Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen rosszul ha...

Miért vagyok ilyen rosszul ha nem eszem pár óránként?

Figyelt kérdés

Régebben ha pl munka miatt nem volt időm enni 8 óráig, akkor sem éreztem semmi különöset, csak hogy éhes vagyok. Napi 2-3 szor étkeztem. Mostanában viszont ha 3 órája nem ettem, akkor remeg a kezem, szédülök, ájulásközeli érzéseim vannak, és furán látok. Ez a mostanában kb 2 éve tart, ezzel egyidőben diagnosztizáltak nálam pajzsmirigy alulműködést hashimotot. Gondoltam ez okozza, mert évekig nem állt be a hormon szint hiába emeltük a gyógyszert. Most viszont fél éve már tökéletes tsh értékem van a gyógyszer mellett, de ez a fura tünet nem múlt el. Teljes vérkép szintén tökéletes lett. Haziorvosom lerázott annyival, hogy ez miért baj? Étkezzek akkor gyakrabban.

De szerintem nem normális a dolog. Azért is írtam ide, mert túlsúlyos is vagyok, szeretnék fogyni, de emellett a tünet mellett lehetetlennek érzem. Most kb 2200-2500 kalóriát eszem, tartom a súlyom, és mégis rosszul vagyok az éhségtől gyakran. Hogyan tudnék emellett kaloriadeficitet is tartani?


2023. máj. 29. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Ahány szervezet, annyi féle variáció.


Az első étkezésem 5 órakor, a második 7 órakor, a harmadik 9 órakor van. Nem szándékosan, szimplán csak így szoktam meg és én nagyon a megszokások embere vagyok, nem szeretek változtatni.


Konkrétan 5 óráig semmit nem eszek, előtte még edzek is és van napi 20.000 lépésem. Semmi szédülés, semmi rosszullét, a cukrom és vérnyomásom rendben, illetve a közérzetem is tökéletes. Más ezt nem bírná, mert a szervezete nincs ehhez hozzá szokva. Sőt, fokozom ezt még: Kalóriadeficitben is vagyok, mert zsírvesztés a célom.


A cukroddal minden rendben?

2023. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy te cukorbeteg? Biztos, hogy valami gond van. Ha 12 óráig nem eszem, akkor sem vagyok rosszul, érzem, hogy éhes vagyok, de semmiféle rosszullétet nem érzek.
2023. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Megyek, eszek egy tábla meggyes Milkát 😋
2023. máj. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
58%

Szerintem cukor betegség az oka.

Általában nem kéne, hogy 3 óra után ennyire rosszul legyél...

De egyébként ha túlsúlyos vagy, akkor menj el sportolni. Lehetőleg főleg valami cardiót előszőr, hogy égjen a zsír(pl. futás). De lehet erősíteni is, az sem árt, legalább akkor ez sok kalória az izmodba épül be.

2023. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is cukorbetegség lesz. Kérdező mindenképp fordulj orvoshoz a saját egészséged érdekében.
2023. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
68%
Cukorbetegség?
2023. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia? Állandó alacsonyan kellene tartanod a vércukorszintedet. Fogyassz sok zöldséget nasinak, pl káposzta, sárgarépa nyersen, egyszerre néhány szem olajos mag (10 szem mandula vagy dió, vagy ennek megfelelő mennyiségű más mag).
2023. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
nem ismerem ki magam a cukorbetegseggel...de nekem is az volt az elso ötletem hogy mit eszel...nagyot zuhanhat a vercukrod amitol rosszul vagy
2023. máj. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
81%
Nekem olyankor van ilyen bajom, ha nem figyelek oda arra, hogy mit eszem. Ha lassú felszívódású szénhidrátokat fogyasztok, akkor jól vagyok. Zabbal indítom emiatt a reggelt. Tiniként ájuldoztam minden reggel. Egyik évben minden hónapban kórházban voltam, mivel valaki az utcán kapart össze engem. Utána találkoztam egy kedves dietetikussal (egymás mellett ültünk a vonaton és beszélgettünk). Ő adta ezt az ötletet. Azóta semmi bajom.
2023. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez valóban cukorbetegség vagy inzulin rezisztencia tünet lehet. Vizsgáltasd ki, plusz szerezz otthonra cukormérőt, azzal gyorsan kiderül, a leeső cukor-e a baj. Nem vészesen drága. Terápiának enyhe esetben a gyors szénhidrát lassúra cserélése megfelelő, de a szénhidrát-zsír arány zsír felé tolása is segíthet (rögzített kcal keret mellett). Ha nem enyhe esetről van szó, akkor dietetikushoz fordulj.
2023. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!