Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele a diétába,...

Hogyan kezdjek bele a diétába, ha nem tudom hogyan álljak ellen a rossz kajáknak?

Figyelt kérdés

Sokszor próbálkoztam már diétával, de ideig-óráig tartott. Nem tudom, mivel motiváljam magam, vagy mik azok a diétás ételek amiket ehetnék.

Mindig abba a hibába esek, hogy nem tudok ellenállni az olyan ételeknek, amikről tudom, hogy nem lenne szabad….

Van tippetek, hogy mi lenne a megoldás?



2023. máj. 16. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

NEm értettem félre, amivel nem értek egyet, azok az ilyen általakított receptek, a legtöbb teljesen más ízü/állagú, mint az eredeti, és ha tiramisut akarok enni, akkor nem cukor meg mascarpone mentesen akarom, mert úgy garantáltan egész más íze van. Szerintem értelmesebb az eredetit enni, de nem egy vödörrel, hanem egy kisebb adagot.

Másrészt rengeteg mindenkinek a túl sok fehérje problémás, már csak ezért sem jobb, "egészségesebb" az ilyen változat.

Meg az sem opció számomra, hogy egy "oreos" akármi csak "nyomokban tartalmazza" a névadó összetevöt, ennek így semmi köze az eredetihez.


De a lepontozást valaki más követte el, én csak más véleményen vagyok,´mint te.

2023. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A sima kalóriaszámlálással az a probléma, hogy ha a kérdező ugyanazokat a kalóriadús ételeket eszi tovább, édességek, szalonna, zsíros dolgok stb, akkor nagyon keveset szabad ennie, és folyton éhes lesz, ami egy idő után feladáshoz vezet, nem fogja tudni tartani egy életen át a kalóriaszámlálást.

Ha meg baja van a túl sok fehérjével, akkor skyr helyett lehet használni zsírszegény görögjoghurtot, proteines puding helyett sima pudingot.


Itt idézném a kérdezőt: Mindig abba a hibába esek, hogy nem tudok ellenállni az olyan ételeknek, amikről tudom, hogy nem lenne szabad….


Úgy gondolom neki pont az a módszer ajánlott, amit írtam, mert akkor nyugodtan ehetne ilyen ételeket.

2023. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es: tényleg igazad van, legalább is részben.

Nekem a kalóriaszámolás úgy jött be jobban, hogy mindent nagyjából hagyományosan (de nálunk kevés zsiradék volt szokásban) készítek, ezekböl eszem annyit, amivel nem lépem túl a keret kétharmadát, a többit meg kevés kalóriás, de laktató ételekböl vittem be.

A te módszered más, nekem nem lenne megfelelö, de abban nagyon igazad van, ha a kérdezönek így jobban összejön az alacsony kalóriakeret tartása, akkor mindenképpenez a jó módszer számára.


Egyezzünk meg, mindketten adtunk egy számunkra müködö módszert, a kérdezö meg ha komolyan gondolja, kiválasztja, neki mi a jobb, vagy kombinálja a kettöt.

2023. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!