Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Magos zsemle, Kornspitz, .....

Magos zsemle, Kornspitz, .. belsejet kiszedni?

Figyelt kérdés

Oriasi kenyer, zsemle, pekaru imado vagyok.

Ha kiszedem a belsejet (a puha reszet) es ugymond csak a "hejat" eszem meg...az kevesebb kaloria gondolom ugye?


Azert kerdem, mert tuti nem fer bele a napi kaloriamennyisegembe, illetve annyit nem mozgok hogy lemozogjam ha megeszek 3 kornspitzet (es mast is melle ugye mert nemcsak azt eszem persze)


nemvagyok elhizva, de nemis szeretnek a kenyer imadatom miatt elkezdeni felszedni



2023. jún. 19. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem... miért gondolod, hogy a héja kevesebb kalória? Pont ugyanabból az anyagból van.

Sőt, ha lemérnéd a kiszedett belsejét és a maradék héjat, szerinte a héja nehezebb, nagyobb tömegű, így több kalória is lenne...

Szerintem az a megoldás, hogy ne egyél 3 kornspitzet, hanem csak egyet... és hozzá több zöldséget

2023. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ertem.koszonom a tippet
2023. jún. 19. 12:00
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Remek, infláció van, te meg kb kidobálod az ételt, csak azért, hogy nehogy meghízz, és most mondja valaki, hogy az emberek normálisak. Azért lehetne némi eszed, bár nem tudom, hány éves vagy.
2023. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
34...de jol keresek es a ferjem is. nem fogun tönkremenni ezen a 2-3 kornspitzen.
2023. jún. 19. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel a helyesírással csak is vezetői pozícióban lehetsz. 😂
2023. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
mernökkent nem kell helyesen irnom ;) pusz
2023. jún. 19. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

#6 máris jelzem a főnökségnél, hogy nem akarok több prezentációt tartani. (De, mérnökként is kell tudni helyesen írni, legalább 2, de inkább 3 nyelven.)

Egyébként ne egyél annyit belőle. Fenének kell kidobni teljesen jó, nem romlott ételt...

2023. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 harebell ***** válasza:
91%

Szerintem ennek nem sok értelme van. Egyrészt nincs a héjában kevesebb kalória (miért lenne?), másrészt sokkal nehezebb lenne követni, mennyi kalóriát viszel be végül. Önbecsapás is lehet belőle (mint pl aki nem eszi a pizza szélét, mert az "üres kalória", csak így kétszer annyi szeletet eszik :D), meg pazarlás is, hacsak nem hajlandó a férjed vagy valaki megenni a belét.


Megnézed, hány kalória egy darab abból a zsemléből, kornspitzből stb amiket szeretsz. Összeállítasz egy egészséges étrendet és megnézed, mi fér bele a napi keretbe - napi egy pékáru biztosan, de akár kettő is, attól függ, miket eszel még. Ha egy nap többször is megkívánnád, el is felezheted, reggelire eszed pl joghurttal meg gyümölccsel, vacsira meg zöldségekkel, tojással, túrókrémmel vagy mittudomén, amit szeretsz. Ezek csak példák.


Meg szerintem tök jó motiváció a mozgásra, ha van az embernek egy kedvence, amiről nem szívesen mondana le. Most megnéztem a Lipóti honlapján, náluk egy darab kornspitzra ~198 kalóriát ír. Vannak táblázatok, hogy milyen típusú mozgással x perc alatt y kalóriát égetsz (nyilván ez sokmindentől függ, de nagyjából be lehet lőni). Félóra tempós séta pl, és nagy részét már le is mozogtad.

2023. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Az étkezési zavarom PONTOSAN ÍGY kezdődött. Ha elindulsz ezen az úton, vszeg nem lesz megállás.


Egyed meg a teljes zsemlét nyugodtan, ne bohóckodj ilyen kibelezem f...gokkal, mert előbb-utóbb teljesen megszállottja leszel a hülyeségnek :(


"Nem te nem" - igen, minden étkezési zavaros ezt mondta valaha :D

2023. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi ésszel mérnök? Kertrendezési? Max az.
2023. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!