Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan állnátok neki a fogyásn...

Hogyan állnátok neki a fogyásnak ilyen életmóddal?

Figyelt kérdés

Általában csütörtök este érek haza egyetemről, hétfő reggel indulok vissza. Azon a 3 és fél - 4 napon főzni szoktam magamnak. Ott az a probléma, hogy van hogy sokáig kell tanulnom, és késő estére igencsak éhes leszek. Ilyenkor ne foglalkozzak vele?

Másik, hogy amikor itthon vagyok, akkor szeretek a barátaimmal, családommal programokra menni. Szülinapozás, étterem, cukrászda, iszogatás, csak hogy az evős-ivós programokat említsem. Ezekből úgy érzem, kizár a diéta, és mindig mikor elkezdem, szociálisan elszigetelődöm kissé...

Ráadásul itthon nagymamám főz, alapvetően nem rosszakat, egy a gond hogy (sokszor bő) olajjal, és hogy nem tudom számolni, csak nagyjából becsülni, de amikor 100ckal különbség néhány gramm zsíron múlik, az úgy eléggé félre vihet.

Szóval igen, a kérdés az hogy hogy oldjam meg a szervezést (azt a részt tudom hogy mit szabad-nem szabad enni, stb...)

A kérdés szempontjából nem releváns, de 165/102 N (70 a cél, ott jól néztem ki nagyon)

Sport: heti 1-2 rúdtánc, legalább heti 1-2 köredzés jellegű saját súlyos erősítő-kardió edzés, és ha nincs meg a heti 3-4 edzés, akkor kimegyek futni pluszba.



2023. márc. 13. 06:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem sok a kifogás. Egyetem, nagymama, stb. így sehogy.

Vagy elhatározod magad és eldöntöd, mi a fontosabb, vagy engedd el.

2023. márc. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés lényege, hogy ilyen élethelyzettel hogyan tudnék optimálisan tervezni és milyen elveket állíthatnék fel, hogyan tudnám egyensúlyba hozni a fogyást és a magánéletet...
2023. márc. 13. 06:56
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Szóval te péntektől vasárnapig estig ilyen egyfolytában mulatozós életet élsz, minden héten?


Egyébként pedig ki mondta, hogy cukrászdában sütit kell enni, vagy mi tiltotta meg neked, hogy otthon főzz? Ki mondta, hogy ne sportolj hétvégén?


Hétköznap mennyi a kalóriabeviteled?


Csak egy kérdés, bocsi, de ilyen kövéren hogy lehet rúdtáncolni?

(A 70 kg is még sok ehhez a magassághoz, jó lesz az 60-nak is.)

2023. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Heti egy cukrászdás sütinek minden fiétába bele kell férnie
2023. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3

Hidd el, jó a 70, voltam annyi és tudom milyen az. Tudom hogy soknak hangzik, akkor nem is hitte el senki akinek mondtam.

Péntektől vasárnapig általában 2-3x kimozdulok, nem is egész napra, csak mondjuk péntek este elmegyek párommal enni, szombat délután átmegyek barátnőmhöz, vasárnap párommal és a lakótársaival otthon kis vizipipa, beszélgetés, 1-2 sör, vagy bemegyünk a városba, vagy reggel lemegyünk anyósékhoz és este érünk haza, ilyenek. Ilyenkor feltöltődöm, kell hogy ne őrüljek meg a tanulásba, ne égjek ki.

De az anyósozást leszámítva ezek nem egész napos progik, hétvégén nap közben általában tanulok, ahogy hét közben is.

Hétvégi edzéssel jön ki a 3-4 edzés (max 5 ha sok időm van).

A hétköznapi kalóriabevitelemet nem tudom, mert nem számolom jelenleg, de biztosan túl sok. Mikor diétáztam, 1800 körül volt az hogy fogytam is lassan, de nem is volt semki bajom és tudtam tartani.

Utolsó kérdésedre pedig, én eskü küldök neked privátban képet, simán lehet. Ha kellően erős vagy (nagyon sokáig sportoltam régen, meg ugye most is szeretek), akkor nincs gáz. Nem az számít hogy mekkora a súlyod, hanem hogy meg bírod-e tartani. Sőt, van egy nálam kövérebb csaj is, aki még többet is tud mint én.

2023. márc. 13. 07:53
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, ha mindenképpen fogyni akarsz, akkor kalóriát kell számolnod és nem szabad az adott mennyiséget túllépned. Az, hogy azt a kalóriamennyiséget te hogyan osztod be, miből viszed be, az rajtad múlik.

Tudod, áldozat nélkül a fogyás nem fog menni.

2023. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Csökkentett adagokat eszel.

Étterem: a levest megeszed, a másodikat megkóstolod, a többit becsomagoltatod, jó lesz másnap ebédre.

Vacsora: gyümölcs.

Nasi: gyümölcs.


Nagyjából így fogytam 15 kilót, nem számoltam semmit.

2023. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es: szerintem értelmesebb a levest teljesen kihagyni és a föételböl enni normális adagot. A

vacsorára gyümölcs megint csak értelmetlen ötlet

2023. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Én ezt úgy oldanám meg, hogy a sulis napokon jóval kevesebbet ennék. Az én életem is olyan, hogy egyszerűen nem tudom megoldani, hogy minden egyes napra kijöjjön az a kalóriamennyiség, amivel fogyni tudok. Igaz, nekem nem is kell sokat fogynom, így aztán még nehezebb. Nem fogok salátát enni egy jó étteremben és nem is akarok erre rástresszelni. Heti szinten számolom a kalóriákat. Hét közben munka mellett amúgy se vagyok annyira éhes. Igyekszem kevesebb kalóriát enni, ezt sok fehérjéből és zöldségből. Hétvégén pedig nem kell lemondanom mindenről. Így csinálom egy ideje, és működik. Lehet ez sokaknak hülyeség, de áldozatok nélkül tényleg nem lehet fogyni és nekem ez kevesebb áldozattal jár, mint ha mondjuk mindennap 1500 kalóriát ehetnék csak. Hétvégén is számolom természetesen, de addigra összegyűlik annyi mínusz kalória, hogy nem kell azon aggódnom, hogy belefér-e egy normális éttermi étel, süti, vagy alkohol.
2023. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mentálisan kellene átállnod arra, hogy program NEM = evés.

Ez nem könnyű, mert a mi kultúránkban alap az, hogy a legegyszerűbb családi, baráti, munkahelyi stb programnak is része a jobb esetben evés, rosszabb esetben zabálás.

Ne enni menjetek el programként, hanem sétálni, vagy kávézni, vagy teázni, vagy színházba, moziba, koncertre stb.

Simán lehet jó egy program evés nélkül is.

A sörözésről meg mondj le, vagy legfeljebb egy pohárral igyál, és számold bele a kalóriakeretbe.

Ha nagymamád zsírosan, szénhidrátdúsan főz, abból egyél kevesebb, és próbálj szelektálni: ne egyél köretet, helyette savanyúságot vagy salátát. Ha mama nem csinál salátát, csinálj te. Még ha pl. mamád rántott húst csinál, de te egy sima zöldsalátát eszel mellé, az úgy simán jó. Egyél levest sok zöldséggel, ne edd meg belőle a krumplit, tésztát. Amikor megvan a lehetőség (reggeli, vacsora) választ az egészséges opciót. Pl tojás zöldségekkel, joghurt, zabkása.

2023. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!