Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány napig/hétig nem káros az...

Hány napig/hétig nem káros az egészségre, ha valaki keveset eszik? 1000-1300 kcal között.

Figyelt kérdés
Múlt hétfőn kezdtem el kalóriát számolni, 1600-at kell ennem a fogyáshoz, a Yazio számolta ki nekem. Nem tökéletes még minden napom, volt kettő olyan, amikor túlléptem. Most hétfőn megjött a menstruációm, ritkán, de van olyan, hogy akkor nincs étvágyam és keveset eszem, most ez van már 3 napja. 1000 és 1300 kcal között ettem ebben a 3 napban. Elég sok feleslegem van, 163 cm vagyok és 82 kg, kicsit örülök is neki, hogy nem vagyok éhes és elég ennyi, de azt tudom, hogy egy idő után raktározni kezd a test, meg hogy ez nagyon kevés. Nem is ezen a vonalon szeretnék maradni, de érdekel, hogy hány napig mehet ez így, meddig nem káros az egészségre? Mert oké valószínűleg a menstruáció az oka az meg elmúlik, de őszintén nincs is kedvem többet enni, csakhogy meglegyen az 1600. Ebből a 3 napból kettőn mozogtam is, videóra tornáztam, nem volt megerőltető.
2022. nov. 23. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ne aggódj, nem lesz semmi bajod. Ilyen napokon azért igyekezz különösen figyelni, hogy tápanyagban gazdag ételeket fogyassz (ez azért általánosságban is jó :) ), és meglegyen az elegendő fehérje-, meg zsírbevitel (esetedben legalább 40g zsír, legalább 90g fehérje - több jobb, egészen 110-115 grammig, a többi legyen csak szénhidrát).

Ilyen szigorú dolgokat kontrollált körülmények között max. 4 hétig akár lehet is csinálni, de nyilván nem egy ideális dolog. Pár nap alatt nem lesz semmi bajod.

Azt viszont nem jól tudod, hogy a szervezet raktározni kezd - ez csak úgy tűnik, mert az anyagcsere alkalmazkodik az alacsonyabb kalóriabevitelhez, tehát egy idő után már kevesebb kalóriára van szüksége azonos feladatok elvégzéséhez, mert igyekszik spórolni, optimalizálni magát. Ez ugyan néha pár nap alatt létrejöhet, de nem jellemző. Szóval összességében ne aggódj.

2022. nov. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Sportolj tobbet, kemenyebben es ehetsz normalisan. Koplalassal nem fogsz jol kinezni es valszeg ugyis visszaszeded
2022. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
92%
Szerintem inkább egyél 1800 kalória körül, és fuss heti 3-4 szer 5 km-t.
2022. nov. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem raktározik a szervezet ez egy óriási tévhit. Pár nap alatt semmi bajod nem lesz az alacsony kcal beviteltől, max. nem érzed magad energikusnak ennyi. Ahhoz h tényleges károkat tegyél a szervezetedbe hosszú hónapokig kellene 1000 kcal körül enned. 1500-2000 között ideális, ez már rajtad múlik, 1500-al hamarabb le fogsz fogyni és az már abszolút nem az egészségtelenül kevés kategória mint mondjuk az 1000. Egy 163 cm-is nőnek elég, plane ha dietarol van szó de ha nagyon kevésnek érzed 2000-ig lehet emelni de a fölé már ne menj ha komolyan gondolod a fogyast.
2022. nov. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Azért jobb ha a kiszámolt 1800 at próbálod elérni

Én alacsony is vagyok könnyű is

Ha fogyni akarnék nekem 1200 kcalt kell ennem

2022. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbet viszel be mint amit elegetsz mibol raktarozna? 😅 Sportolj sokat, porgesd az anyagcseret es kb barmit ehetsz
2022. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!