Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hete nem változik a súlyom,...

2 hete nem változik a súlyom, mit tegyek? Ennél lejjebb már nem tudok menni, vagy mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

172cm, 79.5kgról indultam 2 hónapja (másfél éve már edzek, ez amolyan mini szálkásítás szeretne lenni), most 73.3kg vagyok, de már 2 hete.


1800 kalóriát eszek (nem létezik, hogy elszámoljam.. Mindent nyersen mérek, csak vizet iszok)

mellette heti 4-5x súlyzós edzés (nem a 4x12 gyors fajta, hanem tényleg kemény edzések) és ha ez nem lenne elég, napi 20.000(!) lépés..


Ennél kevesebbet nem szeretnék már enni, és ennél jobban gyakorlatilag az aktivitásom sem tudom már növelni..



2023. ápr. 17. 07:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

1. Rosszul tudod, az izom nem nehezebb mint a zsír, csak kisebb a térfogata. Egy 120 kilós ember lehet baromi izmos, meg elhízott is. A zsír/ izom aránytól függően.


Kérdező: A stagnálás teljesen termèszetes folyamat. + A kalóriát pedig nem ajánlott a végtelenségig csökkenteni, nem egészséges koplalni. Ha szükséged van fogyásra, de úgy érzed, hogy ennél kevesebb kaját nem bírsz, az teljesen normális, de akkor bizony többet kell mozognod, vagy engedd el.

Nekem sem ártana még 3-4 kg mínusz, de egyszerűen annál kevesebb kajával amire én beálltam annak idején, már nem bírom sajnos, tőlem ez a minimum mennyiség (2300-2500kcal közt vagyok) amit még elviselek, ennél kevesebbel nem érzem élhetőnek a diétám, és mozogni meg heti 10 óra sport mellett pluszban se időm, se kedvem, se energiám, élni is szeretnék, ott a család, szeretnék pihenni, szórakozni is, stb. Szóval mérlegeltem, és inkább elengedtem a dolgot. Orvosi értelemben Túlsúlyom így sincs már. Max nem felelek meg bizonyos emberek ideáljának akik szerint csak a vékony nő a csinos, aztán ennyi, de az meg nem érdekel.😂

2023. ápr. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!