Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérhetek segítséget? Tanácsot?

Kérhetek segítséget? Tanácsot?

Figyelt kérdés
Nagy bajom, hogy kövér vagyok.Születésem óta jó húsban vagyok.Apukám részéről az egész család ilyen és már annyi mindent próbáltam de semmi remény.És már kétségbe vagyok esve mert a baba áldást is akadályozza.155cm-el 104kg vagyok.Küzdök mégsem fogyok.Februárban 108kg voltam.Azóta ment le a 4 kiló de ez a 104már június óta áll.Pedig már belebolondoluk, h nem sikerül a baba.
2010. okt. 11. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg jó sok plusz kiló. De ne add fel soha! Én dietetikus tanácsát, személyre szabott étrendjét kérném. Háziorvos segít benne, hogy hol találsz ilyen szakembert.Addig pedig nagyon nagyon kevés szénhidrát, rengeteg fehérje, zöldség.
2010. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! én igaz 170 cm vagyok de én is 100 kg körüli sajna. eddig azt mondogattam magamnak, hogy nálam sokkal ducibbak estek teherbe, ugyan miért ez akadályozná. én anyukámtól örököltem ezt a testalkatot, és senki nem találja ki hogy ennyi vagyok (ami nem is baj, mert belegondolva tényleg gáz) mert jól eloszlik rajtam és a párom imádja a hatalmas melleimet meg a formás popómat. de mivel már mi is 2 éve várjuk a babát és még mindig nem sikerült, pedig azt monda a nőgyógyász, hogy nincs akadálya, ezért elhatároztam a télen lefogyok! sajnos nem tudom miért van de sokszor elhatároztam már magam, de ha ideges vagy szomorú vagyok mindig azon kapom magam hogy eszek, aztán meg gyötör a bűntudat. tudom ezt hívják gyengeségnek. de most muszáj lesz végigcsinálni, mert nem 30 évesen szeretném a pelenkázást megtanulni, úgy hogy most is két közeli rokonom áldott állapotban van.

kitartást nekünk, szerintem az egyetlen dolog ami tényleg segíthet az az életmód váltás. egészséges kaják, és sok-sok mozgás... muszáj lesz ha gondolod tarthatjuk priviben a kapcsolatot hogy tartsuk egymásban a lelket!

2010. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
49%

Sok mismerősöm ugy fogyott le, hogy rengeteget futott napi 10km minimum na jó az elején lehet bármennyi! Amennyit csak bírsz!

És ne egyél kenyeret vagy legalábbis sokkal kevesebbet meg este 6 után ne egyél semmit gyümölcsön kívűl csak igyál sokat. énis ezt csinálnám ha kibirnám...

2010. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vagytok hajlandóak beismerni, hogy a kövérséget nem lehet örökölni (genetikailag kövér ember a koncentrációs táborokban sem volt!), csak a rossz táplálkozási szokásokat, nem fogtok lefogyni.

Második lépés egy kivizsgálás, nincs-e pajzsmirigy-probléma, hormonzavar, cukorbetegség. Ha van, kezelni kell, mert amíg betegség van, szintén nem lehet lefogyni. Ha papírotok lesz arról, hogy egészségesek vagytok, onnantól viszont csak rajtatok múlik.

Harmadik lépés ésszel felfogni, hogy divatdiéta és "mindent kirpóbáltam" nem működik, csak újabb kilókat eredményez a koplalás.

Negyedik lépés a teljes és végleges életmódváltás (mielőtt a majdani gyerek is "örökli" a kövérséget, pontosabban a helytelen táplálkozást). Táplálkozás és sport együtt.

Ötödik lépés, hogy vagy dietetikustól kértek segítséget, vagy vesztek 1-2 könyvet az egészséges táplálkozásról.

Nagy vonalakban én is tudok javasolni, de nem vagyok szakember, csak azt tudom leírni, ami nekem működött.

Reggeli: 1 szelet tk. kenyér (igazi, nem szeletelt, tartósított), sonka, sajt, egy csomó zöldség - ezekkel kell jóllakni.

Tízórai, uzsonna: néhány szem gyümölcs, kivéve banán, natúr joghurt, kefír

Ebéd: hús párolt zöldséggel vagy salátával, bolti öntet, majonéz tilos, natúr joghurt otthon fűszerezve mehet (zacskós porok is felejtősek), néha lehet fél adag barna rizst enni a párolt zöldséghez (keverve) - azért néha, mert nálatok nagy a súlyfelesleg, ha kisebb lesz, lehet többször

Vacsora: mint az ebéd, de rizst már nem, hús helyett lehet tojás, vagy virsli (2 db), vagy kevés sovány sajt, zöldségekkel. Zöldségből bármennyi. Az is jó, ha pl. sütőtököt esztek.

