Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni újra...

Hogyan tudnám rávenni újra magam az edzésre és diétára?

Figyelt kérdés

Vékony alkatú voltam gyerekként és még tini koromba is de olyan 17 évesen elkezdtem hízni hirtelen. 70 kg fölé mentem és elég aránytalanul, szinte csak a hasamra jött minden zsír. Aztán 7 évig szinte 70-80 kg közötti tartományban maradtam, míg 23-24 évesen eldöntöttem hogy elkezdek a testemmel törődni, mert 23 évesen már 78 kg körül mozogtam. Kövér sose voltam mivel 178 magas vagyok, csak fiúként főleg a felsőtestemre jön és nagyon zavaró, mivel a hasam úgy nézett ki mintha terhes lennék.

2017-ben kezdtem el először edzeni trénerrel mikor 24 voltam. 1 hónapig edzőhöz jártam és első hónapban rögtön lementem 78 kg-ról 71 kg-ra.

Aztán pedig magamba kezdtem el edzegetni és ment le tovább a súlyom 65 kg-ra. De mellette nem feltétlen ettem rendesen ekkor, csak inkább felére csökkentettem a szénhidrátot és a sok nasit amit fogyasztottam.

2019-ben új edzőhöz kezdtem járni és akkor diétáztam ami meglátszott a felsőtestemen is. Tartottam is a súlyom 2 évig (2017-2019) 65-70 kg között, de 2019 második felében a nyáron kezdtem szép lassan visszatérni az édességekhez. Utána hiába edzettem már jöttek vissza a súlyok. 2020-ban már 72-75 kg közé mentem, 2021-től pedig már megint a 78 kg voltam, de a 80-at is súroltam. Év végén lement pár kiló 80 alá mentem, mikor edzőhöz jártam, de csak egy rövid időre sajnos, nem tudtam betartani az étrendet amit mondott. Kaptam is a szidást hogy olyan jól kezdtem és látja lelassult a folyamat. 2022 év elején voltak kisebb baleseteim. Tológépben derékfájás alakult ki mivel rosszul kiviteleztem a mozdulatot, márciusban pedig egy hátast estem és a könyökömre estem. Edzeni nem is tudtam sokáig ezek miatt. De már visszatudnék térni, csak nem nagyon van bennem lelkesedés sajnos. Most jelenleg 80-82 kg között vagyok, és már nagyon nem tetszek magamnak. Félek tovább is hízok ha nem figyelek oda és nem teszek ellene valamit.


Nektek mi a javaslatotok? Hogyan vegyem rá magam hogy egészségesebben étkezzek és mellőzem a sok cukrozott, magas kalória számú ételeket?

Szépen lassan csökkentsem az adagot, és ne hirtelen vágjam meg hogy "na holnap egy darab csokit se eszek"?

Most magamban szeretnék ezdeni, vagy futni járni, mint 5 évvel ezelőtt. Kicsit újra felfedezzem azt hogy mi az ami nekem beválik stb. Edzőhöz is szívesen járnék, de egyre többet kérnek el alkalmanként és 3 havi bérletet is tudnék belőle venni már, mire 10 alkalom lemegy edzővel. Pedig tudom ők tudnának a legjobban segíteni nekem.

De most magam akarom kitapasztalni és rájönni hogyan tudnám elkezdeni az egészet, hogy jobban érezzem magam a bőrömben.



2022. júl. 30. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked szerintem elősorban nem fogyásra van szükséged, hanem tömegelésre.

178cm magassághoz az a 65kg elég kevés férfiként. Én vagyok jelenleg 65kg 170hez és még így is egy pálcikának érzem magam :D


Az a 78-80kg környéke neked pont tökéletes, csak izmot kell építeni. Persze, nem írtad le a konkrét célod, hogy izmos, vagy vékonyabb akarsz lenni.

Egyébként ha számolod kalóriákat, 200-300at levonsz a szükséges keretből, és igyekezz minnél több beférjét bevinni az edzés mellé, de gondolom ezt személyi edző akkoriban elmagyarázta. Valószinűleg magas a testzsír%-od, ezért látod magad kissé kövérnek, pedig tökéletes súlyban vagy.


A ,,hogyan tudnád magad rávenni" dolgon csak te magad tudsz segíteni. Minden elhatározás, fegyelem kérdése. Gondolj arra, hogy néznél ki 2-3 év múlva, ha nem hagyod abba. Nekem mondjuk az is elég, ha belenézek a tükörbe és látom azt a vékony önmagamat, akin változtatni akarok.

2022. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd, ehetsz cukros ételeket, de erre legyen szankció az edzés. Így nem kell megválni tőle.
2022. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Picit fogyni is akarnék mert a hasamon sok a zsír. 65 kg nem akarok már lenni, bár most annyinak is örülnék. Inkább 70 kg lenne nekem ideális. Még ott nem tűnik nagynak a hasam.

Izmosabb és vékonyabb is akarnék lenni, ami persze kivitelezhetetlen. 78-80 kg nem tudom hogy állna rajtam ha ki lennék sportolva. Apámtól örökölhettem a nagyobb felsőtested és vékony lábakat. Szerintem úgyis vastag lennék felül. Edzőm szerint a 72 lenne nekem az ideális súly, mivel az van középtartományban a testsúly/magasság alapján.

Ez a 80 kg a legteteteje a normál testsúlynak a magassáhomhoz. 178 cm nek max 78 kg az ami még okés. De annyi se akarok lenni.

2022. júl. 30. 15:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!