Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrások! Ti nem féltek...

Fogyókúrások! Ti nem féltek attól, hogy esetleg anorexiások lennétek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

nem.

10 éves korom óta szigorú diétát tartok dietetikus segítségével és így sem tudtam 80 kg alá menni...

2022. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Tapasztalatom szerint ritka, amikor egy komolyabb túlsúllyal rendelkező egyén anorexiába csap át a folyamat végére. Előfordulhat, persze, durva pszichológia áll a dolgok mögött, de nem gyakori. Az sokkal gyakoribb, amikor a fogyókúrázónak semmilyen tényleges tudása nincs az étrendtervezéssel vagy a kalóriaszámolással kapcsolatban, és félinformációk, anyu/barátnő tanácsai, facebook kommentek, női kamu magazinok alapján kezd bele valami idióta diétázgatásba, ami értelemszerűen nem vezet eredményre, de számos pszichés és fizikai kárt képes okozni.

Mind ebben, mind az anorexiára hajlamos esetekben éppen ezért célszerű szakemberhez fordulni (dietetikus, táplálkozási pszichológus), nem pedig tévhitek és szakmailag nulla források alapján fogyókúrákba kezdeni. Pont emiatt a mentalitás miatt lehetnek sikeres a Norbi update, a Kasza challenge, a regenor, a turbó diéta termékei.

2022. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
#1 vagyok, nyilván 10 évesen könnyebb voltam, de 17 éves korom óta nem voltam 80 kg alatt.
2022. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Én nem félek,pedig hajlok rá
2022. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es: Szerintem ideje lenne dietetikust cserélni mert valamit nagyon rosszul csináltok.
2022. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Bár én sose voltam igazán nagy darab, de soha nem is voltam képes extrém diétákra, vagy éhezésre. Mikor komolyabban kezdtem diétázni akkor már nagyban jártam edzésre is, és mivel ott teljesítenem kell, nem opció a túl kevés kalória. Na meg nem is igazán vagyok megszállottja a kilóknak. Pont ma futott szembe velem egy kép februárról, ugyanabban az edzős ruhában, mint amiben ma voltam. Határozottan van különbség, pedig csak talán 1 kg-mal vagyok könnyebb. De lehet annyival sem.

Szóval nem, nem félek az anorexiától, imádok enni, csak igyekszem odafigyelni. A kedvenc ételeimet pedig továbbra is eszem, csak vagy mértékkel, vagy kis átalakítással.

2022. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Engem nem érdekelne ha az lennék már ez a 8.napja hogy nem eszem semmit sem 47 kilórol lementem 44.8 kilóra. És nem bánnám ha 39 lennék sovány akarok lenni ha bolondnak néztek ha nem.
2022. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Ja és has hajtózok.
2022. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
80%

azért a diéta és az anorexia elég más

az anorexia nem alakul ki a fogyokúrától, az egy betegség

2022. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
De pont a fogyokúrátol alakulki én elkezdtem fogyni és tetszett a látványos fogyás és csak 4kilót akartam mára már anorexiás lettem. Sajnálom beleestem és nehezen találom a vissza utat.
2022. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!