Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miből merítsek erőt a fogyásho...

Miből merítsek erőt a fogyáshoz? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, elsős egyetemista. 69-70kg a jelenlegi testsúlyom, és ehhez 170 cm a magasságom. Ez még éppen el is menne,mert még a kövérség közelében sem járok, de..

60kg-gal kezdtem a középiskolát. Meghíztam 5kgot, lefogytam 2t, leadtam 5öt, felszedtem 6ot..és így tovább. de akkor is.. 10 kiló 4-5 év alatt? Ez durva.. mi lesz ha így folytatom?? Gimi előtt is kb 65 kg voltam, aztán a nyarat kőkeményen végig edzettem/diétáztam, és meg lett az eredménye. De azt veszem észre hogy már nincs annyi kitartásom.. igaz, időm sem. Az elmélettel teljesen tisztában vagyok, csak az a baj,hogy mindent hirtelen akarok, mikor épp bennem a nagy elhatározás.. És akkor ha azonnal elkezdem figyelni a szénhidrát fehérje stb arányt, hirtelen megvonásként érzékelek dolgokat,pedig ennek pont az a lényege h életmódváltás..és nem "kúra".

Mit tanácsoltok, hogy induljak neki?Mit hagyjak el elsőként,hogy építsem fel a diétámat,hogy fokozatosan szokassam magam a minőségibb ételekre?

kb 10 kilót akarok leadni 3-4 hónap alatt.REális?


2010. okt. 12. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
ha érdekel a véleményem, én annyit csinálok, hogy elhagytam a kenyeret és tésztaféléket és mindent eszek még olajos magvakat is dió,mogyoró. persze ezeket nem szabad túlzásba vinni de egy jó nagy marékkal megehetsz. este meg futok 40 percet.
2010. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is azt tanácsolom, hogy legyél tisztában azzal, és fogadd el, hogy egy felnőtt nőnek nem lehet annyi a súlya, mint egy 14-15 évesnek.

Ezzel együtt nem vagy kevés kiló, de igaz, hogy kövér sem. Viszont: most kell elcsípni a dolgot, mert ha így folytatod, tényleg baj lesz. (Szülés után meg 30 körül úgyis hízik még az ember.)


Ha tisztában lennél az elmélettel, nem ingadozna a súlyod a fogyókúráktól és nem akarnál a gimikezdő súlyod alá menni 3 hónap alatt. Amit produkáltál, az egy remek jojóeffektus, 2 le, 5 föl... a szar diétáknak és a koplalásnak köszönheted.

Jól látod, az életmódváltás a megoldás, de az nem kúra, az nem diéta, az élethosszig tart. Nem könnyű. Sőt, nagyon nehéz, mert a rossz táplálkozási szokások hosszú idő alatt rögzültek.

Először csak a vacsorát változtasd meg: hús, virsli, tojás, sonka, sajt zöldségekkel. Pár hét múlva, ha ez már oké, akkor a reggelit is. Teljes kiörl. kenyér, nem túl sok, sonka, sajt, sok zöldség, a zöldséggel kell jóllakni. Pár hét múlva le lehet cserélni az ebédet is. Sok csirke, hal, párolt zöldség, barna rizs, saláták, kevés zsíros kaja, krumpli, fehér rizs, tészta stb. Kerülendő a fehér liszttel rántott/habart leves/főzelék, mindenféle műkaja, gyorskaja, cukros üdítők, minden, amiben finomított cukor és liszt van. Az édesítő is hízlal, tévhit, hogy nem (google). Legjobb a gyüm.cukor és a finomítatlan nádcukor, és a méz.

Ha vásárolsz, mindennek meg kell nézni az összetételét, kerülendő az ízfokozó, az adalék, a tartósítószer, és a hozzáadott cukor (fruktók, glükóz, szaharóz stb.). Ez utóbbi van pl. gyüm.joghurtban és még a fagyasztott sült krumpliban is.


És temészetesen: sport.

2010. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszolóknak!:)

Második válaszoló: akkor nem jól értelmezted,vagy én írtam hülyén:D Az elmélettel abszolút tisztában vagyok,egyszer szárnyai alá vett egy személyi edző.. az más kérdés, hogy betartani ideig óráig tudom. Ill nem betartani,hanem átállni. Innen volt a nagy súlyingadozás. Tehát volt hogy elhagytam a kenyeret,tésztát,csokit,meg ezt a sok szirsz.rt,aztán besokalltam, és újra elkezdtem enni őket. had ne folytassam.. :) de értelek, és köszi:)

