Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 felett extrém kalóriadefici...

30 felett extrém kalóriadeficittel lehet csak lefogyni?

Figyelt kérdés

Elmúltam 30 éves, azóta alig tudok lefogyni. Hiába követem az előírt kalóriadeficitet, mégsem fogyok tőle. Csak 10 kg-ot kellene leadnom, de alig akar elindulni. Ebben az esetben megéri koplalni? 800-1000 kalóriázni?

165cm, 70 kg


2023. febr. 7. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
30 évesen egy fiatal szervezetről beszélünk. Vannak arra vonatkozó tanulmányok, hogy egy 70 éves szervezet BMR-je és egy 20 éves szervezet BMR-je között nagyjából 80-90 kcal különbség van mindössze. Akkor te 30 évesen ki ne találd már, hogy az öregséged miatt olyan az anyagcseréd, hogy koncentráció táborok foglyainak szánt 800 kalóriával akarod éheztetni magad. Ha egy minimális, tartható, 500-600 kalóriás deficit mellett nem fogysz, akkor valahol elcsúszik a számolás, vagy nem vagy elég konzisztens. Az nem konzisztencia, hogy hétfőn és kedden kalóriadeficitben vagy, szerdán és csütörtökön meg nem. Az se konzisztencia, hogy pár hete vagy kalóriadeficitben. Számolj jól, és türelem!
2023. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
30 felett sokkal nehezebb lesz leadni a kilókat, kalóriadeficit ide vagy oda, nem olyan már az anyagcsere
2023. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
A 2. válaszoló olvassa el még egyszer az 1. kommentet. Metaanalízisek bizonyították, hogy egy 70 éves egyén BMR-je és egy 20 éves egyén BMR-je között kevesebb, mint 100 kcal különbözet van, ergo anyagcserére fogni a fogyás hiányát, vagy annak nehézséget tudománytalan bullshit, amit csak laikusok, a dietetikához és endokrinológiához kicsit sem értők puffogtatnak.
2023. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
30 felett még fiatal vagy. Nekem 50 felé változott. Nem kell 70 evesnek lenni, a hormonok, változokor sok mindenre hatással van.
2023. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hisztynka válasza:
100%
Negyvenhat éves nő vagyok. Az elmúlt tíz hónapban fogytam huszonegy kg-ot. Nem éhezéssel, hanem rendszeres intenzív testmozgással és némi odafigyeléssel. Próbåltam én is régebben koplalni, de ez nekem sose sikerült, szerintem te is felejtsd el! Ha fogytam öt kg-ot, hét jött vissza.
2023. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
35 vagyok, 30felett fogytam 48 kilót, és sosem mentem 1400 kcal alá.
2023. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
31 vagyok, 1600 kcal étrenddel fogytam Január 6 óta 5 kilót. Még ennyi a cél, most tervezek mellé mozogni is, mert, ahogy vékonyodok, úgy lassul a fogyás. Az anyagcserém óvodás korom óta heti 2-3 székletet jelent... szóval én nem tapasztaltam változást, pedig utoljára 10 éve fogyóztam.
2023. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Ezzel a magasaggal inkább az 55 kg törekedj.
2023. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!