Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezhet hogy kevés izom...

Létezhet hogy kevés izom mellett is ilyen sok kalóriát kéne ennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem edzeni nagyjából 4 hónapja. Előtte nem edzettem mást.

Fogalmam sincs mennyi kalóriát kellene ennem, de azt olvastam hogy nőknél 1600 körül kéne enni tömegeléshez. Nem vagyok túlsúlyos de a kevés izom mellett elég sok zsír van rajtam. Ha megeszek 1600 kcalt félek hogy zsírban is hízni fogok, mivel a kevés izom miatt nem használ annyi kalóriát a szervezetem. Szóval szerintetek mennyi lenne a reális kalória? Izom növelés a cél úgy hogy ne hízzak zsírra.

20/L vagyok 166cm 65kg



2022. máj. 30. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A magasságod/sulyod alapján az 1600 kcal erösen fogyókúrás mennyiség, ez még a súlytartáshot is kevés, ahhoz is 1800 kcal kellene!


Másrészt ha ennyire nem vagy tisztában a szervezet müködésével és kalóriaigényével, akkor olvass utána, ha csak "élsz", azaz fekszel az ágyban és nem csinálsz semmit, akkor is rengeteg kcalt használsz a szív-tüdö-vese müködéséheza testhömérsékleted fenntartásához, ez a te esetedben 1500 kcal, ez az a minimum,ami az éleben maradáshoz szükséges!

Ha már felkelsz, eszel-iszol, megmosdasz, elmégy munkába, ott ülsz a munkaidö végéig, akkor már az 1800 kell ehhez!

Ha elkezdesz sportolni, akkor ezt emelni kell, nem csökkenteni.

2022. máj. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az elsővel nem értek egyet. 1600 szerintem kb egy súlytartás, esetleg enyhe tömegnövelés a sport menn,iségétől és minőségétől függően. (Hasonló magasságú és súlyú nőként írva)


Egyébként persze a számok támpontot adnak de genetika hormonok stb mind meghatározza. Próbáld ki az 1600at két hétig és figyeld meg az eredményt. Utána fogsz tudni módosítani.


Zsírmentes tömegnövelés pedig nincs. Hiába a rengeteg fehérje, izom mellett mindig felszed zsírt is az ember és ha eléri a kívánt izomzatot, leadja.

2022. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem vagy izmos, akkor 65 kilóval valóban lehet rajtad jócskán zsír, előbb azt kellene leadni, utána izmot felszedni. Kb 55 kilóra nyugodtan lemehetsz. Ehhez az 1600 kcal szerintem jó lesz.
2022. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha most kezdted a mozgást, ahogy írod, akkor simán fogsz tudni egyszerre zsírt leadni és izmosodni. Ez addig megy, míg sok a zsír és kevés az izom.


A keretet meg ki kell tapasztalni. Simán kellhet több is, mint 1600.

2022. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
1600 kcal tömegeléshez?? Ezt hol olvastad, a feminán vagy a nl cafén? Ez fogyáshoz ideális a te adataiddal, bár én nagyjából ugyanezekkel az adatokkal csak pár évvel idősebbként 2000 kalória mellett fogytam, magas fizikai aktivitás mellett. Most 2400 kcal körül súlyt tartok. Tömegeléshez nekem 2500+kalória kellene. Hogy neked mennyi, azt neked kell kitapasztalnod, de hogy nem 1600, az 1000%, az röhejes.
2022. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
1600 kcal energia baromi kevés még az élethez is, nem hogy izmosodáshoz.
2022. máj. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Yaziot letöltöd, és kiszámolja neked, heti fél kg fogyást állítsd be, az az egészséges. Azt a kalóriát tartod pár hétig, közben figyeled, ha nem fogysz, akkor lejebb veszed egy kicsit a kalóriákat.
2022. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!