Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Általában a férfiaknak vagy a...

Általában a férfiaknak vagy a nőknek könnyebb tartani az egészséges testsúlyt?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos formára gondolok, se nem elhízott, sem sovány, sem kifejezetten szálkás. Például 175cm férfi esetében 70kg, nők pedig kb 165/60.


Tehát kinek könnyebb ezt a formát tartani, ha közben egyik nem sem fordít figyelmet arra? Vagyis egyik sem sportol különösebben és az étkezésére sem igazán figyel.



2023. jún. 13. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Férfiaknak.


A nőknek a szülés alapból bezavar.

2023. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nincs ilyenben különbség férfi és női test között. Egy nagy különbség van, hogy a férfi test jobban bírja a teherbírást, kitartóbb a fizikai megterheléseknél. Ez miatt olyan életmódot folytatnak egyesek ahol több a fizikai munka. Ha ez egészséges életmóddal együtt jár ( , (ami irónikusan általában nem így történik) ezeknek a férfiaknak könnyebb megtartani az egészséges testsúlyt
2023. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
#2 vagyok. Utólag olvasva belemagyarázásnak tűnik ez is. Nem biztos, hogy a fizikai munka ennyit számítana
2023. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Én üldögélek, fekszek, eszek és semmi bajom nincs, meg nem is lesz, bár lenne ...
2023. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is a férfiaknak könnyebb a hormonjaik, illetve a felépítésük miatt (pl arányaiban magasabb izommennyiség).

Ettől függetlenül senki számára nem lehetetlen.

2023. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem a hormonális különbségek miatt a férfiaknak. A nők nemi hormonrendszere bonyolultabb és ennélfogva könnyebben el is csesződik, ami okozhat hízást. Plusz a nőkön könnyebben gyűlik fel a zsír szintén hormonális okokból, egészségesen is magasabb a testzsírszázalékuk, mint a férfiaknak. A terhességről-szülésről nem is beszélek, amúgy sem érint minden nőt de maga a szülésre való képesség számos hátrányt jelent ebből a szempontból.
2023. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem meg akaraterő kérdése.


Nyilván egy hormonproblémás embernek sokkal nehezebb tartani y súlyát, de, ha elég elhatározott, akkor egyáltalán nem lehetetlen.


Egyébként pedig, 175cm és 70kg is lehet szálkás, ez nem ettől függ.

2023. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

70 kg az nem átlagos súly, hanem egy cérnagiliszta.

A férjem 170 cm és 75 kg. Rohadt vékony. Akkor egy 70 kg az mi?

2023. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcadik, minden rossz szándék nélkül, kérlek fogadd el, hogy párod dagadt. Igazából a 175/70 is picikét már túlsúly.


Annyira kórosan elhízott a világ, hogy már azt tartjuk normálisnak, ha valakin van egy kicsi felesleg, de az emberi test másképp vélekedik.


Mondom ezt úgy, hogy én is túlsúlyos vagyok.

2023. jún. 13. 16:14
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9: te is testképzavaros vagy. Hogy lenne már egy 75 kilós férfi dagadt??? 70 túlsúlyos? Baromság.
2023. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!