Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrán vagyok, nyáron...

Fogyókúrán vagyok, nyáron viszont 1 hétre a családomhoz hazamegyek Mo-ra, és magam ismerve (és a hiány a magyar ételek iránt) biztos vagyok benne hogy sokat fogok enni. Az az 5 nap "szünet" sokat fog számítani?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Mi a probléma?


Normális életmódváltáskor úgyis mindent eszünk csak mértékkel.

2022. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Mi lenne, ha nem kipukkadásig ennéd magad?

Ebédre egyél egy normál adag csirkepörköltet nokedlivel (vagy bármi ami van ebédre) és nem lesz baj.

Nem kell bezabálni, egyél lassan és élvezd ki az ízeket.

És igen, 5 nap "szünet", ahogy te fogalmazol, akár egy havi munkádat is elronthatja.

2022. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Az én olvasatomban az életmódváltás pont nem csak annyi, hogy kevesebbet eszik az ember, hanem egy minőségi vàltás egészséges kajákra.


Ebbe nekem nem fért bele, hogy öt napig válogatás és mérték nélkül zabáljak. Ha neked belefér, könnyen visszatérsz, akkor hajrá. Én ismerem magam, nekem nem menne és bűntudatom lenne.

2022. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

5 napnyi zabálás, 5 napnyi extrém kalóriatöbblet nyilván bezavarhat a diétába, de mivel ez egyszeri alkalom lesz, egyetlen nyaralás, ezért olyan nagy jelentőséget nem tulajdonítanék neki, ha utána képes leszel visszaállni a kalóriadeficitre.

Én inkább feltennék neked egy kérdést: mi a terved hosszútávon? Csak mert hiába fogyókúrázol, hiába adod le a kilókat, hiába csökkented le a kellő mértékűre a testzsírodat, ha utána megint elkezdesz rosszul táplálkozni, akkor pikk-pakk visszaszeded a túlsúlyt, aztán kezdheted előről.

Ezért nem értem a fogyókúrákat. Az emberek azt hiszik, hogy egyszer kell lefogyni, aztán az örökre úgy marad, lehet megint enni utána mindent? Vagy mi az elképzelés? Ezért kell életmódot váltani, nem fogyókúrázni. Hosszútávon kell beállni egy kalóriaszámlálós, makrotápanyagot/mikrotápanagot helyesen menedzselő táplálkozásra, nem pedig egyszer jól bediétázni, bekoplalni, aztán a fogyókúra végén visszahízni.

Ha most fogyni akarsz, akkor gondolom tartod a kalóriadeficiten alapuló étrendet. Ha a testzsírod lecsökken egészséges, tartható mértékűre, akkor beállsz egy szintentartó kalóriabevitelre. Nyugtass meg, hogy ez a terv!

2022. máj. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Borzasztó egyszerű: mindenből keveset.


Minden pedig ne minden étel legyen, hanem kizárólag akkor egyél bármit, ha éhes vagy és ne azért mert van/ eléd rakják.


Minden étkezés mellé sok zöldség.


A többi pedig a kontrollált adagon múlik. Egyszer szedsz, nem teli tányért és azt jóízűen élvezed.


Ha megettél egy szelet krémest, nem eszel meg a kávéhoz 3 kókuszgolyót. Találd ki melyiket kívánod jobban és ebédhez vagx kávéhoz és edd aszerint



Azt meg hogy fogyókúrán vagy, felejtsd el. Olyan nincs. Ebből a felfogásból lesz a visszahízás. Életmódváltád kell, örökrw. Úgy, hogy az új szokásokat tartani tudd. Ebbe meg bizony benne van, hisz a mindennapokba is benne van, hogy vannak utazások, gasztronómiai élmények. A fenti módszerrel mindet be tudod illeszteni

2022. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 év után mentem haza Angliából egy hónappal ezelőtt. Akkor azt hittem zabálni fogok, de mivel már egy ideje életmódot váltottam így a gyomrom hozzászokott az adagokhoz ezért nem zabáltam, mint ahogy azt képzeltem/terveztem. Szerintem te sem fogsz annyit enni, mint gondolod, de ha mégis próbálj meg sétálni menni vagy úszni stb
2022. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as, mit nevezel te egészséges kajának? :D


Mert nincsen healhty meg non-healhty food - ez csak a diétamentalitásban, ami egyébként bullsht, és az étkezési zavar melegágya.


Igen, az is étkezési zavar, amikor kényszeresen csak egészséges kaját eszel, és pánikolsz, ha nincs "tiszta" opció :)

2022. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7: nálam pl ezek a cserék történtek

- olaj helyett olivaolaj

- fehérliszt helyett zabliszt

-normál tészták helyett durum vagy növényi eredetű

- tej helyett növényi tej

- minden CH alapú köret felét az étkezésemben lecseréltem zöldségre

- semmi gyorskaja

- de eleve más típusú kajákat főzök, mint korábban, és megtervezem a napom/hetem étkezéseit. Nem nagy meló, van egy sablonom, azt követem, csak különböző fehérje, CH és zsírforrásokkal töltöm meg.


Mondjuk nálam vannak speciális körülmények (pm alulműködés, hashimoto), emiatt fogom vissza a glutént és a laktózt, amik fokozzák a gyulladást. Van, akinek elég kevesebbet enni, többet sportolni, de nem mindenki ilyen szerencsés. Szerintem ez tudatosság, nem étkezési zavar. De felőlem ezt is gondolhatod, hidegen hagy. Ahogy a lepontozás is.

2022. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jobb lenne szépen beilleszteni a magyar kajákat egy súlytartó diétába arra a hétre. Én valami olyasmiben gondolkodnék, hogy: negyed tányér csirkepöri, negyed tányér nokedli, fél tányér savanyúság. Rántott hús-krumplipüré ugyanígy. Rakott krumpli fél tányér, másik fele megint valami zöldség. Tojásos nokedli sok-sok salátával.


Ami nekem tuti nehezebben menne, az édességből mértéket tartani. Szóval szerintem használd ki gyakorlásra ezt a hetet, a végén pedig vond le a tanulságokat. Mert gondolom akarsz még életedben utazni.

2022. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Emberek! Összesen 5 napról beszélünk. Ebben az 5 napban nem kell rendszabályoznod magad tök feleslegesen, kedves kérdező. Nem ezen az 5 napon fog múlni a fogyókúrád, vagy az egészséges életmódod.

Az év többi napján tarts rendszert. Az a legfontosabb feladat, nem az, amikor szökőévente karácsonykor, szülinapon, nyaraláson előkerülnek a magyaros ételek. Aki ennyire túltolja ezt a healthy lifestyle dolgot, annak előbb-utóbb a pszichéje pórul jár ebben az egészben.

2022. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!