Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A ketogén diéta után se lehet...

A ketogén diéta után se lehet enni szénhidrátos dolgokat?

Figyelt kérdés

sziasztok, adott egy keto diéta napi 1500kcal és semmi ch, lefogyok 10kg ot amit szeretnék.


a lefogyás után maradok 1500 kcal nál de eszek már néha (ismétlem) néha, mekit vagy pl csokit vagy nápolyit, magyarul ch s ételeket is, de sose megyek 1500 kcal felé,


visszahízom a dupláját?


és most nem az a kérdés hogy ilyen vagy olyan szar a keto, engem az érdekel hogy ha nem fogyasztok sokáig ch tartalmú ételeket de utána kalória kereten belül fogyasztok néha ch s ételt akkor nem fogom visszahízni ugye?



2021. ápr. 7. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Bármikor lehet és kell szénhidrátos dolgokat enni! Tudod, hogy nem csak az általad felsoroltak, hanem minden zöldség, gyümölcs, gabona, tészta is szénhidrát? Minek vonnál el mindent magadtól, ha 1500kcal-on belül megeheted, és ugyanúgy fogysz? Hosszú távú ketózis kifejezetten ártalmas az izmokra, legyalulja azt.
2021. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha ugyanannyi kalóriát viszel be, akkor mégis mitől híznál? Mit tud szerinted a szénhidrát, hogy még kalória többlet nélkül is hízlalna?
2021. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1-es válqszoló, köszi a válaszod :) de csak addig akarok ketózni amíg le nem fogyom azt a 9-10kg ot :) utána ugyanúgy fogok kalóriát számolni ,mármint lefogyás után, csak akkor már vegyesen eszek majd :)


#2-es nemtudom, csak beugrott egy gondolat hogy ha nagyon elhagyom a ch t akkor ha utána eszek huzamosabban ch-t akkor feltöltődnek e nagyon a ch raktárak vagy nemtudom,

azért kérdezek hogy biztos legyek a dolgokba :)

2021. ápr. 7. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Feltöltődnek-e a ch raktárak? Ez mit jelent? Olyan van, hogy glikogén raktár, az viszont nagyon is jó, ha tele van és nem fogsz hízni miatta. Ami rajtad van felesleg gyanánt, azt eleve zsír raktárnak nevezzük. Mi köze ehhez a "ch raktárnak"?
2021. ápr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nemtudom, azért is kérdeztelek meg titeket gyakorikérdéseken, mivel teljesen nem értek ezekhez :) ha érteném akkor megkérdezném?
2021. ápr. 7. 23:35
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
A kalória számlálás a fontos, az fogyás szempontjából mindegy, hogy tiszta zsírból vagy répából viszed be. Ha kalória deficit van, fogyni fogsz. Az már más kérdés, hogy mennyire egészséges. Nyilván a rostban, vitaminban, tápanyagokban változatos étkezés a legjobb. Viszont a rost hiány nem túl jó, ha bélpanaszaid lehetnek tőle.
2021. ápr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha keto után akarsz szénhidrátot emelni azt csak fokozatosan érdemes. Hogy hízni fogsz e, azt ki kell tapasztalni. Előfordulhat. Esélyes, hogy figyelned kell, és nem ehetsz annyi szénhidrátot hízás nélkül, mint a keto előtt.
2021. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Én ezt valahogy úgy képzelem el, hogy a diéta alatt az ember elszokik a ch-tól, és idővel nem hiányzik neki.

Pl a cukor. A meki fagyi pl nekem annyira édes, hogy felét sem bírom megenni, mert lefordulnék a székről.

Szóval amit írtál a kalóriaszámlálásról, akkor azt úgy kell elképzelni hogy 4 db sárgarépa helyett megeszel 1 teáskanál mekis fagyit pl.?

Nem tudom, azért kérdezem, mert nekem érzésre kb ez az arány.

Mert ha igen, ettől nem hízol vissza, de a hasnyálmirigyed se fog örülni neki.

2021. ápr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8-as úgy értettem hogy pl adott egy 1500 vavy 1600 kalória tartalom ami sújtartáshoz nekem megfelel,

és pl egy csomag nápolyi 400kcal akkor ezt levonom belőle,

vagy egy mekis menü összességébe 600kcal akkor azt is levonom, de persze nem minden nap, és én időszakos bőjtölök és csak 12órakkor eszek elsőnex max 20:00ig szóval könnyen betudok osztani ennyi kalóriát :)

nem minden nap enném ez biztos,

de néha napján biztos,

2021. ápr. 8. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség, úgy ahogy van, ezzel a metódussal ugyanúgy fogynál keto nélkül is. Akkor meg minek csinálnád?
2021. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!