Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 186cm magas, 38èves fèrfi...

186cm magas, 38èves fèrfi vagyok. 102kg a súlyom. Derekamról, hasamról mivel tudnèk leghatèkonyabban leadni kb. 10kg ot?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 5. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel. Egyszerűen fogynod kell és majd egy idő után a derekadról is megy le.

Egyébként én 185 vagyok, 90-ről 85-re fogytam az utóbbi 3 hónapban, de még mindig van egy kis felesleg a hasamon, szóval valószínűleg kevés lesz neked a -10 kg ahhoz, hogy eltűnjön a onnan a zsír

2023. ápr. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs helyi fogyás, nincs célzott zsíréget. A fogyás egy szisztémás biokémiai folyamat, ami a test minden zsírraktárát érinti, és az egyéni kalóriabevitel szabályozza. Rajtad simán van 15-20 kiló felesleg, szóval kötve hiszem, hogy egyedül a derekad és a hasad szorulna "lefogyasztásra". Olvasd el ezt a cikket:

[link]

2023. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%
Figyeld meg az étkezésed és próbáld meg a széndhidrát-fehérje-zsír értéket optimalizálni és ezekből ne vigyél be többet mint ami a szervezetednek szüksége van illetve ha igen akkor azt le kell mozogni. Fontos a sok (napi 2-3 liter) folyadékbevitel lehetőleg ásványvíz formályában, kerülni kell a cukrozott üdítőket, édességeket és minden nasit ami nem fér bele a napi bevitelbe. Lényeg hogy többletet ne fogyassz mert akkor sajnos lerakódik a plusz kalória. Szénhidrátból lehet a legtöbbet fogyasztani úgy hogy nem is veszi észre az ember ezért azokból fontos, hogy lassabb felszívódásút egyél - mert később leszel újra éhes - mint pl teljeskiőrlésű péktermékek vagy tésztából a durumtészta. Ha ezekkel meg tudsz barátkozni akkor később ki próbálhatod a barnarízst, krumpli helyett meg az édesburgonyát mint helyettesítő. Fontos a sok rost bevitel zöldség-gyümölcs formájában frissen ahogy idénye van úgy kell fogyasztani, plusz azokat amik jótékony hatással lehet a tesztoszteron szintre. És mozogj rendszeresen, pl gyalogolj, túrázz, biciklizz, járj el úszni, piciben kezd el, hogy kedvet kapj hozzá aztán ahogy jössz bele emelheted a tétet. Heti egy csalónap belefér de csak módjával. Jah meg az alkoholt (sört, töményt, égetett szesz, likőrök) is kerülni kell. Jobb nem is inni azokat de ha még is fogyasztana az ember egy valamit akkor az száraz bor legyen azt is mértékkel. Meg kell rengeteg kitartás mert ahogy nem egy nap alatt jönnek fel a plusz kalóríták így nem is egy nap alatt fog lemenni. A szervezetet át kell állítani arra hogy inkább égesse el a kalóriákat mint hogy raktározza. Erre a fokozatosság a kulcs mind étkezésben mind mozgásban mert akkor nem kínként éli meg az ember az életmódváltást és így könnyebb kitartani a célért.
2023. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom az elliptikus trénert, 15 perc után szakad rólam a víz és sorozatozom közben.
2023. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tisztàban vagyok vele, hogy nem 10kiló rajtam a felesleg, hanem kb. a duplàja. Viszont nekem a 90-92kg os testsúly teljes mèrtèkben megfelelne.
2023. ápr. 5. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ismerkedj meg a kalóriadeficit fogalmával, és olvasd el a 2. kommentben belinkelt cikket.
2023. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"nekem a 90-92kg os testsúly teljes mèrtèkben megfelelne."


Én is azt gondoltam, hogy 90-ről 87 körülre kellene fogynom a hasamról. Csak amikor annyi lettem, rájöttem, hogy mégsem elég, meg pont a hasamról alig ment le valami. Persze lehet, hogy nálad máshogy lesz, nem azért írtam.

Egyébként egyszerűen csak írtam az elfogyasztott kalóriákat és vigyáztam, hogy több legyen a felhasznált.

2023. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Lokális zsírbontás nincs. Viszont tényleg kellene fogynod.
2023. ápr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Jó az a 102 kiló, ekkora testmagassághoz.

Amelyik férfi nincs meg 100 kiló, az csak karácsonyfadísz.

2023. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!