Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1000kcal etrendel fogyhatok...

1000kcal etrendel fogyhatok 10 hónap alatt 57kg ot?

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 13:38
1 2
 11/18 anonim válasza:
57%
Én tavaly 5 hónap alatt napi 1500 kcal-val fogytam 12-13 kg-ot. Az 1000 kcal nagyon kevés.
2023. febr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

82 kg-os nyári és 86kg-os téli súlyú férfi vagyok. Ezt az ingadozást tartom évről évre.

A cukrom éjjel mindig felmegy 6-ra. ugyanez van, ha órákig ülök, TV-t nézek. De ahogy mozogni kezdek, lemegy 5-re, erősebb fizikai munka esetén 4,5-re is. Vizsgálgatták, de az lett a végeredmény, hogy egészséges vagyok.

Adott a doki egy táblázatot, hogy ahhoz a mozgás mennyiséghez, ahogy én élek 2200 kalóriát fogyaszthatok naponta. Számolgattam, hogy valójában csak 1900 kalóriát fogyasztok, ennyi esik jól. Ezzel a mennyiséggel stabilan tartom a súlyomat.

Télen nem lehetek eleget a szabadban, megnő a súlyom, nyáron egy kicsit lefogyok a több munkától.

Azért írtam le mindezt, mert az látszik belőle, hogy a mozgás lényegesebb, mint a bevitt kalória. És ezt a lefogyni vágyók mindig figyelmen kívül hagyják, fő a lustaság! Pedig a fogyás egészségre ártalmatlan receptje: Egyél amennyi jól esik, de mozogj többet és keményebben! A keményebben-t úgy értem, hogy nem csak egy kis lagymatag séta, meg söröskancsó emelgetés, hanem csinálj valamit egy kis jótékony izomlázig! Az immunrendszer működéséhez szükséges anyagok nagy részét is az izmok állítják elő, a mozgás egyúttal véd is a betegségektől.

2023. febr. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A mozgás NRM lényegesebb, mint a kalória, hogy lenne az?


A mozgás a kalóriadeficit része, ráadásul kisebbik része.


Ha annyit ennék amennyi jólesik, és elmennék utána futni, kb vagy 2000 kalóriával is túlehetném magam...


Baromság ezt mondani, főleg olyannak, aki elhízott, világéletében nagy adagokat evett, fingja nincs az egészségről vagy normál adagokról, akkor egyen amennyit akar, csak menjen izomlázig sportolni? Nem is tud sportolni annyit, ha feleslege van, plusz izomláz 10 perctől is lehet...


Egyszóval fasság.

2023. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13# Ha annyit mozognál, hogy ledolgozd amit ettél, akkor nem híznál. Ez színtiszta matematika. A bevitt kalória = a ledolgozott kalória.

Vannak munkakörök, ahol 3-4000 kalóriát is kell enni, hogy bírják az iramot, és nem híznak el.

A betegeket leszámítva az elhízás a helytelen életmód, lustaság, akaratgyengeség következménye. Akinek 10 perctől izomláza van, az nagyon elpuhult, nem csoda, ha elhízik.


Nekem 5-6 óra kemény fizikai munka után jelentkezik az izomláz, például ásás, kaszálás, vagy egy teherautó teledobálása kőtörmelékkel, vagy például 150-200 km kerékpározás és hasonlók után. De este egy fél órás jó meleg vízben történő szundikálástól elmúlik, másnap jöhet újra egy kemény meló.

Elődeinknek kemény munkával kellett előteremteni a kaját, nem is híztak el. A szervezet ezt szokta meg. Túlságosan elkényelmesedett ez a mai világ, tízezer évek kellenének, hogy hozzászokjon a szervezetünk a sok zabálás semmi munka életmódhoz.

2023. febr. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"13# Ha annyit mozognál, hogy ledolgozd amit ettél, akkor nem híznál. Ez színtiszta matematika. A bevitt kalória = a ledolgozott kalória."


Én meg azt mondom, hogy hülyeség elmélettel dobálózni, ha a gyakorlatban az megvalósíthatatlan. Az az érved, hogy lehet bármennyit enni, csak maratont kell futni minden nap. Ja. Mert azt sok fogyásra szoruló ember tudja megvalósítani...

2023. febr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Aki annyit eszik, hogy elég a kalória egy maratonfutáshoz, az fusson maratont! Egyértelmű a kapcsolat.


A probléma ott van, hogy enni kényelmes, sokaknak a boldogság forrása, izomlázat szerezni meg fáradságos, nemszeretem foglalatosság. Az eltunyult, elpuhult emberek sorsa az elhízás, de ezt az emberiség akaraterő nélküli része sehogy sem akarja megérteni. Inkább vitatkozik, mint te is.


Nekem szórakozás a kert művelése, a házam építése, valamit mindig tenni-venni, jóleső érzés fáradtan, sokszor izomlázasan végignézni rajta, hogy ezt én csináltam, ma sem éltem hiába. Ezt a fajta boldogító érzést soha nem fogja megtapasztalni az, aki TV nézéssel, telefonnyomkodással növeszti naphosszat az alfelét egy fotelban ülve!

2023. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy megy a boomer fasságok durrogtatása? Ok. 😀
2023. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17#, ha nem szóltál volna, bölcs maradhattál volna!
2023. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!