Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1300 kalóriával lehet fogyni?

1300 kalóriával lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra a döntésre jutottam hogy leadnék körülbelül 10 kilót. Eddig soha nem sportoltam rendszeresen, mindig belekezdtem egy sportba és 2 hónap múlva abbahagytam...így izomzatom sem nagyon van. Egy edző ismerősöm azt mondta, hogy ezért napi 1300 kalória körül kéne ennem. (Ülő munkát végzek). Ennyi valóban kell vagy ez sok/kevés? 2 hete csinálom de még nem tapasztaltam semmi változást súlyban.



2022. ápr. 23. 10:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
166 cm, 76kg /L
2022. ápr. 23. 10:52
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon kevés. Ennél is kevesebbet eszedbe ne jusson enni. Az a minimális izomzatod sem lesz, ha ilyen keveset eszel és nem sportolsz.

Okosabb lenne ha inkább 1400-1600 kcal / nap-ban gondolkodnál, viszont valamit mozognál is. Pl. 1400 kcal ha egész nap ülsz, 1600 kcal ha 20 percet kocogtál aznap.

2022. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt hittem ez már nem olyan kevés :D

Azt olvastam a 800-1000 kalória a túl kevés, és sok 1200 kalóriás diéta van a neten.

Köszi a tanácsot!

2022. ápr. 23. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Sok kalkulátor van a neten amivel ki tudod számolni a kereted. Sokan nemcsak kalóriát, makrókat is néznek és 'játszanak' ezek mennyiségével. A mérték egyénileg eltérő, ki kell próbálni.
2022. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Az internet dugig van mindenféle szenny tartalommal. Nagyon meg kell nézned mennyire hiteles amit olvasol. 1200 kalória az éhhalál határát súrolja. 56 kilósan diétázom 1400-zal és így is fogyok. Nem mennék ezen érték alá.
2022. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nagy egyéni különbségek vannak. Az internetes kalkulátorok csak támpontot adnak, de kiindulási alapnak nekem beváltak. Az sem mindegy, hogy miből viszed be a szükséges energiát. Én ha sok szénhidrátot eszem, akkor a relatív magas kalória bevitel ellenére majdnem éhen halok, míg ha ugyanennyi kalóriát fehérje és zsírdús táplálkozással viszek be akkor nem vagyok éhes.
2022. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Körülbelül 1500 kalóriát kell bevinned naponta heti fél kg (Normál mértékű) fogyáshoz. Mellette sportolj heti 1-3 órát. Ha csak sétálsz is valami, főleg ha picit sietősebb tempóban csinálod.


Próbáld meg kerülni a magas kalóriatartalmú és a tipikusan szemét (chips, ropi, fánk...) kajákat, de olyan ételeket fogyassz amelyeket szeretsz, különben két hét után feladod. Fél év alatt simán elérhetedet a célodat.

2022. ápr. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1300 kb vegetáláshoz elég.

élhető étrendet tartani, normálisan jóllakni, élni nehezen fog menni ennyivel. Főleg hosszútávon, amire érdemes alapozni, ha nem akarsz folyton visszahízni.

2022. ápr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem érdemes. Saját magadat tennéd tönkre. Inkább egyél több egészségeset és mozogj többet
2022. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem biztos hogy megéri
2022. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!