Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit fogyhatok ezekkel a...

Mennyit fogyhatok ezekkel a változtatásokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos nagyon meghíztam az elmúlt években, de most már nagyon elegem van. Meg akarok szabadulni az utolsó kiló hájtól is.


A helyzet az, hogy a 177 centis magasságomhoz 167 kilót nyomok. Tudom, nincs férfi 100 kiló alatt, de én már nagyon kipróbálnám milyen.


Egészen mostanáig napi 2 liter üdítőt ittam, szinte minden nap gyorskaját ebédeltem. Viszont úgy döntöttem egy-két hete, hogy nem iszom többé üdítőt és kerülöm a gyorskajáldákat. Edzőterembe járok, próbálok heti 5 alkalommal kardiózni. Mit gondoltok, ez elég? Mennyit fogyhatok így a következő hetekben? Mit javasoltok az éhség ellen? Eddig vizet ittam rá, de nem mindig hatásos.



2022. febr. 15. 23:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
"nincs férfi 100 kiló alatt" miért ne lenne?😅 ki mondta ezt a f@szságot?
2022. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez egy ilyen hülye szólás vagy mi
2022. febr. 15. 23:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen súllyal heti 5x kardiózni brutál. Ráadásul nem csak gyorskajából tudsz túlenni. Ennek így csak az lesz a vége, hogy sokat akar a szarka....

Szóval az üdítő elhagyása kezdésnek szuper. Jöhet a cukor és a finom lisztes dolgok kerülése is.

Olvass utána a kalóriaszámolásnak , deficitnek és kezdd el. Töltsd le a kalóriabázist, ott ki számolja neked mennyit ehetsz naponta. Csak egy mérleg kell és egészségesebb alapanyagok.

2022. febr. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az edzést fokozatosan építsd be az életedbe, rögtön ilyen mennyiséggel kezdeni elég drasztikus, kevesen bírják.

Már az is rengeteget segít, hogy elhagytad az üdítőt és a gyorskaját.

2022. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
10%
167 kilósan biztosan nem tudsz kardiózni.
2022. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Inkább sétával kezdj, ha lement "jópár" kiló akkor jöhet erősebb edzés vagy futás. Étkezésre figyelj. Az is jó kezdésnek, ha ugyanazt eszed, mint eddig csak kevesebbet. De ezt muszáj mérni, mert az ember hajlamos kevesebbnek látni a kaját, mint amennyi. Ha hozzászoktál a kevesebb mennyiséghez, lehet egészségesebb, kisebb kalóriájú ételekre ráállni. Pl. először a köret felét lecserélni zöldségre. Kalóriabázis alkalmazás jó támpontot ad. Használd!
2022. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az üdítő elhagyása jó ötlet, mert nem tudom kalóriákban mennyire vagy otthon, de ha pl. eddig 2 liter Coca Colát megittál egy nap, az kb. 840 kalória. Én pl. egy nap 1500 kalóriát eszek összesen, és belegondolni, hogy két liter üdítő annak már több mint a felét kiteszi... szörnyű. Szóval az üdítő elhagyása remek. Az pedig, hogy próbálsz nem olyan sok gyorskaját enni, az szintén jó, de az, hogy fogyni fogsz-e, az attól függ, hogy még is mennyit eszel. Szóval tök jó, hogy nem hamburgert eszel, de ha helyettel eszel a jobb kajából sokat, akkor nem feltételen fogsz fogyni. Szóval a kalória számít. A chipset, csokit is érdemes kizárni, rengeteg kalória van bennük. De igen, kalóriát kéne számolni, mert önmagában a gyorskaja hanyagolása és az üdítő kizárása jó dolog az egészség szempontjából, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy fogyni is fogsz, mert ez mind a kalórián múlik. Hiába hagyod el ezeket a dolgokat, egészségesebb kajáktól is lehet hízni, szóval tényleg a kalórián múlik.


A heti 5 kardió meg szerintem fölösleges, vagyis túl sok, ez így túl drasztikus. Inkább szimplán sétálj, ha majd leadtál 40-50 kiló, szerintem rá ér akkor is jobban ráállni az edzésre, szerintem addig a séta is tökéletes.

2022. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Miért ne tudnék a súlyom mellett kardiózni? Meg miért gond ha túl drasztikus a mozgás?
2022. febr. 16. 11:54
 9/17 anonim válasza:
100%
Ilyen nagy súllyal főként az izületeid miatt probléma a túlzott mozgás.
2022. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A futas egyebkent is tul van ertekelve, mint zsiregeto mozgas, en a napi setatol fogytam szepen :)

Egyebkent valoban, a futas nagyon terheli az izuleteidet, foleg a terded, es annak bizony csunya vege lesz, ha azok tobkremennek. Marpedig elobb utobb majdnem mindenkinel lesznek gondok vele…

2022. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!