Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi hízlal a legjobban? Cukor,...

Mi hízlal a legjobban? Cukor, méz vagy édesítő?

Figyelt kérdés

Tudtok valami olyan cuccot, amivel édesíteni lehet a kajákat, de nem hízlal???


Köszi!


2010. okt. 3. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
az édesítő egyáltalán nem hízlal. egészségtelen állítólag, de kalória minimális.
2010. okt. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az hízlal legjobban, amiben a legtöbb kalória van és ez a cukor, de a mézben is nagyjból ugyanannyi van, csak mellette még hasznos anyagok is. A mesterséges édesítőszerek ugyanúgy megemelik az inzulinszintet, tehát éhes leszel tőlük, és mindmáig nem tisztázott, hogy rákkeltők-e. Bioboltokban kapható egy természetes édesítőszer, ez, akik használják, szeretik:

[link]

2010. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy melyik hizlal legjobban, azt nem tudom, de az tuti, hogy a méz a legegészségesebb. :)
2010. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mézben nem olyan kalóriák vannak mint l egy kiló sonkában! Nem lerakódnak ezek a kalóriák, hanem felszívódnak. Ehetsz akár 1 évig tömérdek mézet, akkor sem fogsz zsírosodni. A narancsban is sok a kalória, de nem hájasodsz el miatta
2010. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

ezt próbáltam leírni: :D


"Sziasztok!


NEM HÍZLAL! Az csak egy dolog, hogy sok benne a kalória, de nem alakul zsírrá, mert másképpen dolgozza fel a szervezet! Ha valami 100%, hogy nem alakul zsírrá, akkor hogyan hízlalhatna?

Ez tök logikus!!!!

"Azonos súlyú méz ötször annyi energiát ad, mint a tej, háromszor annyit, mint a hús, kétszer annyit, mint a tojás. De nem hizlal! A méz gyümölcs cukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik. . . "

A tény az, hogy NEM HÍZLAL, akármilyen hihetetlen!

Ez pont olyan, hogy pl. egy naracsban 41 kalória van. . .

Attól, hogy megeszel belőle 3000kalória mennyiségben, nem fogsz elhízni, mert ugyanúgy, mint a mézt (nemugyanúgy) teljesen másképpen dolgozza fel a szervezet, mint pl. 3000kalória mennyiségű szalonnát!!!!!!


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 02-15 00:20

Privát e-mail a válasz írójának"

2010. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sonka pont hogy nem hízlal, mert fehérje. (Mondjuk a zsírt nem kell megenni.) Az édesítő, a cukor és a méz igen. Kár szépíteni, mindegyik hízlal, az édesítő is. Keress rá a neten, beírod a googliba, hogy "édesítő hízlal", ki fog adni egy halom linket, én már meguntam, hogy mindenkinek bemásolgassam. Mindössze abban van különség, hogy a méz élettanilag jobb, mint a finomított cukor (kristálycukor, porcukor) és az édesítő.

A gyümölcscukor, a finomítatlan nádcukor és a nyírfacukor sem rossz, de a mézzel együtt mind hízlal. Meg lehet nézni a kalóriatartalmukat is a neten.

2010. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz... Én mindenhez édesítőt eszek (nem szeretem a cukor ízét) és eddig bármilyent használtam mindegyikre rá volt írva a kalóriatartalom, az pedig minimális... pl a mostani:

süssina 1200 db, 72 g

100 g-ban: 126 kj (30 kcal)

szóval ha az egészed megeszed csak úgy, még akkr sem vagy 30 kalóriánál.

2010. okt. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre hogy az édesítő hízlalna.. 3 hónap alatt egyáltalán nem nagy túlsúlynál 10 centi fogyás derékból, 5 centi csípőből és ugyanúgy 5 centi combból.

És akadtak időszakok amikor zabkorpás-natúr kakaós-édesítős muffint vittem délelőtt suliba, 4-5 darabot. Mégis fogytam..

A cukortól viszont nem.

Mellesleg nem mindegy milyen az édesítő, vannak természetes alapúak (pl. Glukonon) Na ebben pl tényleg több kalória van, mint pl a Süssinában. Egyébként a Glukononból pontosan ugyanannyit kell használni, mint a cukorból alapesetben. (meg még vannak amiket 1:1 arányban kell adagolni). A többire meg rá van írva, hogy milyen arányban:) Szóval valóban érdemesebb az édesítőből is az alacsonyabb kalóriatartalmút választani.

2011. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!