Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Voltam dokinál,és ő ketogén...

Voltam dokinál,és ő ketogén diétát írt elő, ez jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

elhíztam kb 50kg plusz van rajtam, magas minden zsírértékem, pl triglicerid majdnem 40-es.. fáradékonyság stb, és voltam házidokinél konzultáni a vérvételről,és ő írt nekem elő ketogén diétát, ott nem mertem mondani neki, hogy én erről azt olvastam, hogy ez káros. Szerintetek?


2023. ápr. 9. 08:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
Nekem meg Danabolt írt fel.
2023. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
Háziorvos ilyen problémákra nem ír elő ketót. Kamu! Sanszos, hogy az eggyel előbbi kérdés és annak hozzászólásai ihlettek meg.
2023. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%
Keresnék másik orvost. A ketogén diéta egy kamu.
2023. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%
A ketogén diétát epilepsziásoknak találták ki az orvosok, nem fogyásra. De ma már nem nagyon használják az egészségügyben semmire. Ezeket a házi orvosod is pontosan tudja. Meg azt is, hogy ilyen esetben dietetikussal kell konzultálnod. Ekkora egy béna kamut...
2023. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14%
Írjál Norbinak meg az Exorexiás asszonyának, hátha téged is teletöm minden ehetetlen nyavalyával.
2023. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

A háziorvosokat felejtsd el, ők nem dietetikusok.


Nekem cöliákiára írta, hogy vezessem be a búzát - mint a kisgyerekeknél, tudod, egy keksz, majd kettő etc.


Ember, tudod, mi a cöliákia? :D Na, ennyit is érnek a tanácsaik.

2023. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

Maradjunk annyiban, hogy a háziorvosod nem dietetikus. A ketogén diétát lehet jól és rosszul is csinálni. De, ez egy nagyon szélsőséges és szigorú étrendet követel meg, mert ketózisból nem ajánlott ki be ugrálni.

Én csak zöldségekkel simán túllépem a maximum 50g ch keretet amit a keto engedne,ha azt csinálnám , és akkor még semmi mást nem ettem.

Nálam egy lazább lowcarb is durva elvonási tüneteket okozott sz életmódváltásom kezdetén. Ne haragudj de ha 50+kg van rajtad, az okkal van ott, és nem valószínű hogy egyik napról a másikra bírnál egy ilyen alacsony szénhidráttartalmú diétát. Ha mindenképp ki szeretnéd próbálni, fokozatosan csökkentsd a ch bevitelt. Esélyesen még az is fogyást fog eredményezni, energiahiányos állapottal együtt.

2023. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 NTBS ***** válasza:
28%
Fordulj inkább dietetikus szakemberhez.
2023. ápr. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!