Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? :S Híztam...

Hogy is van ez? :S Híztam vagy rossz időben mértem magam?

Figyelt kérdés
Múlthét elején 56.4 kg voltam, ma már sajnos 57.5 kg. Az tény, hogy múlthéten korán reggel mértem magam, ráadásul ruha nélkül, míg ma ruha volt rajtam, ráadásul egy kiadósabb reggeli és ebéd után következett be a mérés. Lehet, hogy túl parázom...de elképzelhető, hogy ennek köszönhetően mutat több mint 1 kilóval többet a mérleg, vagy pedig híztam? Tudom, hogy 1 kiló nem a világ vége, de nekem ez is fontos, mert már lassan három hónapja fogyókúrázok és nem szeretném hogyha most jönnének vissza a kilók. Az tény, hogy az előző hétnek a vége felé kevesebbet mozogtam, de az orvoslexikon.hu szerint még így is napi 2100 kalóriát bevihetek ahhoz, hogy megtartsam az alakomat, annyit meg finoman szólva sem eszek... sőt... 1500-1800 között szoktam étkezni, emellett minden második nap igyekszem sportolni, a múlthéten ez kevesebbszer jött össze, egyéb elfoglaltságok miatt. Pont emiatt álltam ma a mérlegre (mert amúgy két hetente szoktam magam mérni), mert valahogy úgy éreztem, hogy az a pár nap sport nélkül "betett" nekem. Szóval akkor most híztam, vagy éppenséggel rossz időben mértem magam?
2010. okt. 11. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig reggel mérd magad, wc után, ruha nélkül!


Nyilván a ruháktól és az evéstől volt több, ennyit simán számítanak, nem híztál, nyugi. A kaja nem tűnik el belőled, a ruhák sem rólad. Nem is igazán értem a kérdést, de ne aggódj, ez a lényeg!

2010. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hetente egyszer mérlegelj reggeli előtt, wc után.. egyébként nekem egy napon belül változik ennyit a súlyom vagy még töbet is , reggel olyan 48,8 vagyok estére meg van hogy 50.2.... ebből nem kell nagy ügyet csináni.
2010. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennyi egy jó pohár vízzel is lehet okozni, semmit nem jelent. Inkább azt nézd, hogy a tükörben hogy mutatsz, mennyi fölösleg van a hasadon.
2010. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú... megnyugodtam. De komolyan. Köszönöm Nektek! :D
2010. okt. 11. 18:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma kíváncsiságból megmértem magamat reggel wc után és reggeli előtt... ruha nélkül. és hát... 52 kg mutatott a mérleg. Még mielőtt azt hinnétek, hogy örülök, a válaszom, nem, mert ez azért elég kevés és múlthéten még 56 voltam, és ez kb azt jelenti hogy egy hét alatt 4 kg fogytam, ami finoman szólva nem volt a célom és nem is drasztikus fogyókúrát követek (napi négyszer, ötször eszek, sokat sportolok) ... szóval most egy kicsit megvagyok ijedve, hogy van velem valami baj. Esetleg az közrejátszhatott, hogy reggel egy alapos megfázásra + lázra ébredtem? Lebetegedtem és ennek köszönhetően a testem is kicsit legyengült, talán emiatt mutat ilyen keveset.
2010. okt. 12. 10:44
 6/6 A kérdező kommentje:
...de most szerintem pár hétig hagyom a mérleget és inkább azt nézem, hogy a tükörben mit látok. Ott meg különösebb változást már egy hónapja nem látok, se nem fogytam, se nem híztam.
2010. okt. 12. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!