Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kutyasétáltatással fogyni?

Kutyasétáltatással fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos eddig nem volt rendszeres mozgás az életemben.

Lassan érkezik hozzánk a Golden retrieverünk. Első kutyám.

Elképzelhető, hogy a hosszú séták (esetleg futás) miatt kicsit fogok fogyni? (sajnos túlsúlyos vagyok)

Vagy teljesen tegyek le erről?


Most kicsiként nyílván többet járunk majd le mert tanulja a szobatisztaságot, de később napi 2-3 sétát tervezek.

Reggel kb 20 perc, délután 1-másfél óra, este 15 perc.


2022. ápr. 17. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás annyiban segít, hogy ezzel több kalóriát használsz el, mint elötte. Ha nem eszel többet, akkor valamennyit fogyhatsz, de túl nagy eredményt nem várhatsz ettöl, mert nem túl nagy lesz a különbség.

Viszont ha emellett odafigyelsz az étkezésedre és csökkented a bevitt kalóriákat is, akkor sokkal több eredményt érhetsz el.

2022. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,terveztem odafigyelni az étkezésre is. Köszönöm a választ
2022. ápr. 17. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anno 110kgról fogytam le egy év alatt napi egy órás sétákkal 14kgmot. Ugyanúgy zabáltam, szóval lehet simán. Figyelj oda mit eszel (ha nem tudsz magadnak csinálni, mert még anyukád főz akkor próbáld meg csökkenteni az adagot
2022. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legalabbis lesz motivaciod, hogy mozogj, kutya nelkul en sem setalgatnek az erdoben egyedul, igy viszont gyakran megyunk nagyobb setara. Amig nem volt kutyam, szinte nem is setaltam "csak ugy". Szoval hajra, csak pozitiv hatasa lesz.
2022. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A "tervezek odafigyelni az étkezésre" általában édeskevés.
2022. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Abból a szempontból a kutyasétáltatás tök jó, hogy nyilván többet mozogsz valamennyivel, viszont sokszor ez nem elég ahhoz, hogy fogyj, csak akkor, ha az étkezésre is figyelsz. Én az utóbbi kb. 1 évben 45 kg-t fogytam, és van is kutyám, de nem a kutyasétáltatás miatt ment le ez a 45 kg, hanem az étkezésre való odafigyelés miatt. Szóval nyilván a kutyasétáltatással égetsz kalóriát, de ez sokszor nem elég ahhoz, hogy kalóriadeficit alakuljon ki.
2022. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Férjem 30 kg-ot fogyott másfél év alatt, a covid hiszti alatt elkezdett járni kutyát sétáltatni. Mást nem csinált.
2022. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Az attól függ, hogy az így felhasznált kalóriákkal deficitbe kerülsz-e. Ha igen, fogyni fogsz. Ha nem, akkor vagy lassabban hízol, mint eddig, vagy stagnál a súlyod.
2022. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, akinek a kutyával futás vált be, mint sport fogyáshoz. De ettől még számít az étkezés is.
2022. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!