Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit változtassak rajta?

Mit változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Még suliba járok így elég nehéz normális étrendet összeraknom. Egy hétköznapi étrendem (diétás):

suliba 2db szendvicset viszek zsömlében.

szendvics: zsömle, egy vékony réteg vaj, sertéspárizsi és paradicsom vagy uborka. (ez van reggelire és ebédre)


kb. 15:30-ra érek haza akkor valami főtételt eszek pl. tegnap 1 tányér (nem púpozott) rizst ettem sajtospulyka mellel. 6 előtt még megettem egy "könnyű és finom" joghurtot. 6 után nem szoktam enni. + napi 3-4 liter víz + mozgás.

Ezt csinálom már 5 napja. Eddig 2 kg sikerült leadnom. 16 éves vagyok és 138.8 kg voltam most 136.7-8 vok. Tudom nagyon nehéz vagyok ezért akarok lefogyni. kb. májusra el akarom érni a 95-100kg. Komoly válaszokat várok és hogy min javítsak. Előre is köszönöm!


2010. okt. 2. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A tudatos fogyáshoz el engedhetetlen a kalória táblázat.

Egyszerűen kiszámolod a napi szénhidrát beviteled és 2 hetente,vagy havonta csökkented a napi adagot.

Kb ennyi a titka.Szénhidrát helyett meg próbálj fehérjét,zöldséget enni.

2010. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nem csak a szénhidrát fontos. A többletkalóriából zsír lesz, mindegy milyen tápanyagról beszélünk.

Ekkora felesleggel neked tök felesleges nézni a szénhidrát-fehérje arányt, a lényeg hogy maradj olyan kalóriatartományban amivel a fogyásod folyamatos.

A zsömle meg a "valami főtt étel" az neked egyelőre jó, de ez egy idő után azért gáz lesz. Én anno simán elvittem bármi kaját egy dobozban, iskolába.

Mindegy, ekkora feleslegnél mindenképpen fogyni fogsz ha odafigyelsz a mennyiségekre.

kezdj el sportolni is, mondjuk sétálni napi 1 órát olyan 130-as pulzussal.

2010. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont a kalóriát fölösleges nézni. Ami lényeg az a fehérje bevitel legalább 2 g / testsúlykg. A szénhidrátot pedig csökkenteni kell addig, amíg nagyjából heti fél kg fogyás lesz. Ennyi a lényeg, nem kell ezt túlkombinálni.
2010. okt. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi egy kérdés..A szénhidrátot hogy kell csökkenteni? Mit nem lehet enni?
2010. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!