Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogytam, de nem érzem így...

Lefogytam, de nem érzem így jól magam. Jó ötlet visszapakolni magamra pár kilót?

Figyelt kérdés
173 cm magas vagyok, 112 kiló voltam. 60 kilóra lefogytam. Rengeteget edzettem végig. Két éve tartottam a súlyom folyamatos edzés mellett. Most 5 kiló feljött, mivel elkezdtem kicsit többet enni és hanyagoltam az edzést is. Ma is kellene edzeni, de belefáradtam. Nem tudom tovább csinálni, kínlódni. Ráadásul többek szerint így elég rosszul nézek ki. A saját anyám is azt mondja. A hasamon megereszkedett bőr nem feszesedik már semmit, és az is zavar. Nekem sem tetszik ez az egész borzalom. Azt hiszem itt én ezt a hülyeséget befejezem. Eszek normális ételt, amit megkívánok, normális adagokban. Az edzés helyett pedig azzal foglalkozok, amit szívesen csinálok, az pedig irodalmi alkotás. Ha 70 kiló lennék, biztos nem lennék ilyen ocsmány. Nem tudom mitévő legyek. Azt tudom, hogy az edzés nem az én világom. Meg ez az izmozás is hülyeség.

2022. okt. 10. 11:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ember, 2 év! Érted? Két év. Heti 4 de leginkább 5 edzés. 2 órás. Itthoni. Kardió, súlyzós, hasazás ész nélkül. Utána hulla voltam. Nem maradt időm arra, amit szerettem régen csinálni, csak erre a hülyeségre. Mindenki mondta, hogy ez borzalmas, ami lett. Csak én nem tudtam elfogadni. De most már belátom, hogy tényleg. Én többet ezt nem akarom. Lehet ez a trendi meg minden, de nekem már nincs rá energiám. És időt sem akarok belefektetni. Miért nézzek ki úgy, mint egy huszonéves, holott 40 felett vagyok? Baromság.
2022. okt. 10. 14:06
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Neked most tulajdonképpen mi a franc bajod van?

Nem kell a súlytarzáshoz napi 2órát edzeni, meg koplalni sem, szintentartó kalóriakeretet kéne betartani, ami full egészséges és élhető.

Ha neked ez nem jó, akkor mit kerdezel? Legyél újra dagadt és kész.

2022. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"Kardió, súlyzós, hasazás ész nélkül". Itt a baj, az ész nélkül.

Valóban az a megoldás, hogy elengeded egy időre.


Ne direkt akarj visszahízni, de adj magadnak engedélyt, hogy bármit egyél, amikor megkívánod. Aludj rendesen és rendszeresen, legyél megfelelően hidratált. Ennyi. Ezt csináld ameddig jól esik, a szervezeted visszatalál az egyensúlyba. Fel fogsz szedni jó pár kilőt, de egyrészt szükséged is van rá, másrészt nem fog annyira elszaladni a ló, pont a szervezeted leszabályozása miatt (ha nagyon véletlenül mégis, azt majd észreveszed és kordában kell tartanod).


Ez az ennyit eszem amennyit akarok és akkor amikor akarok fázis úgysem tart végtelen ideig, mert unalmas lesz (bármilyen hihetetlennek hangzik). Mikor ennek vége, igyekezz az ételek minőségére figyelni, utána a mennyiségre is, de ez hosszú idő lesz.


A lényeg most, hogy pihenj fizikailag és mentálisan is, jó hosszú ideig. Utána felállíthatsz egy újabb tervet.

2022. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én maximálisan megértem hogy beleuntál a heti 4-5 2 órás edzésbe. Szerintem egy átlag embernek sok is. Illetve otthon nem is csoda hogy meguntad.

De , ha már leadtad akkor pihenj egy kicsit de ne szedd vissza. Mert igazuk van, pikk pakk visszajön.

Mi lenne ha nem lennél túl szigorú de túl laza sem.

Heti 2x 1 óra edzés? Valahol csoportosan? Mert az otthoniba bele lehet fáradni.

És 2-300 kalóriával több kaja.

Én semmi esetre sem javaslom hogy a célnál add fel.

Egy középutat keress.

Ma még sajnáld magad, de holnaptól legyenek új céljaid, amiben pihensz is, a hobbidra is van idő és a sport sem kényszer.

Nagyon megértem amit írsz és én is voltam így, vissza is szedtem és sajnálom.

2022. okt. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Most a telihold vagy az ősz vagy valami miatt egésznap ettünk, lehet rád is ez volt hatással.
2022. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

A helyzet az, hogy sokan azt hiszik, ha lefogynak, akkor boldogok lesznek, pedig belül semmi sem változik, ugyanazok maradnak....


Én megértem, hogy a kérdezőnek elege lett az önsanyargatásból, mivel én is ebben élem az életemet és sokszor bizony betelik a pohár.


Az örökös harc, megszorítások, lemondások szerintem idővel felemésztik az ember lelkét is.


Néha kell az öröm, a jó kaja, a kedvenc hobbi. De valahol meg kell találni a mértéket, az egyensúlyt és az arany középutat.


Egyél finomabbakat! Egyél pizzát, de ne egy egészet vagy ne rendszeresen! Egyél péksütit, de ne minden nap! Eddzél, de egyszerre max. csak egy órát és nem is kell minden nap, elég csak másnap és akkor a közbeeső napokon foglalkozz a hobbiddal. Ennyi!


Szerintem hlyeség lenne teljesen kukába dobni 2 éved munkáját!


De az tény, hogy ha felszedsz pár kilót, akkor kipárnázódnak az idegeid és ha néha jókat eszel, akkor talán az életkedved is helyre jön és egy pozitívabb kisugárzású ember mágnesként fogja vonzani az ellenkező nem érdeklődését is! :)

2022. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%
Igen, jó ötlet!
2022. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy a 16-os írja, gyakori tévhit, hogy az emberek a testsúlyuktól teszik függővé a közérzetüket, pedig nem attól érzik magukat rosszul, sokszor pont fordított a helyzet, a rossz közérzet miatt jönnek fel a pluszkilók. Neked is kérdező, a lelki egészségeddel kellene törődnöd, esetleg pszichológust is felkeresni, hogy az érzéseidet rendbe tegye. Nem csak a súlya határozza meg az embert, bármennyire el is akarja ezt hitetni a popkultúra.
2022. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
33%
Elég heti három egy órás edzés, de az is elég ha heti 2-3x elmész mondjuk egy fél órára futni. Egyébként mértékkel lehet enni mindent egy átlagos embernek.
2022. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!