Felejtős: üdítő (a light és a 100%-os is hízlal), néha lehet frissen facsart gyüm. levet inni, de nem minden nap, sok benne a gyüm. cukor, a rostokat meg kidobjátok (az étrendbe kell a gyümölcs, mert cukorra és rostokra szükség van, a cukorbevitelnek a gyümölcs a legjobb formája), minden, amiben finomított liszt és cukor van (fehér lisztes rántás, habarás kerülendő a főzelékekben és levesekben is!).

Krumpli, kukorica, rizs szénhidrát, néha lehet, de nem gyakran és nem sok.

Kevés olaj/zsír. Az édesítőt is módjával, az is hízlal.

Szülinapi és karácsonyi tortából lehet enni, akár 2 szeletet is. Más süti, keksz felejtős, mind fölösleges és hízlal, ha édességre vágytok: joghurt és gyümölcs (fagyasztott is lehet) turmixolva, 1 kanál mézzel, fahéjjal.


Viszont nem az a cél, hogy íztelen szarokkal kínozzátok magatokat, azt nem lehet hosszú távon bírni. Rendes kaját (saláta, hús) kell csinálni, jól sütve, finoman fűszerezve. Nagyon jó újság pl. az Ízek és érzések, rengeteg ötlet van benne.


Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, hogy konyhai gépekbe beruházzatok, akkor nagyon jó szolgálatot tesz egy ételpároló és a Tefal Actifry olajsütő. A párolóba semmi olaj nem kell (és só sem, ez is számít), nagyon fincsi zöldségeket lehet csinálni baromi egyszerűen, berakod és 20 perc múlva kész. Az olajsütő pedig húst és rántottakat gyakorlatilag szinte olaj nélkül süt (olajsprayvel szoktam befújni a bundát, hogy ropogós legyen, szinte nem is fogy olaj), sült krumplit (vészhelyzet esetére) pedig 1 kanál olajjal (1 kg krumplihoz). Fagyasztott krumplihoz nem kell olaj, de azzal vigyázni kell, mert eleve benne van, sőt, szinte minden fajtában még glükózszirum (=cukor) is van.


Ezek az elvek nagy vonalakban, érdemes mélyebben is beleásnotok magatokat, mert hosszú távra, kb. 60 évre kell berendezkednetek.

2010. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy ennyi felesleggel meggondolandó a futás, mert túlságosan megterheli az ízületeket!

A torna viszont fontos, van olyan formája is, ami kifejezetten dundiknak van.

Én a jógát javaslom, válogatott gyakorlatokkal, ezek közt vannak olyanok, amik az anyagcsere gyorsításával segíti a fogyást, amellett kíméletes az ízületekkel és kitartás mellett nagyon gyors fejlődést érezhetsz magadhoz képest, ami ösztönző hatású. (nem a "kössünk dupla csomót magunkra" típusú jóga gyakorlatokra értem :) )

Később, ha már könnyebb leszel a kocogás nagyon jó kiegészítője lehet a diétának és az általad választott testmozgásnak.

Ízületek szempontjából az úszás a legjobb, de vigyázni kell vele, mert meglehetősen növeli az éhségérzetet! :)

2010. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

minden említett kivizsgáláson túl vagyok.minden ok velem e téren.akkor azt mivel magyarázod, hogy apukám összes testvére és az ő gyerekeik is kövérek?3an vagyunk tesók.öcséim nem kövérek csak én

pont az apai nagy anyám mása vagyok hiába teszek ellene

2010. okt. 11. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:

kedves 11 58! egy hatalmas zöld pipát kaptál tőlem!!! én vagyok a 170 cm 100 kg körüli :D

bár ez a nem örökölhető engem is érdekelne, mert mi is 3-an vagyunk testvérek, öcsém, bátyám apámra ütött és vékonyak, én anyámra és hájas disznó vagyok pedig mindig ugyan azt ettük, ugyan annyit mozogtunk ezt nem értem valami csak lehet akkor abban, hogy lehet ezt örökölni, ha nem is a kövérséget, de a hajlamot igen, nem? öcsém pl bár mennyit és bár mit eszik nem hízik pedig neki sincs semmi baja, mint nekem sem. se pajzsmirigy se más. a másik, hogy tényleg nem csinál semmit érte és izmos kocka hasa van, én meg megiszok egy pohár vizet és már attól hízni tudok (ezt csak képletesen írom)

de az életmódváltás nem várhat sokáig, mert ha így folytatom mégkövérebb leszek amit már nem csak én nem tudok majd elviselni és a párom sem érdemli meg, hogy akit megismert 70 kg-mal egy 120 kg-os disznó legyen...

