Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mostmár ne is reménykedjek...

Mostmár ne is reménykedjek abban, hogy használni fog nekem az elliptikus tréner?

Figyelt kérdés

Van rajtam egy 25 kg súlyfelesleg.Elkezdtem egészséges életmódot folytatni ez most nálam a helyes táplálkozás és a sport.Viszont a sport az nálam heti 5 alkalom elliptikus tréner.Egy egyszerű gépet vettem,még ellenállás sincs rajta.25 percet bírok rajta lenni,de addig teljesen átizzadok.Úgy gondoltam,hogy ez nagyszerű lesz.Viszont most olvasom,hogy kell ellenállás meg mindenféle" h.lyeség" rá,és,hogy akkor sem használ nagyon.Tényleg felesleges pénzkidobás volt?

3 hónapig spóroltam rá,de most nagyon le vagyok keseredve.

(eredményt még nem látok,mivel kedden kezdtem el ezt az egészet)


Sajnos konditerembe nincs lehetőségem járni,mert az 50 kmes körzetemben nincs egy sem.A futást pedig egyenlőre még nem bírom.

van pár kézisúlyzóm itthon.


2010. szept. 16. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem meg minden mozgásforma hatásos! ha eddig nem csináltál semmit és most heti 5x mozogsz az már valami, pláne ha diétázol is (azt mindenképp kell mellé) na persze valószínű nem lesz tőle olyan tested mint a testépítőknek , de gondolom nem is ez a cél. viszont azt időt fokozatosan emeld majd, jó lenne legalább 40 percet mozogni rajta. ne keseredj el , csináld szépen rendszeresen mellé pedig diéta. hidd el használ. nekem a sima mini-steppertől lement a felesleg diéta mellett.
2010. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
ellenállás nélkül mit vártál...
2010. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Vettél volna biciklit, az legalább élvezetesebb.
2010. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Aha... kedden kezdted... ma csütörtök van... Aha.... szép :D :D :D :D

Figy mondok valamit, és sajnos ez az igazság. A FOGYÁS 70%-BAN A KAJÁLÁSON MÚLIK!!!

Szóval az legyen tökéletesen rendben, és akkor minden jó lesz. Ha a kajálásod viszont szar, akkor hiába izzadsz az elliptikus tréneren..

2010. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, a sok kedves válasz után: 25 kg súlyfelesleggel kezdtem, vettem egy ell.trénert. Először heti háromszor 20 percet tekertem, ettől is kidöglöttem. Most 5 hét után háromszor 60 percet tekerek ELLENÁLLÁS NÉLKÜL. Arra figyelek, hogy a pulzusom a zsírégető tartományban maradjon. (220-életkor, ennek vedd a 65 és 75 százalékát. Ezek között van a zsírégető tartomány) Ha nincs ilyen a trénereden, akkor vegyél egy pulzusmérőt ez tényleg fontos. És nagyon kevés szénhidrátot eszem, edzés előtt 1-1,5 órával eszem magas fehérjetartalmú kaját. Az 5 hét alatt a mell és csípőbőségemből 5 cm-t, a derékbőségemből 8 cm-t adtam le. A lényeg: min. 40, de inkább 60 percig tekerj, és inkább heti háromszor az elején. Ha ebben a zsírégető tartományban tekersz, akkor nem fogsz kidögleni, de valóban fogysz (és nem izomból, hanem zsírból) és jobb lesz a kondid.
2010. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem.viszont akkor is használ,ha ez csak egy egyszerű gép?

köszönöm a válaszokat (:

2010. szept. 16. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármi jó mozgásnak én például a megszokott bolt helyett a távolabbiba megyek bicikli helyett gyalog.
2010. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Javasolnék valamit az elliptikus trénerrel kapcsolatosan ami nálam nagyon bevált!Eleinte hébe-hóba napi 1km-t tekertem,mert unalmasnak találtam.Egy nap arra lettem figyelmes,hogy a fiam, az okos telefonját feltette a tréner kijelzőjére és mozgás közben filmet nézett! Na mondom ez az! Vettem a táblagépem,készítettem egy kis állványzatot neki,hogy jól találjon a tréner kijelzőjére,és napi 15 Km-t teszek meg vele (50-52perc) és nem is unatkozom (videókat nézek közben). Javaslom másoknak is!
2016. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy előző hozzászólóhoz hasonlóan,pontosan úgy jártam mint ő. A fiamtól láttam,hogy a telefonján videót néz torna közben,hát én is utánoztam. A táblagépemre érdekfeszítő dokumentum filmeket másolok fel,és egy kis állványt készítettem ami ráillik a tréner kijelzőjére és egy-kettő leszaladok 10 km-t,észre se veszem. Igaz 20 km-kel kezdtem,de az időm ezt nem engedte meg (1 óra torna+tusolás+borotválkozás stb.). 10 Km kb. fél óra és videózással hamar telik,na meg kizártam az étkezésből a kenyeret és ez sokat számított. Persze eszek kenyeret is nagy ritkán,olyan étellel,amelyiknél nélkülözhetetlen.És igen minden mozgás jó,még ha a biciklid nem is az a fajta amelyik megerőltetős,de javasolnám,hogy egy kis barkács munkával,valahogyan nehezítsd meg egy kicsit a járását,vagy kérj meg valakit,hogy segítsen ebben. Biztos "meg lehet húzni valami csavart erősebben",hogy egy kicsit nehezebben menjen.És még egy dolog,a napi tréninged legyen olyan mint a napi kávézás,ne hagyd ki,ragaszkodj hozzá és egy hónapban csak egyszer mérd meg a súlyod,akkor látod meg az eredményt. Mondjuk én vasárnap kihagyom az elliptikus trénert,mert úgy érzem,kell egy kis pihenő,de a hét többi napján nyomom! De ha az étkezési szokásaidon nem változtatsz,akkor silány lesz az eredmény,de még akkor is fittebb leszel,mozgékonyabb...
2018. ápr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!