja... azt már eleve megette a fene!

2010. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Na akkor sorjában megyek:

A zsírégető pulzus legalább a kortól függ, ha mástól nem is, de tény, nem vagyok szakember.

Tudtommal a kiszámítás úgy megy, hogy 220-ból kivonja az életkorát, így megkapja a maximális pulzusát. A zsírégető pulzustartomány körülbelül a maximális pulzus 60-70 százaléka.

Tény, hogy az intenzitástól függ, de mivel a séta kifejezés eleve az alapintenzitásra utal, ezért gondoltam nyilvánvaló, hogy alacsonyabb pulzusszámmal jár, mint a spinning, ami alapjáraton is gyorsabb lábmozgást igényel. A kocogással, futással már közel azonos intenzitáson lehet. De azt nagyon kevés 95kg-s bírja 1 órán keresztül, eleinte max 20 perc megy szerintem. Annyi idő alatt pedig még be sem indul a zsírégetés.


A "talpizmokat" irónikusan írtam természetesen. És azt írtam hogy a comb és fenék izmai nem mozognak kellőképpen. Nem azt hogy egyáltalán nem. De izomerősítésnek nem lehetne nevezni, szemben a spinninggel, amit viszont igen.

És tény az is hogy a séta vagy futás terheli az izületeket nagy súlyfelesleggel, de a spinning nem.


karizom.

Amin én voltam edzés, ott súlyzózás volt közben. Elég keményen.

A nyeregből kiállást pedig 98 kg-osan egész jól végigcsináltam. Nem mondom hogy tekertem olyan gyorsan mint a többiek, de csak akkor ültem mikor ők, pedig a többség a cangával együtt volt 30kg.


" Zsírt égetni, és izomzatot növelni egyszerre nem lehet." Na ezzel most te mondtál nagy hülyeséget. :) Ezek szerintem nem tájékozódsz az új vívmányok felől. Éppen most fedezték fel, hogy az a legjobb sportág amelyik zsírt éget és izomzatot növel egyszerre. Emiatt indult hódytó útjára a bodypump vagy másnéven ironman. Olvass utána. A spinning után szerintem ez a legjobb.


A táplálkozás részével egyet értek. A fehérjedús diéta alap.


Szerintem nem feltétlenül kell lehúzni azt aki egyedül nem csinálja. Más tipusú emberek vagyunk. Van aki levegőt venni sem szeret egyedül, más meg az egész életét leélné remeteként, ha tehetné.


Az anyagiakra: Akinek nincs pénze spinningre, az töltsön le egy bodypump edzést és 2 ásványvizes flakonnal már hozzá is foghat az edzéshez.

2010. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:)
2010. szept. 17. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!