Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200-as kalória és napi 1 óra...

1200-as kalória és napi 1 óra edzés elég a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Konkretan alig mozgok a munkam miatt, az 1400-as kaloria deficit nem hozott fogyast, igy levittem 1200-ra napi 30 perc futas es 30 perc biciklizes amire van idom egy nap. Szerintetek?

2022. júl. 18. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Működhet, de 1200 alá ne menj.


Hány kiló, milyen magas, milyen nemű és hány éves vagy?

2022. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem valószínű, hogy 1400 volt (pláne nem 1400 deficit, de kevered a fogalmakat, nézz utána alaposabban a dolgoknak, mielőtt belevágsz ilyesmibe), 1200 meg 99%-ban túl kevés lesz (a valós 1400 is az lehet).
2022. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
155 59.4 és nő
2022. júl. 19. 07:13
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem úgy értette, hogy 1400-al volt deficitben. Amúgy nagyon kevésnek tűnik, számomra csoda ha így átvészeled a napot de fogyáshoz elégnek kéne lennie.
2022. júl. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1 kalória deficittel is fogysz csak marha lassan, a deficit hiányt jelent, tehát 1400 deficittel 3-4 naponta adnál le egy kiló zsírt, ha rendesen mozognál és fehérjedúsan táplálkoznál, de ilyen deficit nem egészséges, és főleg nem egyik napról a másikra. A diéta pedig úgy működik, hogy személyre kell szabni, és változtatni az előrehaladás folyamán. Tudnod kell mit emésztett jól, mit kevésbé, mert a buta, az vagy amit megeszellel ellentétben az vagy, amit feldolgozol-mondás az igazabb.
2022. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Reálisnak tűnik, de 1300ra vidd fel. A bmr-od ami a túléléshez kell, 1280 kcal korul van annál nem kéne kevesebbet enni.

Én 154 cm 62kgval 1350 kalórián fogyok. Lassan, de fogyok. Heti 2 edzés mellett

2022. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Én nagyon ellene vagyok az ilyen kevés kalória beviteleknek, és nagyon kiakaszt, szóval kisregény következik.

Ami a munkát illeti: nincs időd napi 1 órát mozogni? Illetve nincsenek szabadnapjaid, amikor az egész napot aktívan tudod tölteni? Vagy legalább egy nagyobb részét.

Én egyik nap futok fél órát, másik nap erősítek 40 percet, plusz 10 perc bemelegítés, 20-25 perc nyújtás (de aktív spárgám van, amit épp fejlesztek negatívba, szóval ha csak le akar az ember nyújtani, 10 perc is elég). 157 centi vagyok, kb másfél hete 52 körül volt a legalacsonyabb súlyom (nem emlékszem a tizedre), ma 51,3 kg. 1600-1800 kcal körül eszek. Az egész családom elhízott, mint a fene, nem örököltem "jó géneket", szívproblémák, vérnyomás problémák, diabétesz, mind-mind benne van a családi örökségemben (pontosabban a hajlam ezekre, de pár dolgot így is megnyertem, mint a laktóz intoleranciát). Voltam olyan munkahelyen, ahol nem tudtam volna ennyit se tenni magamért, de akkor 3 műszakban dolgoztam, és több száz kilót mozgattam át kézzel egy műszak alatt. Örültem, hogy életben maradtam. Hacsak nem vagy ehhez hasonlóan kizsákmányoló helyzetben, akkor nem értelek, ne haragudj. De ezesetben a munkahely váltásra koncentrálj, ne a súlyodra.

Nem kell napi 2 órát edzeni, nem is kell minden nap. Ha heti 3-4 edzést beiktatsz, plusz 1-2 aktívabb napot, amikor sétálsz, már annyira megdobja a beviteledet, hogy nem kell 1200 kcal-t enned. Bár igazából senkinek nem kellene ennyit ennie, aki nem 5 éves (ha jól emlékszem, nekik elegendő ennyi kalória egy napra). 1500 kcal alá nem mennék felnőttként. De szívem szerint 1600 kcal alá sem, ezért ennyi a minimum, amit megeszek egy nap. Bottal ütném, aki ilyen alacsony kalóriákat javasol, mint 1000-1200.

Inkább kísérletezz a minőséggel, bármi hihetetlen, de rengeteget számít. Nyilván nem kell folyton 100%-ban egészségesen enni, nem erre gondoltam. De valakinek a full növényi étrend segít, valakinek az alacsony ch, valakinek a magas fehérje, valakinek a tejtermékek kizárása, rengeteg mindent lehet variálni. Csak arra figyelj, hogy fáj-e utána a gyomrod, okoz-e refluxot, milyen az energiaszinted. Nincs mindenki számára optimális összetétel.

