Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha alszom akkor gyorsabban...

Ha alszom akkor gyorsabban fogyok?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem siétázni és sportolni is, hogy visszanyerjem az alakom.

Nem tud mennyire hülye kérdés de ha alszm az segíthet a gyorsabb lefogyásban?Vagy összefüggésben van egyáltalán a kettő?

Nem nagyon értek ehhez gondoltam megkérdezem, és ha hülyeséget kérdezek , bocsi hogy itt fársztalak :-)

Előre is köszi minden választ!



2023. ápr. 30. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Ennél hülyébb kérdést is rég olvastam itt, pedig láttam már 2 év alatt pár dolgot..
2023. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van benne szerepe, de senki sem fog lefogyni attól, hogy napi 10 órát alszik
2023. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A kialvatlanság és a krónikus fáradtság növeli az étvágyat, ezáltal az egyén potenciálisan többet zabál, ha szarok az alvási szokásai, a kalóriatöbblet pedig értelemszerűen nem teszi lehetővé a fogyást. Ezért fektess hangsúlyt az alvásminőségre, plusz amíg alszol, addig se eszel (LOL). Viszont a fogyás továbbra is a kalóriadeficit függvénye, nem az alvásé.
2023. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem segítette a fogyást a megfelelő alvás, gondolom a #3 által leírt hatások által.
2023. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Alvás alatt csökken a szervezet energia felhasználása. Tehát pont fordítva van: ha sokat alszol, kevésbé fogysz.
2023. ápr. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van összefüggés, de nem úgy, hogy ha 8 helyett 12 órát alszol akkor jobban fogysz.

Az alváshiány viszont vezethet hízáshoz, mert ghrelin hormon termelődik, ami azt jelzi az agyadnak, hogy éhes vagy. Szóval próbálj legalább 7-8órat aludni.

Olvasson utána aki nem tájékozott ilyen téren.

2023. máj. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
83%

Szia!

Nem rég kezdtem bele én is a fogyókúrába. Nagyon szeretek enni és ezért nehéz is elkezdeni. Vannak alkalmazások nekem segít látványos a változás már 1het alatt is, igaz szültem és sok felesleg maradt rajtam. Kalória deficutes alkalmazást keress, tényleg jó. Sok mindent ehetsz csak kevesebbet persze egy idő múlva sport is kell mellé. Sok sikert!

2023. máj. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
40%
Nem.
2023. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem fogysz attól, hogy alszol, de úgyse tudsz többet aludni, mint amennyire szükséged van. Esetleg azért nem fogysz, mert nem alszol.
2023. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Korábban olvastam valami olyasmit hogy alvással óránként 50 kalóriát egetsz
2023. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!