Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a keto az...

Miért van az, hogy a keto az egészségtelen emberek módszere, míg a vegánság az egészséges, vékonyabb emberekre jellemző?

Figyelt kérdés

Nyílván ez egy nagyon erős sarkítás, és valószínűleg azért is született meg bennem, mert a keto alapvetően tényleg egy fogyókúrás módszer, amit nehéz a mai életvitelbe fenntarthatóan beilleszteni, addig a vegánság sokkal inkább egy ilyen életmód és filozófia mint csupán táplálkozási irányzat, és persze emiatt kevésbé restriktív.

Sokan vagy a keto vagy a TÉNÉ módszerére esküsznek fogyásnál, és mivel két ellentétes módszerről van szó, sokszor egymásnak feszül a két tábor. Ami engem illet szerintem a siker kulcsa mindkét esetben az, hogy elhagyják az erősen feldolgozott, hozzáadott cukorral teli termékeket egyszerű szénhidrátokat.


Sok videó és külföldi fórumon való olvasgatás után mégis ez a kép alakult ki bennem.

Ti hogy látjátok ezt? Mire esküsztök?



2022. aug. 11. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mindegyik batomság. Az egszseges, változatos étremdben hiszek, nekem ez jött be
2022. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%
Sok túlsúlyos ember pontosan tudja, hogy a rengeteg egészségtelen cukros kajától hízott el, és legalább ezzel le kell állnia ha fogyni akar. Sok "vegán" pedig az eleve önsanyargató étkezési zavarát és próbálja leplezni az igen szigorú vegán életmóddal.
2022. aug. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Hát az egyik komoly tudományos alapon nyugszik, a másik meg egy mesterségesen felszopott divat diéta, amin néhány ember betegre keresi magát. Mindenki döntse el melyik melyik. :)
2022. aug. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
89%
Mondjuk a ketogén diétát nem fogyókúrára találták ki, alapvetően epilepsziások számára kifejlesztett étrend, csak elkezdték mások is használni. Viszont szerintem egyáltalán nem egészséges. A vegán étrend szintén nem egészséges, ha hús- és tejhejettesítőkkel, feldolgozott élelmiszerekkel van tele. Akkor már a teljes értékű növényi étrend a legjobb, de azt meg nem a veganizmus, hanem az egészséges életmód miatt végzik.
2022. aug. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
29%
Mindkettő egeszsegtelen.
2022. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%

Fogyókúrára önmagában mindkettő alkalmatlan, ahhoz kalóriadeficit kell. Ha az megvany akkor keg lehet fogyni mindkettővel.

Szóval szerintem egyeni preferencia.

2022. aug. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem igaz. Nagyon sok túlsúlyos vegán és vegetáriánus van. Mivel eleve sokaknál abban merül ki, hogy leginkább tésztafélét és péksütit esznek egész nap.
2022. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
A vegán étrend is lehet egészségtelen, ha nem kiegyensúlyozott.
2022. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%

Miért kell lepontozni azt, hogy nem önmagában a vegán vagy ketotól fog lefogyni valaki?

Mindkettővel lehet hízni meg fogyni is.

2022. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

9, a való élet mindig kicsit árnyaltabb.

A 2-es típusú cukorbetegek nagy része el van hízva. (Nem mindenki lesz cukorbeteg aki elhízott, de döntően közülük kerülnek ki.) A keto étrend, konkrétan az alacsony szénhidrátbevitel az inzulinrezisztenciát csökkenti, jó hatással van az anyagcserére, nem hülyeség ha valaki a cukorbetegséget próbálja megelőzni. Igen, a kalóriák számítanak végső soron. És egyszerűen szubjektívan sokkal könnyebb egy diétát tartani, ha az embernek kiegyensúlyozott az étvágya, és nem egy meredek vércukor-hullámvasút hatásai ellen kell emberfeletti akaraterővel küzdenie nap mint nap. Ilyen szempontból lehet "könnyen" fogyni a ketóval.

2022. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!