Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy legyen nagyobb önfegyelme...

Hogy legyen nagyobb önfegyelmem az ételek terén? kérlek ne olyanokat írjatok, hogy ne egyél meg hasonlókat.

Figyelt kérdés
2022. dec. 26. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Sportolj valamit ami motivációt ad és nem fogsz annyira sóvárogni az étel után, máshogy nem nagyon lehet.
2022. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Lukács Liza Ne cipeld tovább című könyvét ajánlom. Nekem segített.
2022. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Tedd hasznossá az időd. Olvass, tanulj, dolgozz, sportolj.
2022. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
rengeteget sportolok naponta több órát akár és állandóan van mit csinálnom sokszor 24 órám sincs a dolgokra de valahogy így is találok lehetőséget a túlzabálásra
2022. dec. 26. 19:46
 5/17 evimeri válasza:
88%
Túlsúllyal is kúzdesz? Ha nem miért baj hogy eszel?
2022. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
igen túlsúlyos vagyok
2022. dec. 26. 20:31
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Kezdetben ne mondj le a kedvenc ételeidről, még akkor se, ha azok a dietetikai ajánlások szerint "nem egészségesek". Kezdetben csak a mennyiséget csökkentsd. Számold a kalóriákat, és kezdj el napról napra csak 150-200 kalóriával kevesebbet enni. Aki nem egy fanatikus alkat, annak sosem szabad egyik napról a másikra életmódváltást magára erőltetnie, mert csak kudarc lesz belőle.
2022. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Találd meg a saját egyéni motivációdat. Ez mindenkinek más. Van akinek a felszínes dolgok, pl kinézet, csinosabb ruhák, van aki abban reménykedik hogy a fogyás útja vezet a boldog párkapcsolathoz stb stb.

Nekem pl az volt a motivációm a fogyásra ami már a súlytartásra is, hogy jobb legyen az életminőségem.

Engem sosem érdekelt a kinézetem és párom is hosszú évek óta van, Házas vagyok.

Én azért akartam lefogyni, hogy jobban érezzem magam a saját testemben. Ezt meg is kaptam egyébként:). Mert már nem fájnak a lábaim, sem a derekam minden nap, nem fáradok el ha több utcát kell lesétálni, a nadrágjaim se kopnak ki úgy a combomnál, nem fulladok éjszakánként stb stb.

Most is működik a dolog évek után. Fél napos vendégség után simán visszaálltam a diétámra szenteste után:)

Neked is meg kell találnod azt ami motivál, akkor is ha nehéz és épp mélyponton vagy.

Kérdezd meg magadtól, hogy miért akarsz lefogyni.:) Ha az a válasz, hogy jobban akarsz kinézni, akkor miért akarsz jobban kinézni? Ha pl erre az a válaszod, hogy hátha akkor lesz párod, nos ezt érdemes jobban átgondolni, mennyire reális az, hogy a fogyástól ezt biztosan megkapod e? ( Egyáltalán nem biztos) És ha ez a motivaciód, az nem biztos hogy hosszútávon jól fog elsülni.

Szóval Reális motivációt keress. Gondolkodj el ezen, és Valahol ott lesz a valódi válasz arra, mi motivál téged. És ezekkel a gondolatokkal érdemes belevágni egy életmódváltásba, súlyfelesleg csökkentő projektbe.

2022. dec. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem első körben érdemes száműzni a lakásodból a nasikat. Az én önkontrollom elég gyászos ezért nálam nincsenek édességek meg chipsek.


Érdemes lenne olyan ételeket enni, amik el tudnak telíteni, pl zöldségek.


Célszerű lassan enni, mert ilyenkor a szervezeted előbb észleli hogy megvan a mennyiség.

2022. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindeki válaszát! Megpróbálom akkor motiválni magam.


9es:sajnos még nem saját háztartáson vagyok úgyhogy ezt nem tehetem meg

2022. dec. 27. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!