2010. okt. 12. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:
A gond az lehet, hogy nem tudatosult még igazán benned, hogy amit eszel az rossz, s miért is rossz. Lehet ismered az elméletet, de annyira még nem foglalkoztat a dolog, hogy ténylegesen lépj ellene. Sajnos erre tanácsot nem igen lehet adni, hisz a te érdeked, hogy megértesd magaddal, mi miért jó vagy rossz. Megvonni mindent, nem lehet, s nem is kell. Azt kell tudatosítani, hogy sok dolgot át lehet cserélni egészségesebbre. Pl. ehetsz délelőtt kenyeret, ha az teljes kiörlésű, ehetsz tésztás ételt, de akkor az legyen durum tészta, édességként joghurtból sok mindent csinálhatsz, már egy kanál mézzel is finom lesz, de ha turmixolsz, vagy csak darabolsz bele gyümölcsöt még jobb. A dolgok mögé kell látnod, hogy mit mire cserélj, így nem lesz megvonási tünet. Az, hogy most hetente egyszer megeszel egy csokit pedig simán belefér az egészséges életmódba is, cukorra is szükségünk van. Igaz, hogy nem a csoki a legjobb forrás, de boldogságot okoz :). Nem tudom, konkrétan, milyen nálad a váltás, aztán mik miatt térsz vissza a régi életmódra, így ennél többet, konkrétumokat nem tudok neked írni. De ha gondolod, írj nyugodtan mailt, amiben csak tudok, szívesen segítek :).
2010. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, itt a válaszokban azért sok tévedés van... Először is: a legtöbb nő kamaszkorában igenis ducibb mint felnőtt korában (köszönhető mindez a leginkább női hormonoknak). A fejlődés kb. 21 éves korra befejeződik, orvosi adatok szerint a nők általában 20 és 30 éves koruk között a legvékonyabbak, illetve ebben az intervallumban tudnak legkönnyebben lefogyni.

Másodszor: az édesítő nem hízlal, a válaszoló keveri a diabetikus kajákkal, mert azok valóban hízlalnak, csak nincs bennük cukor (egy tábla diabetikus Milka pl. nagyjából ugyanannyi kalóriát tartalmaz mint a nem diétás).

Harmadszor: az életmódváltás nem azt jelenti, hogy egy egész életre lemondunk egy csomó mindenről. Ugyanis ez is a koplalás egyik fajtája, vagyis ha pl. egy az egyben megvonod magadtól a csokit vagy a péksütiket, akkor a szervezet ezt egy idő után megbosszulja és falási roham, újabb plusz kg-k lesznek a vége.

Természetesen amíg el nem éred a kívánt súlyt, addig jobb mellőzni az ilyen kajákat, de ha már elérted és beépítetted az életedbe a rendszeres mozgást, akkor simán tudod tartani úgy is a súlyod, ha mondjuk reggelire minden nap kakaóscsigát eszel. A lényeg a mérték: ne egyél nagy adagokat, ne egyél egész nap csak hízlalós dolgokat stb. És a sport legyen rendszeres, heti 3 alkalaom már teljesen jó!

2010. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már kiszámoltad és ennyire nem megy,akkor havi bontásban kezd csökkenteni a szénhidrátot.

70 kilóhoz,most beviszel kb 4g/tskg ch/nap.Következő hónapban már csak 3g/tskg ch/nap-ot vigyél be,és így tovább.

Így nem lesz drasztikus a változás.

2010. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*a legtöbb nő kamaszkorában igenis ducibb mint felnőtt korában


Naaaa... ez nem analóg azzal, hogy kamaszkorban nagyobb a súly, és hogy annál vékonyabbra kell fogyni. (A kérdező meg ezt tervezi.)

Lehet, hogy ducibbnak nézel ki, de kilóban kevesebb vagy, mint felnőtt korodban. Először is 14 éves kor után általában még nő a magasság, azt ki kell tölteni csonttal meg miegymással, annak van súlya. Másodszor nőnek a mellek (nőknél), mérettől függően ez több kilót is jelenthet (kis mellek 1-2 kg, nagy mellek 6-8!).

Mindezek mellett tűnhetsz vékonyabbnak, de semmi esetre sem lehet annyi a súlyod, mint egy 14 éves GYEREKNEK, hacsak nem voltál elhízott gyerek.

2010. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

14 éve skor után már nem sokat nő egy kamaszlány -hacsak nem 14 vagy 15 éves korábban jön meg neki az első mensi. Az első menzesz után max 4-5 cm-t lehet nőni, többet nem igazán. Tény, hogy egy nő szervezete 21 éves koráig fejlődésben van, de a végleges mellméret, illetve a magasság már középiskola első osztályára simán kialakul.

Hát a 6-8 kg-s mell már nagyon extrémnek számít... Gondolj bele: egy 350 cc-s mellimplantátum (aminek anyaga -szilikon- súlyra kb. olyan mint a kötőszövet, amiből az "igazi" mell tevődik össze") már C vagy D kosaras mellet eredményez, ami ugye nagy. A 350 cc meg 350 gramm.

2010. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!