Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az , hogy egyre...

Miért van az , hogy egyre csak hízok?

Figyelt kérdés

160/62 kg,33 éves nő vagyok. Fél éve számolom már a kalóriákat,1400-1500 a legtöbbször, néha van csaló nap akkor is max 2000,heti 1, másfél heti 1 alkalom.Olyan mértéktelen zabálás talán karácsonykor volt 1 nap. Mellette itthon edzek heti 2x3x 30-50 perc, kardió, sajáttestsúlyos edzések. 20 évesen volt egy időszak amikor néhány hónap alatt leadtam 8-10 kg, de akkor tenyleg alig ettem kb 800 kalóriát ha jól emlékszem, mondjuk munkanélküli voltam akkor és kb otthon ültem egész nap. Most meg könnyű fizikai munkát végzek, és ha nem eszem 3-4 órája vmit szédülök és rosszull leszek.

Nagyon el vagyok már keseredve. Tényleg csak a drasztikus koplalás segítene ismét?


2023. ápr. 25. 22:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10 nem annyira ismert dolog, pedig igaz, és ha az ember ismeri valamennyire a folyamatot, hogy hogyan határozzák meg, logikus is. Az ok alapvetően egyszerű, statisztika. Megmérik x mintának az energia értékét, és átlagot vonnak. Tehát simán lehet, hogy a hús, amit veszel pont zsírosabb. Növényi alapanyagoknál is sok múlik a termesztés körülményein, a trágyázáson, időjáráson, és akkor ott vannak még a feldolgozás lépései. Nem feltétlenül akarnak félrevezetni, egyszerűen fizikai képtelenség, hogy pontosan minden zacskóban, adagban pontosan ugyanannyi kalória legyen. A jogszabály pedig 20% eltérést határozott meg megengedhetőnek. És akkor benne van még az, (és ez csak spekuláció részemről) hogy bizonyos ételeknél direkt csalnak kicsit, főleg a kifejezetten "hízlaló" ételeknél, mint rágcsák, sütemények, csokik, mert egyszerűen marketing szempontból jobb. Plusz ezek extrán meg is vannak adóztatva, emlékeim szerint, tehát logikus is, de ismétlem, ez csak az én elképzelésem, simán lehet, hogy nincs igazam. Az viszont tény, hogy minél kevésbé van feldolgozva az étel, annál könnyebben mérhető a kalória. A sok ipari lépés plusz pontatlanságot visz be. Ezért is érdemes alapvetően otthon főzni, és lehetőleg minél egyszerűbb ételeket. Így is lesz benne pontatlanság, csak mondjuk 20% helyett 5-10%.
2023. ápr. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 NTBS ***** válasza:
Tessék többet mozogni.
2023. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!