Plusz legyél türelmes. Annyian írnak ide, hogy 1-2 hete csinálnak valamit, de nem váltotta meg a világukat. Nem fogytak egy kilót se. Nem biztos, hogy azonnal beindul a fogyás. Lehet, hogy csak egy hónap múlva látsz eredményt. Lehet, hogy 2. Én egy hónapig fogytam, utána egy hónapot stagnáltam, majd ledobtam másfél hét alatt majdnem egy kilót. Nyilván nem azalatt a másfél hét alatt tűnt el valójában, csak akkor látszott a mérlegen. De mondok jobbat. Szombaton napközben 54 kilót mutatott a mérleg. Ma kb 2 órája mutatta az 51,3-at. A súly fluktuál. Éppen mennyit ettél, ettél-e cukrosat, sósat, edzettél-e nagy súlyokkal, hol tart a havid, mennyit ittál. Minden számít. Én nagyon maximum is havi szinten hiszek a mérlegnek. De van, hogy akkor sem. Ha tudom, hogy van valamennyi deficitem, akkor nem foglalkozom a súlyommal. Majd meglátszik.

Záró gondolatnak pedig: nagyon sokan nem tudnak valójában kalóriát számolni. Azt hiszik, hogy igen, pedig nem. Az adott alapanyag nyersen/szárazon annyi, vagy evésre kész állapotban? "Oh, nem, a kávéba tett cukor, tejszín nem számít" vagy "felírtam rá egy adagot" csak épp beleöntött 4 adagot valójában. "Ohh, itt egy falat ez, egy falat az, majd kb felírom, mert természetesen nem mértem le, vagy kihagyom, mert az a 2 falat úgyse számít". Aztán jön a meglepetés, hogy ilyen, és ezekhez hasonló hibákból összehoz az illető még 500-600 kcalt. Néha meg a falatozás konkrétan nem tudatosul az illetőben, mert csak reflexből beletömi a szájába (én is csináltam ilyet).

Nade, jöhet a lepontozás. Mert összefoglalva, szvsz a sikertelenül diétázók vagy nem tanultak meg kalóriát számolni, és nem ismerik be, vagy türelmetlenek, irreálisan keveset esznek, aztán x időnként úgy bezabálnak, hogy heti szinten kalória pluszban lesznek, aztán pislognak, hogy nem is esznek sokat, de nem fogynak. Nincs olyan felnőtt, aki 1500 kcal-án nem fogy, ha azt hónapokig, évekig tartja, és egy minimális aktivitása van, mondjuk heti 3-4 alkalommal sétál egy órát. (Kivéve, ha törpe növésű, gondolom. A 150 centi nem az.)

2022. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 nagy részével egyetértek. De bizony heti 4 edzés mellett nekem az 1600 a súlytartási kalória. Egyénfüggő. Te többet ehetsz, én kevesebbet. 6 voltam
2022. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7! Napi 1 óra edzés van de más mozgás nincs szinte a napomba
2022. júl. 19. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

#8 érdekes. Elfogadom az ellenvéleményt, de annyira szürreális számomra. Én 2 éve ettem nagyon keveset, akkor 1400 kcal volt a napi bevitelem (akkoriban aktívan számoltam, most kb érzésre csinálom már). 2 hónap alatt 52-53 kg-ról 49-re fogytam. Pedig akkoriban nem futottam, és a karantén miatt nagyon rég edzettem rendesen, így láthatóan kevésbé voltam izmos, mint mondjuk most. Tehát az alap kalória égetésem is alacsonyabb volt, mivel az izmok a puszta létezésükkel is többet égetnek. És továbbra sem vagyok szerencsés génekkel rendelkező egyén fogyás terén. Ha túl sok gyorskaját eszek, pillanatok alatt hízni kezdek, hiába ugyanannyi kalória elvileg, mint mondjuk most.

Ezért felfoghatatlan számomra, hogy te 10 kilóval nehezebben ennyire keveset ehetsz csak. Ez szinte éhezés. Nem bántásból, vagy rosszindulatból írom ezt a kommentet, és az előzőt sem. Őszintén rossz érzés, hogy egyes nők ennyire kevés étkezéssel léteznek, csak hogy megfeleljenek a külső ideáknak. Továbbra is vallom, hogy megfelelő összetételű étrenddel, többet is ehetnél. Hogy ez pontosan mit takar, sajnos nem tudom, mert ahogy írtam, nincs univerzális étrend. Plusz szakképzett sem vagyok, csak rengeteg külföldi dietetikust, orvost, meg saját tapasztalatból nyilatkozó youtubert hallgatok, cikkeket olvasok. Illetve a saját tapasztalataimra hagyatkozom. Ezek alapján pedig nem minden kalória egyenlő, és a mikro tápanyagok legalább annyira fontosak, mint a makrók. Ennek a szükséglete viszont egyén specifikus.

2022. júl. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!