Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pilatestől lehet úgy fogyni,...

Pilatestől lehet úgy fogyni, mint súlyzós edzéstől?

Figyelt kérdés
Járok hetente 3-4x 5-6km-t futni és figyelek a kalóradeficitre és a makrókra. Jelenleg kondiba is járok hét 3x, de nem igazán nekem való, de azért még próbálkozom vele, viszont szeretném inkább kipróbálni a pilatest. Lehetséges hasonló erdeményeket elérni vele? Csak 5kg-t szeretnék fogyni, meg esteleg a hasamat szeretném izmosabbra.

2022. aug. 22. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
A fogyás a kalóriadeficiten múlik, mozgásformától függetlenül? Ezt tudod? Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2022. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1400 kalóriát próbálom tartani.

Viszont én nem csak súlyt akarok veszíteni, hanem zsírt is. Sok helyen láttam, hogy kevés kalóriával és cardióval "skinny fat" leszel, és hamar visszajönnek a kilók, viszont súlyzós edzéssel jobb formánk lehet ami jobban fenntartható.

2022. aug. 22. 14:52
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Sok helyen láttam, hogy kevés kalóriával és cardióval "skinny fat" leszel, és hamar visszajönnek a kilók"


Nem keveset kell enni, hanem annyit, ami pont elég az észszerű fogyáshoz. Normális esetben az ember sem a megfelelő mennyiségű evést, sem a sportolást nem hagyja abba, amikor eléri a kívánt eredményt, így visszajönni sem fognak a kilók. A sport ahhoz kell, hogy fenntartsad a meglévő izmodat, és akkor értelemszerűen nem leszel skinnyfat.

2022. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Amíg eszel elég fehérjét és deficitben vagy, zsirt fogsz veszteni.

Ha izmot is szeretnél felszedni tehat ha formas akarsz lenni akkor jo az eroedzes. A sulyzos edzes hatekonyabb, de a pilates is hasonlo. Viszont kindez csak akkor ha ugy vannak osszeallitva a gxakorlstok hogy minden izmot megmozgasson es pont annyit csinalsz amit meg eppen birsz

2022. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Fogyni bármitől lehet, ha deficitben vagy. Viszont formás a súlyzós edzéstől leszel. A pilátesz nem fogja azt a terhelést nyújtani az izmaidnak, mint a súlyemelés, tehát nem fogsz izmosodni (ami deficitben egyébként is korlátolt, de teljesen kezdőként nem lehetetlen).

Ellenben én azt mondom, ha nem tetszik a súlyemelés, ne csináld. Ugyanis nem lesz igazán motivációd hozzá egy idő után. Ha a pilátesz jobban tetszik, csináld azt. Aztán ha mégis kedvet kapsz a kondi folytatáshoz, bármikor visszamehetsz.

2022. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Pilates nem fogyásra van, erősítő edzés főleg.
2022. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Hát a Pilates izmokat nem fog építeni neki, az tuti. Ahhoz súlyzós edzés kell.
2022. aug. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

7-eske, nézzél már meg egy gyakorló Pilates-est, olyan törzsizomzata van, amiről a gyúrás csávók az edzőteremben csak álmodhatnak max. Mondjuk nem felfújt cucc.


Amúgy fogyni nem fogsz tőle kifejezetten, a törzsed lesz erősebb.

2022. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Egy kiegészítés: egyik év januárjában kezdtem a Pilatest.

Heti két Pilates, s 1 lm úszás volt az adag.

Nyáron hazamentem látogatóba, a repülőről leszállva, az első megjegyzése a csaladtagnsk az volt, hogy "milyen izmos lettél!"

Úgyhogy de, a Pilates izmosít, csak nem olyan formában, ahogy a gyúrás.

Inkább olyan balett -táncos forma lesz.

2022. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
0%

Menjél el normális edzőterembe. Keress egy jó edzőt, aki megszeretteti veled az eszést. Hidd el van ilyen. :) 8-aska téged sem az eszedért szeretnek.... „olyan törzsizomzata van, amiről a gyúrás csávók az edzőteremben csak álmodhatnak max" Persze! Mint a natur, mind a koxos testépítő csak álmodni mer róla! Sőt! Még egy atléta is!...😂😂😂😂


Ez a pilates pont olyan, mint ano a flabelos volt. A sok hülye bedől neki, aztán 1-2 év oszt feledésbe merül. Javítja a tartást. Azt... 😂😂😂Hány testépítőt láttál már görbe háttal? Mindegy, hogy hobby, vagy profi.Én egyet sem. :)

2023. jan. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!