Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 8 hét kicsit agresszívabb...

8 hét kicsit agresszívabb diéta alatt általában mennyit gyengülés várható?

Figyelt kérdés

Nyilván, a gyengülés elkerülhetetlen egy idő után, de hogyan kell ezt érteni?


Drasztikus gyengülésnek mondható, ha 8 hét diéta után (kb. 700-800-as deficit) a 35kgos egykezesekbe döntött padon 11 ismétlés helyett az első körben már "csak" 9-10 ismétlés megy, vagy ez szimplán betudható 1-1 rosszabb napnak?


Bicepsznél és tricepsznél erősödök is, jönnek a + ismétlések hétről hétre, viszont mellnél az utóbbi időben mínusz 1-2 ismétlés becsúszik néha a 8 héttel ezelőtti teljesítményemhez képest. (félre értés ne essék, nem várom el magamtól, hogy deficitben erősödjek. :D Szimplán csak érdekel, hogy ez milyen ütemnek mondható 8 hét után.)


U.i.: 78kg -> 71kg



2023. ápr. 13. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 700-800 kalóriás deficit feleslegesen drasztikus, továbbá ha egyik edzésen adott munkasúllyal megy 11 ismétlés, következő edzésen pedig csak 10 rep, az még nem jelent általános erőcsökkenést. Szimplán arról van szó, hogy senki nem tud minden edzésen azonos munkasúllyal azonos teljesítményt hozni, pláne nem erőszint tekintetében.
2023. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Magyarul éhezéssel - ha nem vagy hozzászokva, az első héten elájulsz, vagy a második héten elkezdesz zablni.
2023. ápr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

8 hete csinálom, nem ájultam még el, a közérzetem is tökéletes, erőszintem sem csökkent, sőt, némely gyakorlatban erősödtem.


Szerintem egyéne válogatja ezt. Ha bírod, akkor jó, ha nem, akkor nem jó.

2023. ápr. 13. 18:25
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%

Ne a gyengüléstől félj, hanem az izomvesztéstől. Ha nem kap elég kalóriát, a tested vész-üzemmódba kapcsol. És mivel az izmok fenntartása csaknem 1,5x több energiát igényel, mint a zsíré, első lépésben az izmokból épít le. Ez nem látványos, mert a folyamat a simaizmoknál kezdődik, de mivel asimaizom pl az érrendszert is működteti, romlik a keringés, ezáltal a vázizmok vérellátása is.

Szóval ne diétázz, hanem válts étrendet.

2023. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De hát szándékosan diétázok, leszeretnék menni egy alacsonyabb testzsírszázalékra, majd onnan lassan építkezni.
2023. ápr. 14. 13:01
 6/6 NTBS ***** válasza:
0%
Nagyon sok. Kórházban fogsz kikötni.
2023. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!