Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi ideig fog...

Szerintetek mennyi ideig fog tartani hogy leadjak 10-15kg?

Figyelt kérdés
Most 68kg vagyok, és azt találtam ki hogy veszek bérletet és eljárok spinning edzésre meg aerobic-ra +szaunáznék (heti 2 óra spinning,2 óra aerobic) Az étrendemen is változtatnék nem ennék édességet, késő este nem ennék, sokat innék, egészségesen étkeznék stb. , de nem diétáznék drasztikusan. Ja azt elfelejtettem írni hogy van tesi órám is (heti 1 1,5 órás fitball) Tudom hogy senki se tudja megmondani hogy mennyi ideig fog tartani hogy lefogyjak, de kb. azért csak lehet valamit mondani.
2010. szept. 30. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb 3, 2,5 honapig
2010. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 10 perccel tovább tart.
2010. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egészségesen 0,5-1 kg adható le egy hét alatt, tehát 2,5-5 hónap alatt menne le 10 kg. Az első hónapban több is lecsúszhat, de később valószínűleg beáll a heti fél kilós fogyás.
2010. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A Spinning egy igen hatékony kardió edzés. Mindezek mellett lényeges, hogy amennyiben fogyni szeretnél, akkor kifejezetten un. aerob tartományban lévő edzést végezz, mivel ez szolgál legjobban a célodnak, azaz a fogyásnak és zsírégetésnek. Ennek ellenőrzéséhez egy pulzusmérő óra szükséges, mely a nagyobb termekben ingyen bérelhető. Férfiak esetében 220 - életkor = maximális pulzus lányok esetében 225 - életkor = maximális pulzus számítással kiszámíthatod a max. pulzusodat. Az egyszerűség kedvéért ennek a 80%-a az aerob zóna teteje. Zsírégetésre leginkább a 65%-75%-os zóna felel meg, mely kifejezetten az állóképességet fejleszti. Azaz max. pulzusod pl. 200 BPM akkor ennek a 65%-a 130 BPM, mígy a 75%-a 150 BPM. Edzés közben a 130-150 BPM tartományban kell edzened. Mindezek mellett érdemes szakember azaz személy edző véleményét kikérni, aki egy állapotfelmérést követően személyre szabott edzésprogramot állít össze neked, amivel könnyebben eléred a célodat. Az általad megadott 68 kg önmagában nem sokat jelent, mivel sem nemed, magasságod, életkorod nem derül ki, így szakszerűén nehéz arra a kérdésre válaszolni, hogy mennyi idő alatt éred el az ideális testsúlyodat. Célszerűbb lassabb ütemet megcélozni, mivel a hirtelen jött fogyást nehéz megtartani és könnyen visszajön pár kg.
2010. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

bocs hogy csak most írok

köszönöm a válaszokat

utolsó:az állapotfelmérés és a egyénre szabott edzésprogram jó ötlet pontosan ezt fogom tenni

2010. okt. 16. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!