Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti, akik egy depresszív...

Ti, akik egy depresszív időszak során kaptatok fel jó pár kilót.. hogy szabadultatok meg tőle tartósan? Mi volt az a kezdőlöket, aminek hatására kikerültetek ebből és fogyni kezdtetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan és hol kezdjem. Hamar elveszítem a motivációmat és újra gödörbe kerülök.

És ezen az se segít, hogy nem szeretek sportolni, nem tudom mi az a mozgásforma, amit élveznék is.


Nem általános "kalória deficit" "egyel kevesebbet/egészségesebben" "mozogj" és hasonló szöveg érdekel. Ezeket hallottam eleget. Inkább az, hogy hozzám hasonlók hogyan vették rá magukat, mi segített nekik, mi tartotta bennük a lelket stb.


Nem feltétlen a kilókkal van gondom (nem is tudom hány kiló vagyok), csak a látvány zavar. Lehetek 90 kiló is, ha az jobban "eloszlik" és nem két helyen lóg a zsír.

Nem célom egyelőre drasztikus változást elérni, csak a pár hónappal ezelőtti formámat szeretném visszakapni. Akkor sem voltam vékony, de tény, hogy sokat híztam azóta. És ezt más is megjegyezte, ami azt hiszem a végső döfés volt, szeretnék változtatni.


Köszönöm!


20 éves lány

Nagyjából 167 cm



2022. okt. 13. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Hagyd a fenébe, ugyis visszajön. Én már beletörődtem. A mozgás nem megoldás, mivel azt rendszeresen kell csinálni. Én pár évig csináltam. Aztán belefáradtam. Most úgy elvagyok...
2022. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egyrészt a Covid alatti home office adott lehetőséget hogy elkezdjek futni, másrészt a terapeutám is ajánlotta a futást, mint ami lelkileg is segít jobban lenni. Tényleg úgy is lett: a fogyásban is segített, meg lelkileg is.
2022. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy baleset, muszáj kisebb súllyal élnem emiatt, ez motivál.
2022. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sétálok mindennap 1-2 órát. Hogy mi motivál? Van egy oldal a The Conqueror challenge és itt rendeltem magamnak egy virtuális célpontot 25 fontért (Angliában élek).Pl most a Niagara vízesés körüli 113km sétálom le 1 hónap alatt. Amikor befejeztem (egy appon kell feltölteni mennyit sétáltál/futottál/kerékpároztál) akkor kapsz egy érmét, ha megnézed az oldalt nagyon szép érmék vannak. Minden 20%nál ültetnek egy fát a nevedben, ami szerintem tök menő. Szóval lehet, hogy sok embernek ez hülyeség vagy pénzkidobás, de nekem ez nagyon működik. Ha érdekel a linkre kattintva 10% kedvezményt kapsz


[link]

2022. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
98%

én mindíg vékony voltam, de depresszív korszak alatt felszedtem 6-7 kilót, és elkezdtem észrevenni hogy az emberek már nem panaszkodnak hogy úr isten milyen vékony vagy, híznod kéne, ez egészségtelen stb( evészavarom van tehát ezek dicséretnek számítottak) Átlagos testalkatúvá híztam.

Engem szimplán a látvány vett rá, hogy vissza fogyjak, undorítónak éreztem magam és úgy gondoltam nem élhetem így az életemet, ha tényleg igazán elkeseredsz a külsőd miatt , nem kell kezdőlöket, egyszerűen mindenre képes vagy, hogy elérd azt amit akarsz.

2022. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#1: En is az esetek többségében így érzek, de szeretnék változtatni, mert nekem így nem jó.. :/

#2: Na igen, abban az időszakban nekem is ezt kellett volna lustálkodás helyett.. A futás nem az én műfajom, de ki tudja.. :)

#3: Sajnálom és kitartást!

#4: Ez nagyon jól hangzik! Mindenképpen utána nézek, köszönöm szépen (és a linket is)! :)

#5: Engem is a látvány zavar, de nem tudom hogyan kezdjek neki ennek az egésznek. Legalábbis úgy, hogy ne adjam fel hamar.

2022. okt. 13. 18:39
 7/10 anonim válasza:
97%
5-ös vagyok, tudom nem egészséges, de az is segít hogy folyamatosan másokhoz hasonlítom magamat, pl ha megnézek pár Bella Hadid catwalkot, máris elmegy az étvágyam és azon gondolkozom hogyan lehetnék szebb.
2022. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"#2: Na igen, abban az időszakban nekem is ezt kellett volna lustálkodás helyett.. A futás nem az én műfajom, de ki tudja.. :)"


Ó, az én műfajom sem volt! :) Régen az iskolában majd' meghaltam, mikor iskolakört kellett futni. 💀 De a Covid alatt szép lassan, 500 métertől kezdve feljöttem, 4-5 kilométert szoktam futni, szép nyugodt tempóban, jó futócipőben, kímélve a térdemet, és így nagyon kényelmes, jó, és hatásos is. Szívből ajánlom, hogy elkezdd. 💓

2022. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
97%
5-ös válaszoló, ugyanez volt velem is! Étkezési zavarom volt, egész vékony voltam és mindenkitől rendszeresen megkaptam, hogy túl sovány vagyok, híznom kéne végre. Aztán elkezdtem lefelé menni a lejtőn lelki dolgok miatt és szép fokozatosan híztam... Látszatra kigyógyultam a betegségből, mert nincsenek fizikai tüneteim, de borzalmasan érzem magam azóta. A home office nekem is betett, én csak itthonról dolgozom. A futás amúgy tényleg egy csoda, én imádtam, rendszeresen jártam, mentálisan gyógyít. Most babát várok, ez még inkább hozzátesz az összevissza evésemhez, de a szülés után mindenképp helyre fogom tenni az étkezésemet és vissza fogok fogyni a régi súlyomra. Kérdező, neked sok erőt és kitartást kívánok a célodhoz!
2022. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Üzenetben kérdezte valaki a futásról, de itt válaszolok, hátha másnak is hasznos:

"Ilyenkor, ősszel és télen is futsz? Kint, vagy bent? Ha kint, akkor ilyenkor – és még inkább télen – miket viselsz?"

Igen, én mindig a szabadban futok, nekem ez kellemesebb, kényelmesebb. Az az ökölszabály, ami nekem is bejött, hogy futáshoz úgy érdemes öltözni, mintha kint 10 fokkal több lenne. Ma például kb. 10 fok volt kint, ezért úgy öltöztem, mintha 20 fokban sétálgatnék: sportmelltartó, rövid ujjó laza póló, hosszú (de nem termo) futónadrág. A derekamra kötöttem egy kapucnis-cipzáros felsőt, a hazasétáláshoz.

Télre van egy melegebb futónadrágom is, illetve sapkát és egy körsálat is felveszek hozzá, ezt száj elé is lehet húzni, és azon át lélegezni, ha nagyon hideg van. Ilyenkor hosszúujjú futópóló és (cipzáros, kapucnis) pulóver van rajtam, a derekamra pedig egy futókabátot kötök.

2022. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!