Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így teljesen felesleges?

Így teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete elkezdtem normálisan étkezni,sportolni fogyás céljából. Most viszont sokszor lesz baráti körben összejövetel, lesz olyan is ami 1 hetes, de az 1-2 napos az heti szintű. Ilyenkor általában szoktunk alkoholt fogyasztani. Kérdésem, hogy így felesleges az étkezésre odafigyelni, mert az alkohol miatt kuka a diéta? Mármint nyilván, ha nem zabálok össze-vissza az sosem árt, de így hogy sokszor fogok alkoholt inni, ne várjak változást az étkezés-sportolás miatt?! Bocsánat, ha buta a kérdés, ne hordjatok le légyszi, a válaszokat köszönöm!

2022. júl. 14. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

"Így felesleges az étkezésre odafigyelni, mert az alkohol miatt kuka a diéta?"

Na ha tudnád, hogy én a hasonló gondolkodás miatt hányszor hagytam abba a diétát nyaranta, minden mindegy alapon? :D

Figyelj oda a kajára, így legfeljebb nem változik a súlyod (az alkohol nagyon hízlal), vagy ha hízol is, inkább hízz 1-2 kilót az alkoholtól, mint mondjuk 3-at, mert nem figyeltél oda az étkezésre sem.

2022. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, nekem sem ez az első próbálkozásom emiatt... :D

Tudom, hogy az alkohol hizlal, de legalább annyira mint a rossz étkezés?!

Mert feleslegesen sanyargatni sem szeretném magam, ha a piával konkrétan kiváltom a rossz kajálást.. :/

2022. júl. 14. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Az alkohol sokkal rosszabb mint ha valaki nem figxel az étkezésre. Egyrészt nyilvánvaló okokból, másrészt dehidratal, harmadrészt az teljesen felesleges energiabevitel, nulla a tapanyagértéke. Mondjuk eg, szedres joghurtos sütiben is ha ugyanannyi kalória van, abban van minimális fehérje, rost a szederből, kalcium a joghurtból, jofele bélbaktériumok stb

Egyértelműen ne hagyd abba az étkezésre figyelést mert a mennyiséggel nagyon meg lehet szaladni, de korlátozd az alkoholfogyasztásodat. Pl egy nap egy cider/sör/fröccs. Emellett a helyes étkezés

2022. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Heti 3 alkalom miatt nem kell feladni, lehet, hogy nem fogsz annyit, de legalább nem is szedsz fel plusz kilókat
2022. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés nem az, ogy az alkohol tönkreteszi-e a fogyásodat, uzgyanis önmagában nem. Itt is - mint minden egyébnél - a mennyiség az, ami számít. Ha megiszol egy üveg sört, vagy egy-két poghár bort, attól nem fogsz hízni, föleg, ha beleszámolod a napi klaóriakeretbe.

Ha hullarészegre iszod magad, és a kereten felül, akkor meg nem a hízás lesz a legnagyobb gondod.

2022. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden a kalóriákon múlik (persze ha nem számolod a kalóriákat, akkor úgyis mindegy). Ha számolod a kalóriákat, ezáltal az alkoholt (ami valóban "üres" kalória, mert nulla tápanyagot hordoz) is, és azt beilleszted a nap/heti kalóriakeretedbe, így továbbra is deficitben vagy, akkor fogyni fogsz. Piálgatások mellett nagyon könnyű túllépni a kalóriakeretet, szóval nem tudom, hogy a gyakorlatban ez hogy fog neked összejönni, de sok sikert!

Az amúgy nem merült fel opcióként, hogy nem iszol alkoholt? Nem vagyok álszent, versenysportolóként még nekem is előfordul, hogy évente egyszer-kétszer elutazunk valahova a barátokkal, és akkor előkerülnek a boros üvegek. Viszont neked kötelező heti egy-két alkalommal piálnod a spanokkal? Nem lehet kibírni nélküle? Egyetemista koromban nekem se tudta volna senki bemagyarázni, hogy alkohol nélkül is jól lehet érezni magad egy összejövetelen, ez világos, de te hány éves vagy? Amikor elmentek 1 hétre, akkor azt az 1 hetet is kötelező végiginni? Még egyszer mondom, hogy nem azt állítom, hogy semmi nem létezik a diétán és az egészséges táplálkozáson kívül, de hogy egy felnőtt ember azon stresszel, hogy a heti rendszerességű piálás milyen hatással van a fogyására, az kicsit mókás számomra. A fogyás mellett van ám egy fontosabb faktor, ami az egészségi állapotod. Az egészségi állapotod megköszönné, ha egy olyan mérgező vegyületet, mint az alkoholt nem fogyasztanád ilyen gyakorisággal. Csak mondom.

2022. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam inni, és nem okozott gondot. De csak száraz fehérborral készült sportfröccsöt, nagyon ritkán viceházmestert iszom. Se sör, se tömény.
2022. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha mértéket tartasz, akkor nem annyira nagy bevitel az alkohol. Mi is megyünk majd 9 napra nyaralni, én ráadásul csak az édes alkoholos italokat szeretem, de 1-2 a többiekkel nem jár még így sem akkora kalória töblettel, hogy emiatt fájjon a fejem (főleg, mert egész nyaralásra saját kaját viszek, készítek magamnak, úgyis én sütök, főzök az egész bagázsnak). Nem kell lerészegedni, meg 10 sört bepusztítani egy este alatt.

A helyedben nem hagynám abba, mert miért kéne? Igyál mértékkel, egyél mértékkel, szórakozz, és legyél aktív (nekünk pl minden napunk pörgős, mászkálós, úszkálós lesz).

2022. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem egy doboz sör úgy 250kcal szóval ha megiszol 10et akkor már megis van a kalóriád arra a napra kb. Ha folytatod az egészséges étkezést és próbálsz beiktatni extra mozgást akkor nem lesz akkora baj, mintha nem folytatnád
2022. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!