Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges ételek megszeretése?

Egészséges ételek megszeretése?

Figyelt kérdés

Zöldségekkel fiatal koromban sem voltam nagyon kibékülve. Jelenleg is ismerkedem velük, de nem sok jött eddig be. Magában egyiket sem szeretem. ,,Trükkökkel” már néhányat megeszem.

Pl cukkini tócsni (zabbal, sütőben sütve), spenótos tészta (borsó tésztával) vagy spenótos palacsinta. vegán hamburgerben a csicseriborsót és a répát is szívesen megeszem hamburger ,,húsként”.

Ezen kívül viszont minden másnál még nem sikerült legalább 1 olyat találnom, amelyiknél ehető nekem.

Ezeket is csak a fűszerezés miatt szeretem. Mondhatni mindnél a fokhagyma vagy a zöldfűszerek dominálnak.

Próbáltam sütőtököt és brokkolit, de mindkettőnél hányingerem lett a végére (sokadik alkalommal is).

Milyen olyan zöldségek vannak, amelyeknek könnyen elnyomható az íze és egészséges?

Ezen kívül a fehér rizs helyett keresek egészségesebb megoldást. A barna rizst 2 hónap alatt sem sikerült megszeretnem (kb hetente 2-3x eszem, de feláll a hátamon a szőr tőle).

Minden más ételnél megtaláltam az egészséges alternatívát, de ezeknél nem sikerült...

Pl

- fehér liszt helyett zab/hajdina/rozs liszt.

- fehér tészta helyett zablisztes nokedli vagy borsó tészta

- gabonapehely helyett müzli (zab, 1,5%-os joghurt, eper)

- fehér kenyér helyett házi rozs kenyér

- kávé helyett natúr zöld tea

- gyümölcslé helyett citromos vagy fahéjas víz

- shake helyett smoothie (1 banán, eper 3 dl vízben)

Előre is köszönöm az ötleteket.



2023. máj. 28. 23:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én basmati rizst szoktam karfiolrizzsel keverni, kb fele-felearányban.
2023. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat. Kipróbálom őket.


Próbálok mindig egészségesebben enni. Van aminél szeretem az alternatívákat. A zöldségeknél pont nem vagyok ilyen téren szerencsés. Gyerekként kaja sztrájkoltam (2-3 napig nem ettem, csak ittam), ha zöldséget kellett ennem. Emiatt szüleim feladták sajnos végül a gyerekorvos javaslatára.


Nem sanyargatom magam amúgy. Eszem rendesen, eleget (soha sem vagyok éhes) és amiket felsoroltam, azokat szeretem is. Ez ilyen. Mindenkinek más ízlik.


Vannak ételek, amiket a jobb közérzet miatt száműztem. Például a fehér rizs, a fehér lisztes vagy burgonyás dolgok után 1 órával azonnal éhes vagyok. Emiatt kerülöm őket. Ugyanígy húst is csak ritkábban eszem (1-2 havonta), mivel bármilyen egészségesen csinálom, mindig fáj utána a hasam. Mindegy, hogy pulyka, csirke, marha vagy sertés. Cukros dolgokat sem szeretem, mivel felborítja a szervezetemben az egyensúlyt. Utána falási rohamaim vannak napokig. Akkor pedig hízom.

Olajat is megpróbálom visszafogni (meleg levegős fritőzben készül mondhatni minden ételem), mivel a közérzetem nem jó utána.

A magyar konyha például elég távol áll tőlem ezek miatt.


Nem nagyon szoktam egészségtelen ételt enni (kb 2-4 hetente), mivel nem sokszor kívánom meg őket. Ha viszont valamit mégis enni akarok, akkor mértékkel, de eszem belől. Ha például tudom, hogy olyan, amitől órákig nem vagyok jól, akkor direkt olyankor eszem, amikor tudom, hogy van időm fetrengeni.


Csak a zöldségek mennek nehezen. Nyersen egy zöldség sem jött be sajnos (uborka, paprika, paradicsom, koktélparadicsom).

már az is haladás, hogy ezt a keveset csalva, de megszem.

Viszont mindenképp szeretnék minél többet megszeretni, mivel teli vannak rengeteg vitaminnal és fontosak.

Nem célom amúgy további fogyás (55 kg-nál nem szeretnék könnyebb lenni), csak az egészségem és a közérzetem fontos nekem. Ehhez pedig nem ártanának a zöldségek. Gyümölcsökkel és azokkal, amiket felsoroltam teljesen jól kijövök.

2023. máj. 29. 19:39
 13/15 Laylah ***** válasza:

A paradicsomot én sem nagyon szeretem (nem piszkálom ki az ételből, de magamtól nem eszem inkább), viszont a szárított paradicsomot imádom.

Brokkolira annyit tudok javasolni, hogy főzd/párold meg, és hintsd meg sóval és borssal. Teljesen más ízélményt ad, én így szerettem meg.

Rántottába is bele lehet dobálni zöldségeket, hagymát, paprikát, spenótot, paradicsomot (csak a húsát, a kocsonyás részt inkább ne), ilyesmiket.

Illetve hallottam még olyanról, hogy pl. bolognai szószba belereszelni cukkinit, igazi paradicsomot és hagymát (feltéve, ha bolti szószról vagy paradicsompüréről beszélünk), egyéb, nem domináns ízű zöldségeket.

Köretnek a majonézes zöldborsó is finom, bár nem épp a legdiétásabb. Olaj nélkül elkészíthető a sült krumpli vagy édesburgonya is.

2023. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a zöldséges tészta szószokat. Tetszőleges zöldségeket főzz meg és turmixold le egy kis vízzel, fűszerezd. És akkor mehet a tésztára. Előtte akár egy kis tejszínnel újra felforralhatod. És akkor mehet rá egy kis sajt is akár vagy pirított tofu, hogy "ne a zöldség legyen a lényeg". :D

Nem muszáj kombinálni a zöldségeket, önmagában ez szerintem jó lenne pl répával vagy brokkolival vagy spenóttal vagy zellerrel vagy karfiollal.

2023. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket 😊
2023. máj. 31. 23:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!