Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyobbak a valós ruhaméretek,...

Nagyobbak a valós ruhaméretek, mint régebben, mert még mindig kövér vagyok?

Figyelt kérdés

Pár éve nagy álmom volt, hogy 38-as méretre fogyjak. Ez most sikerült is, de még mindig kövér vagyok.

170 centihez 70-72 kiló vagyok, ezek a méreteim:


mellbőség: 96-97 cm

derék: 72-73 cm

csípő: 97-98 cm


Ezek még mindig hatalmas számok, és sok zsír is van rajtam.

Igyekszem tovább fogyni, egyre lassabban megy, de türelmes vagyok. Sok súlyzós edzést végzek.


Hihetetlen számomra, hogy ilyen kövéren beleférek ekkora méretű cuccokba, és mindig feljebb is kezdem a keresést, de aztán be kell látnom, hogy tényleg a 38-as a jó méret.


Elképzelhető, hogy ami régebben 38-as volt, az ma 32-34-es, és a régi 38-as az valójában most ilyen 42-44?


2022. júl. 19. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy vagy kövér. Ne provokáld itt a fogyi szekció népét :D Szép homokóra alakod van, jók az arányaid. Ha komolyan gondolod, amit írtál, és nem csak direkt provokálsz, akkor van némi testkép zavarod kialakulóban, amivel mihamarabb foglalkozni kellene. Nincsenek fogyásod előttről ruháid? Ha azokba belebújnál, látnád a különbséget. Esetleg fotók, amik mellé tehetnél mostanit? Most valószínűleg nem érzed a változást, mert fokozatosan fogytál. Ez mindig ilyen, amíg egy ruha le nem esik rólad.

Egyébként én 96-os csípővel lazán belefértem a 36-os ruhákba. Most, 92 centivel lötyög rajtam. Tükörben meg nem látok sok különbséget. Holott ugyanaz a nadrág 🤷🏼‍♀️

2022. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen paranéterekkel kövér biztos nem vagy. Tökéletesen vékony sem vagy de köver se.

Reális a 38as méret. Habár boltfuggo, nekem 36 es 40 kozott minden van(de joval alacsonyabb vagyok, nem osszehasonlithato)

2022. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló méreteim vannak 170 cm-hez, csak mellben kisebb vagyok (92cm). Rám is 38 méret jó, felsőkben 36 is. Szerintem nem változtak a méretek, mert amikor vékonyabb voltam 34 meg 36-os nadrágokat hordtam. Egyébként semmi drasztikus nincs a méreteinkben, bár én is szeretnék még fogyni.
2022. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hmmm. Most megleptetek. Egyáltalán nem állt szándékomban provokálni. Csak azt látom, mintha azok, akik 38-as méretet hordtak pár éve, sokkal vékonyabbak lettek volna. De lehet, hogy akkor láttam őket olyan vékonynak (120 kilóról indultam, mindenki csonti volt :D).

Igen, a régi, és nem olyan régi ruháim is lógnak rajtam, látom a különbséget, és a fotókon is. Magamhoz képest legalábbis - mert mostani fotókon még mindig háromszor akkora vagyok, mint a többiek.

Konkrétan markolni tudom a zsírt a derekamnál, meg a combomon (60 cm!! a körmérete :(), a karomnak a bicepsznél meg 31 cm!!

Nem tudom, én ezt tényleg drasztikusnak látom. :(

A sportolók méreteit szoktam nézni (tudom, hogy esetleg nem a valódi méretük van a neten, de azért kb.), és akiknek tetszik az alakja, azoknak mind 90 alatti csípő- és mellbősége, és 70 alatti dereka van. Messze vagyok a homokórától sajnos - de talán ez az egyetlen, ami nem annyira zavar, erős a törzsizomzatom (mégis lóg a zsír).

Szóval nem tudom, nem gondolom, hogy testképzavarom lenne, de ezek szerint akkor nem vagyok megelégedve a 38-as mérettel.

