Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha minden nap sportolok, de...

Ha minden nap sportolok, de kalòriadeficitben is vagyok, az káros?

Figyelt kérdés
Sport alatt cardiot èrtek, ami 30-40 perc+ 15-20 perc súlyzòs torna jön mellè has, fenèk, comb. Cardio elliptikus trèner vagy futás. Ha minden nap tolom bajom lehet belőle? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy max heti 3 cardiot szabad. Ez igaz?
2023. máj. 12. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Élsportolóknál vagy olimpikonoknál szokott felmerülni az a probléma, amikor a túlzott intenzív mozgásforma már az egészség rovására megy. Hobbistaként te ellpiszis trénerrel és tornázással erősen kizárt, hogy az egészségedre negatív hatással legyél, ellenkezőleg. Kalóriadeficitben pedig akkor kell tartósan lenni, ha az egyén túlsúlyos, ezáltal indokolt. Egyébként normál helyzetben minden egyénnek a szintentartó kalóriabevitel az ajánlott.
2023. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak egy kezdő sportolò anyuka vagyok, aki szeretne formálòdni/izmosodni ès mèg 1-2 kg t leadni, 155 cm vagyok ès 53 kg, már fogytam 3 kg-t, de most intentzìvebb, napi sportolásra gondoltam. Akkor mehet? :)
2023. máj. 12. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
155 centivel és 53 kilóval kizárt, hogy fogyásra lenne szükséged, de ha az egészséges BMI tartományon belül maradsz, akkor valószínűleg ez semmilyen problémát nem fog okozni, de még egyszer, tartós kalóriadeficit azoknak szükséges, akik túlsúlyosak. Egészséges testsúlyú személyeknél a szintentartó kalóriabevitel a javallott. Az intenzív mozgásról pedig annyit, hogy ha érzed, hogy a regenerációd rovására megy, akkor csökkentsd, egyébként hajrá!
2023. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ezt èszben tartom :) 51 kilò a cèl, annyi voltam menyasszonykènt, köszi a segìtsègedet
2023. máj. 12. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
A múltat el kell engedni...
2023. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nèzd, èn akkor èreztem magam a legjobban a bőrömben, mièrt mondanèk le ròla 31 èvesen, ha kèpes vagyok rá :)
2023. máj. 12. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Pár hetente próbáld ki, hogy kihagysz 3-4 napot. Ha azt érzed, hogy jót tett, akkor valószínűleg túl sok a mindennapos kardió és ritkítsd. Ha nem érzel pozitív hatást a kis kihagyástól, akkor folytasd ugyanígy naponta megint pár hétig. Egy-egy ilyen kihagyás praktikus is lehet, ha mondjuk elutaztok stb.
2023. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Heti 3nap elég szerintem. Túlzott sport majd àtfordul és egyáltalán nem lesz egészséges. Hagyd a szervezeted pihenni is
2023. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az intenzitástól függ, de érezni fogod. Az izomfáradtság elég jellegzetes érzés, és olyankor érdemes 1-2 napot pihenni.
2023. máj. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!