2010. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát például azzal, hogy a helytelen étkezést tanulta meg a család, és mindenki egyformán szenved a helytelen táplálkozás következményeitől. Ha nincs pajzsmirigyproblémád, le tudsz fogyni megfelelő étrenddel, és mozgással.


Az a gond, hogy összekeveritek a vágyat a motivációval. nem akartok tenni semmit a fogyás érdekében, csaj jó lenne vékonyabbnak lenni.


Pl én is tökre örülnék annak, ha úgy tudnék énekelni, mint egy operaénekes. vágyom rá, tényleg. De megvagyok anélkül is, hogy képezzem magam, vannak más hobbijaim, amit szívesen csinálok, szal soha nem fogok jobban énekelni. Mert annyira nem érdekel.Nincs motivációm. Ti is csak vágytok a fogyásra, de megvagytok dagadtan is. nincs ami motiváljon titeket a fogyásra.

2010. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*3an vagyunk tesók.öcséim nem kövérek csak én


Igen, a hajlam örökölhető, de attól, hogy hajlamod van, nem kell feltétlenül meghízni. Ez nem mentség arra, hogy nem figyelsz magadra, ill. a szüleid nem figyelnek rád.

Örülök, hogy egészséges vagy, mert ez azt jelenti, hogy amint meglesz az elhatározás, és teszel érte, le fogsz tudni fogyni, csak rajtad múlik. Minden már csak kifogás.

A hajlam nem eleve elrendelés, nem bizonyosság, simán lehet tenni ellene. Azt jelenti, hogy neked jobban oda kell (kellett volna) figyelni arra, hogy mit eszel és mennyit mozogsz. Mindezt akkor kellett volna kezdeni, amikor még 55-60 kiló voltál.

Van még néhány dolog, amit szintén tudomásul kell venni: férfiaknak több kalóriára van szükségük, tehát ha ugyanabból ugyanannyit eszel, mint az öcséid, hízol. Nyilván ők jóval magasabbak is, mint te... emiatt is többet ehetnek. Férfiak... nehezebben híznak, könnyebben fogynak. Pusztán a hormonok miatt. Ha ők normál testalkatúak, feltételezem, hogy többet mozognak, aktívabbak, valószínűleg te a súlyodnál fogva sem ugrabugrálsz (annyit). 21-es csapdája, minél kövérebb vagy, annál nehezebben mozogsz, minél kevesebbet mozogsz (mert nehéz), annál kövérebb leszel.

Az életkorral a hízás szintén fokozódik (főleg nőknél, szintén hormonok). Kiskoromban olyan vézna voltam, azt hitték, éhen fogok halni, pedig anyukám rendesen magyarosan főzött, este is meleg kaját ettünk (pörkölt, nokedli, sült hús, rizs stb., vagy fehér kenyeret!). Most már 33 vagyok, ülőmunkát végzek, és ugyancsak meg kell néznem, miket és mennyit eszem, ha azt enném, amit anyukám főzött gyerekkoromban, már nem férnék be a szobába. De tudomásul vettem, hogy nem lehet, és őszintén szólva nem is kívánom a zsíros, nehéz ételeket, fél év alatt le lehet szokni róluk.

Nem kell tehát sajnálnod magad, hogy te kövérnek születtél, van rá magyarázat, hogy miért alakult ez ki. Sajnos visszacsinálni sokkal nehezebb, mint az elején elkapni és vigyázni, de semmi esetre sem lehetetlen. Csak rajtad múlik, az elhatározáson. Nagyon nehéz megváltoztatni a rossz táplálkozási szokásokat, hiszen mélyen rögzültek. Nem is lehet azonnal. Idő kell. Először csak a vacsorát változtatod meg. (Azzal már lehet valamilyen eredményt elérni.) 1-2 hét múlva a reggelit is. Ha már azt is megszoktad, akkor fokozatosan az ebédet is. Nem kell nélkülöznöd semmit, szinte mindennek van egészségesebb alternatívája. És ami a legfontosabb: fejben dől el minden. Arra kell gondolnod, hogy amit megeszel, arra szüksége van-e a szervezetednek vagy ártasz vele. Azt add neki, ami a legjobb, mert azt érdemled. A szemetet meg ne edd meg, ne akarj magadnak rosszat. Szeretned kell magadat annyira, hogy a legjobbat akard magadnak.


És... még egy nagyon fontos dolog: a finomított liszt és cukor, az egészségtelen kaják a vékony családtagoknak is ugyanazokat a betegségeket okozzák, mint neked, csak neked 5 éven belül, nekik pedig 10-20 év múlva.


Érdekelnie, milyne módszerrel fogytál 4 kilót, talán kiderülne, miért nem fogytál azóta többet.

2010. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!