Akik körülöttem szörnyülködnek, hogy 60-62 kiló szeretnék lenni, azok (szerencsére) nem látnak ruha nélkül, nagyon van mit még fogyni. De ezek szerint akkor a 34-36-os méretet kellene céloznom, ami meg nekem hihetetlen, hogy valaha lehetnék akkora (sose voltam, csak talán tinikoromban).


Huh, bocs a regényért, köszi a válaszokat, mentek a zöldek, tényleg nagyon meglepődtem.

2022. júl. 19. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Változtattak szerintem is a ruhaméreteken.


Én 48as méretről fogytam 34-re, most 60kg vagyok 165 cmhez. Szintén nem hordtam soha ekkora ruhákat, 14 évesen voltam ennyi kg, de akkor még gyerekméretet hordtam.


Az én fejemben az élt, hogy a 36os méret már elképesztően kicsi, és az volt a célom, de még azzal is bőven volt rajtam zsír (meg bőr nyilván). Nekem az az elméletem, hogy sok az elhízott ember, ezért elcsúsztatták felfelé az egészet, a tényleg vékonyaknak meg behozták a 34-32es és xses méretet. Ami ma 36os, az 5 éve még 40es volt.

2022. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én reálisnak látom a méreteket. Pár éve 40es méret voltam, most 34-36. Húsz kilót fogytam, és alacsony is vagyok, tehát jelentős a különbség.

A 38as méret nem kövér és nem is sovány, hanem közepes. Ha valóban van még felesleged éa elégedetlen vagy, akkor fogyj tovább, de biztosan nem vagy kövér és háromszor akkora, mint mindenki más...

2022. júl. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha valami lóg rajtad, akkor bocsánat, és ezzel nem akarlak megbántani, de valószínűleg inkább a bőröd lesz. Ami nem meglepő, hiszen ha jól számolok 50 (!) kilót fogytál. Ez egy baromi nagy szám. Annyit fogytál, ahány kiló én vagyok. Nagyon druva, és le a kalappal előtted. Viszont sajnos az ilyen nagy fogyás legtöbb esetben ezzel jár. Sok mindent plasztikán kívül nem nagyon lehet vele kezdeni, de ha nem vészes, akkor indokolatlan is. Van pár hatóanyag, ami talán segít kicsit, de ha tartósan lefogyva maradsz, akkor idővel valószínűleg kicsit összébb fog menni, ha fiatal vagy (nem írtál kort, ha jól látom, de lehet csak elsiklottam felette). Szóval nem, nem vagy kövér, de, homokóra alakod van, és valószínűleg nem látod teljesen reálisan magad. Ez utóbbihoz kell egy kis idő. Egyébként sokan vannak ebben a csapdában, én, mint írtam 50 kiló vagyok (alacsonyabb is vagyok nálad jóval), 34-es a ruhaméretem, és néha tök pufinak érzem, látom magam, ami lássuk be, nevetséges, és nem reális. A fotók meg kifejezetten az ellenségeim. Nem tudom, hogyan csinálom, de konkrétan irreálisan pufi vagyok rajtuk, holott, sportos alkatom van :D De még ismerősök is néha pislognak, hogy hogyan lehet rólam ennyire rossz képeket csinálni. Ez van, nem vagyok fotogén, nem tudok pózolni se. Lehet te is ilyen vagy, ne stresszelj rajta, nem fotókból áll az élet.
2022. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Ruhaméretekre nincs szabvány, annyit írnak rá a gyártók, amekkorát akarnak. Mivel egyre nő az átlagsúly, így a számozás is növekszik.
2022. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is ennyi kiló vagyok, csak szélesebb kicsit a csípőm. Soha nem hordtam ennyi kilósan 42-44-es ruhát, így teljesen normálisak ezek az adatok.
2022. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kilences vagyok, a másik az, hogy azt nézd, hogy arról mit gondolsz, amit a tükörbe látsz. Pl. Én két éve lefogytam, és 96-os volt a csípőm. Nem is tudtam volna vékonyabb lenni, mert a csont volt már ott. Tehát ne a sportolók méreteihez nézegesd magad.
2022. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!