Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kigyógyulni...

Hogyan lehet kigyógyulni ebből az evészavarból?

Figyelt kérdés
Már ott tartok, hogy napi 300-400 kalóriáról elvagyok, akkor is csak büntetem magam és sírok, hogy miért vagyok ilyen kövér. Már hosszú ideje kalória deficitelek, de sokszor volt falásrohamom. Ezek után folyton büntetés magam, csak sírok. Azt mondják ez anorexia, de én nem vág,ők sovány 170 cm magas/66 kg vagyok, lány. Egyszerűen már elegem van ebből. Folyton azon morfondírozok, hogy én miért nem lehetek olyan mint az osztalytársaim, ők bármikor esznek bármit, én meg már szinte félek enni.

2022. máj. 24. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz! Most!
2022. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen szorongással telnek a napjaid egy olyan alapvető szükséglet tekintetében, mint az étkezés, akkor az komoly pszichés probléma. Az önelfogadás nehéz téma, főleg a korosztályodban, éppen ezért, ha van lehetőséged, érdemes lehet szakemberrel beszélgetni erről, legalább megbízható felnőtt felé jelezni a problémád. Valószínűleg ezen a téren egy olyan beszűkült tudatállapotban vagy, amiből egyedül kijönni nem vagy csak nagyon nehezen lehetséges.

Az, hogy már felismerted a problémát, az a gyógyulás folyamatának első lépcsőfoka.

Heti 3-4 alkalom sporttal, aktív életmóddal (pl. iskolába gyalog menni, szabadban kirándulni) sokat tehetsz azért, hogy fittebb, formásabb legyél. A megfelelő mennyiségű és minőségű étel (ha fogyni szeretnél, akkor is legalább 1400 kalória) legalább ilyen fontos, hogy hormonálisan, mentálisan jól működj és a fizikumod ne leépüljön, hanem csinos, feszes alakod legyen.

2022. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Nem bántásból, de nagy a baj! Pszichológus, vagy valami szakember! Azzal hogy szinte nem eszel nem lesz jobb, hidd el! Ezzel csak kárt teszel magadban! 170cm/66kg pedig egyáltalán nem sok.
2022. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azt mondják ez anorexia, de én nem vagyok sovány... "


Jól mondják. Ez anorexia. Ami súlyos betegség.

2022. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kinőttem.Nagyon sokat hánytattam magam,voltam anorexiás is….15 éves koromban kezdődött.Persze voltak jobb,meg rosszabb időszakok.Aztàn egyre ritkábban,olyan 24 éves koromban már nem csinàltam ilyet.Sajnos az én szüleim nem vettek észre semmit,ha mondtam is volna,nem hiszem,hogy tudtak volna segíteni.Manapság már tájékozottabbak a szülők is.Most 35 éves vagyok.Amúgy mindig normàlis súlyom volt (170/55-65,kivéve egy durvább anorexiás korszakomban,akkor 48 de az nem tartott sokáig).Pszichológus segíthet vagy dietetikus,esetleg mindkettő
2022. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hiába mondjuk hogy

- egyél 1600 kalóriát minimum, változatosan

- étkezz napi minimum 3szor

- ehezéssel nem fogsz fogyni

- egészségtelen

- hormonális problémáid lesznek

- réges rég vitamin és ásványi anyag hiányod van, amitől csúnya bőr, hulló hajy töredező körmök, sportsérülés

- tedd el messze a mérleget és egy hónapig ne mérd magad


Szóval ez mind hiába amíg nem kértél segítséget a szüleidtől, hogy keressetek egy pszichológust. Az az első lépés

2022. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez anorexia, aminek SEMMI köze a súlyhoz és a kilókhoz.


Én 170/59 kilósan lettem az.

Mi lett a vége? Hogy 35 kilósan döbbentem rá, amikor már a lélegzet is a fájt, hogy bszki napok múlva meghalok.


És onnantól elkezdtem enni. Akkor már nem volt bűntudatom, mert rájöttem, hogy vagy meggyógyulok, vagy kínhalállal végzem (és tényleg az volt az utolsó két hetem, folyamatos fájdalmakkal, három métert követőn majdnem összeestem, stb).


Ne juss el eddig.

2022. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!