Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 123kg vagyok mennyit fogyhatok...

123kg vagyok mennyit fogyhatok le december 31 ig ?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nemű, hány centi magas és hány éves?

150 centis 20onéves nőként 15 kg reális, esetleg 20

190 centis, 40es férfiként inkább 10-12

2022. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Semmit, egy kilót sem mert tucatszor megkérdezted már és hónapok óta nem vagy hajlandó elkezdeni.
2022. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez függ a kalóriadeficit mértékétől, meg még sok más tényezőtől is, de ha jól menedzseled a diétát (koplalás nélkül), akkor akár havi 3-4 kiló mínsuz is reális lehet.
2022. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Amíg csak kérdéseket irogatsz ki és elméletben fantaziálsz addig semennyit. Ha meg elkezded az egészséges életmodot, akkor sokat
2022. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha odateszed magad, heti 0,7-1 kilót, azaz 8-12 kilót.

Miért nem kezdted még el? Tudod a változáshoz ki kéne lépni a komfortzónából.

2022. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a 8-12 kiló az reális lehet, de nyilván ez is több mindentől függ. Ha kalóriaszámlálással próbálkozik az ember, és rendesen kalóriadeficitben van, akkor simán összejöhet annyi kiló, de ha csak az ember próbál kevesebbet enni, akkor lehet csak 3 kg jön össze, vagy kitudja. Szóval szerintem ez módszerfüggő is.
2022. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Meton ***** válasza:
0%

Én nem hiszek a kalória számlálásban, ugyanis a kalóriának nincs súlya. Mindig a súlyra kell figyelni, vagyis egyél kevesebbet. Elmaradhat a reggeli, a vacsi, csökkentheted a mennyiséget. De nagyon fontos a kontroll, vagyis mérni kell a súlyod. Ha nem csökken, akkor kihagyhatod az aznapi étkezést is.

Persze érdemes a dolgot a másik irányból is megközelíteni. A testsúly csökkenéséhez az is kell, hogy a vér oxigén szintje alacsony legyen. Ez ott kezdődik, hogy mozogsz. A testmozgás, vagyis az izmok munkája elvonja a vérből az oxigént. Ha fáradtnak érzed magad, akkor a vér oxigén szintje alacsony és az nagyon jó. Ha izomlázad van, az még jobb. Amíg érzed, addig ég a zsír.

Ha édeset eszel, az se gond, csak akkor semmi mást ne egyél. Maga az édesség nem hízlal, de amúgy még a salátából is zsír lesz. Esetleg, bár ezt csak óvatosan mondom, de ha nagyon éhes vagy, azt kiválthatod egy kevés édességgel. De mást ne egyél. Az édesség tömény energia, nagyon gyorsan elmulasztja az éhséget.

2022. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Jómagam 51 éves, 2. típusú cukorbeteg vagyok, januárban új orvoshoz kerültem. (sajnos a covid elvitte az előzőt) Levett az inzulinról és új okosinjekciót kaptam + gyógyszert. Három hónap volt az átállás. Azóta a diétát is szigorúbban tartom, egy ideje többet is mozgok. 134 kilóról mentem le kb. 110-re. (azért kb. mert 1-2 kiló ingadozás mindig van, annyit még a folyadékfogyasztás és étkezés is befolyásol) Be kell vallanom, eddig nem vittem túlzásba a sportolást, mindehhez elég volt az inzulinról leválni és szigorúan diétázni. A nyári hőségben nem volt kedvem aktívan sportolni. Nagyjából egy hónapja kezdtem sportosan mozogni, ám még mindig elég lusta vagyok, erőltetnem kell még. De ízületi problémák mellett nem mindig esik jól. Ha viszont elkezdem, akkor a termelődő endorfin miatt egyre inkább megjön a kedv is.

Soha nem voltam vékony alkat, de a 130 fölötti súly már a napi mozgásban is gátló hatással bír, az már engem is nagyon zavart.

Mindig csak 10 kiló a célom. 120, majd 110, most 100, de 90, esetleg 80 még jobb lenne. :-)

Amúgy 180 centi vagyok

2022. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Meton ***** válasza:
0%
Én is voltam 125 kiló, most 110 vagyok, de a túlsúly a mozgásban nem igazán akadályoz. Sok minden változik persze, mondjuk az egyensúlyt kicsit nehezebb megtartani, de szerencsére nekem nincsenek ízületi problémáim. A diétával ezért kell vigyázni, mert felboríthatja a szervezet egyensúlyát és betegségeket okozhat. Testmozgással kell a súlyt szabályozni és ha szükséges, akkor be lehet iktatni böjt napokat. Persze aki cukros, annak nem csak a súly miatt kell diétázni. Aki asztmás, az meg nem is sportolhat.
2022. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Ha be tudod tartani, hogy este 6-tól másnap délig ne egyél semmit, mellette este 8-tól egy órát sétálni, aztán 9-re olyan fáradt leszel, hogy el is alszol egy pisiébredéssel alszol reggelig. Aztán reggeltől délig csak folyadék, olyan, ami nem ébreszt benned éhséget, pl. tea üresen.
2022. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!