Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csirkemellből készült...

A csirkemellből készült pörkölt miért nem számít fogyókurás kajának?

Figyelt kérdés
Több helyen azt olvastam hogy a pörköltöt diéta alatt kerüljük.De miért?minimális olajon piritok egy kis hagymát aztán a hus,és egy pörkölt szaft kocka..
2010. szept. 17. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg mi van a pörkölt szaft kockában. Ha anélkül csinálod, paradicsommal, paprikával, akkor fogyókúrás kaja. De mivel ennéd? Mert sem a kenyér, sem a krumpli, sem a tészta, sem a rizs nem igazán fogyókúrás. Bár a rizst nem tiltják, főleg, ha barna, de tény, hogy szénhidrát. Párolt zöldséggel meg nem igazán lesz jó.
2010. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én mondjuk salátával ettem,nem volt rossz.de egy pörköltszaftkockában olyan sok kalória van?
2010. szept. 17. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem raksz alá 3 kanál disznózsírt, akkor szerintem elég diétásnak számít. Csak ne egyél mellé nokedlit vagy kenyeret.
2010. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Olvasd el a papírját, összetevők, kalória stb. Tele van állományjavítóval, ízfokozóval, műanyaggal. Nincs szükséged rá, csak a pörkölt kalóriatartalmát növeled vele. Viszont ha paprikával, paradicsommal helyettesíted (és mehet több hagyma), abban van vitamin, rost - műanyag egy szál se.
2010. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólók nagyon helyesen javasolják a hagyományos elkészítést a kocka helyett. Hagymapirítás, pirospaprika, só, bors, paprika, paradicsom, ízlés szerint egyéb fűszerek, és remek étel lesz belőle.

Ha rizst eszel hozzá köretnek, tekintheted fogyókúrásnak. A lényeg a mennyiség (ne túl sokat, de ne is éhezzél), és hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzál. A táplálkozásod és az életmódod legyen egymáshoz hangolva, és este sokat már ne egyél.

Még egy tanács: ne a kilókat mérd, hanem a centiket.

2010. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"Tele van állományjavítóval, ízfokozóval, műanyaggal"


Az a baj hogy fogalmad nincs mi az állományjavító meg ízfokozó! Te szoktál a beiglibe citromhéjat reszelni? Mert állományjavító és ízfokozó az, bizony! Te nem törekszel arra hogy minél jobb íze legyen az ételednek?

2010. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fogyókúrás kajának számít, ha valóban kevés olajjal készíted el és pl. salátával eszed. Egy kevés rizs is belefér. A kocka pedig nem azért nem jó mert hízlaló, hanem mert tele van tartósítószerrel és ízfokóval, vagyis amúgy nem a legjobb. DE ha amúgy nem eszel állandóan műkajákat ennyi simán belefér.

Az előttem válaszolók gondolom csakis bio kajákat esznek és csakis friss fűszernövényeket használnak ízesítésre ja és persze mindent só nélkül...

2010. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én soha életemben nem tettem semmiféle kockát a pörköltbe, sőt én a levesekbe sem szoktam. és én is salival eszem ha kicsit vissza akarom fogni magam, és nagyon jó úgy is. nyugodtan eheted.
2010. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:02: "" ""Tele van állományjavítóval, ízfokozóval, műanyaggal"


Az a baj hogy fogalmad nincs mi az állományjavító meg ízfokozó! Te szoktál a beiglibe citromhéjat reszelni? Mert állományjavító és ízfokozó az, bizony! Te nem törekszel arra hogy minél jobb íze legyen az ételednek?""


A citromhéj nem izfokozó, hanem izesitö, ami két teljesen más dolog. Ugyanígy az állományjavitó sem olyan, amit egy normális ember belerakna az ételbe, ha maga késziteni. MInek kell mindenbe keményitöt, zselatint, különféle magörleményeket, vegyszereket tenni, az izfokozók meg CSAK vegyszserek, amiknek az a lényege, hogy egy húsleveskockában ha 1 gramm (NEM dekagramm!!) hús, akkor már érezd azt az izt és azt gondold, hogy van benne tényleg valami normális alapanyag is.


Szóval a különféle kockák meg zacskós dolgok csak arra jók, hogy becsapjßak az embereket és közben meg teletöltsék öket szeméttel.

2010. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hát, ha minimális olajon pirítod a hagymát, szerintem okés. lehet a húst párolni is [vagyis temérdek olaj helyett víz.] de akkor szerintem hagyd el a lisztes-tejfölös rántást, szóval egyáltalán ne habard be. ;)

a sali meg irtó jól hangzik. :)))

2010. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!