Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás szünet, avagy a diet...

Diétás szünet, avagy a diet break? Egy dolog nagyon nem világos számomra.

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy diet breakre van szükségem, viszont 1 dolog nagyon nem tiszta.


Ugye ilyenkor 1-2 hétig vissza kell térni a szintentartó kalóriabevitelre.


De honnan tudjam, hogy mi a tényleges szintentartó kalóriabevitelem, ha eleve azért állt meg a fogyás, mert nem vagyok már deficitben? :D


Napi 25 ezer lépés, heti 5 edzés, 173cm, 73kg (igen, én írtam ki előbb kérdést erről)

Ha 1800 kalórián és ilyen aktivitással sem fogyok, akkor hogyan álljak vissza szintentartásra? Hisz gyakorlatilag akkor ez a szintentartás számomra, nemde? Akinek megállt a fogyás, az honnan tudja, hogy mi a tényleges szintentartásnyi kalóriája? Ez így egy kicsit paradoxon nekem.


Ha egy sportoló már annyira diétája végén van, hogy 1400 kalóriát eszik, akkor pl ő hogyan menjen vissza a szintentartásnyi kalóriájára? Hát gyakorlatilag neki is 1400 a szintentartás, nem? Nagyon nagy sötétség van most nálam, nem értem. :D



2023. máj. 11. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

"honnan tudjam, hogy mi a tényleges szintentartó kalóriabevitelem, ha eleve azért állt meg a fogyás, mert nem vagyok már deficitben?"

Sehonnan! Többek között ezért nem működőképes, és ezért felesleges ez a divatos butaság.

2023. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nálam 2 hónapja tart a diétás szünet. Ma zserbóval ünnepeltem, és úgy fest, nem is folytatom, mert nem tetszett.
2023. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
1-es te mirol beszelsz?😅 a kaloria deficit divat?
2023. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"kaloria deficit divat?"

A diet break divat, nem a kalóriadeficit. A kalóriadeficit egy energiabevitellel kapcsolatos anyagcsere állapot, a fogyás egyetlen okozója. Az hogy lenne már divat?

2023. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kipróbálnám a helyedben, hogy két hétig napi 2200 kcal-lal mi lesz. Ha tényleg 1800 a szintentartód, amit kétlek a korábbi kérdésekben leírtak alapján, akkor nyilván egy picit hízol. Szerencsés esetben viszont bejön az, hogy a deficit nem csak a bevitt kalóriától függ, hanem a felhasználttól is, ami viszont függ a mozgáson kívül egy csomó mindentől - például attól is, hogy mennyit és mit viszel be. Szóval ha szerencséd van, akkor 2200-zal se fogsz felszedni egy dekát se két hét alatt, és ha utána visszacsökkented 1800-ra, akkor megint fogyni fogsz.


Plusz a háziorvossal konzultálnék a helyedben, érdemes lehet egy laborra elmenni, hogy ha valami hormonzavar van a háttérben (amiatt nagyon alacsony a felhasználás és ezért nincs deficit az alacsony bevitel ellenére), derüljön ki és kezelni lehessen.

2023. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5#


TSH szint értéke teljesen normál, egészségügyileg minden rendben van.

2023. máj. 12. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!