Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le 15 kg-ot, a...

Hogyan fogyjak le 15 kg-ot, a leheto legrovidebb ido alatt?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok, 62 kg. Mar nagyon regota kuszkodom a sulyommal, szeretnem jol erezni magam a boromben, de nagyon szeretek enni, foleg edesseget. A 15 kg-ot ugy szeretnem leadni hogy ne maradjon nyoma rajtam. Orulnek ha tudnatok segiteni, mar nagyon sokmindent kiprobaltam. Elegge ketsegbeesett vagyok. A valaszokat koszi elore is.
2010. okt. 12. 18:37
 1/5 anonim válasza:
válasz küldése elptt megmondanád, h milyen magas vagy?
2010. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1,57 m
2010. okt. 12. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudunk segiteni, sajnálom. Te tudsz csak magadon


Én is 157 körül vagyok, 61 kg és 16 éves. Imádom az édességet meg a szénhidrátot is, most még suli is van szóval a függőség csak megduplázódik. DE fejben dől el, való igaz. A szüleim észre sem veszik a túlsúlyomat, az osztálytársak nem firtatják, a haverok nem akarják észrevenni. Tehát tényleg csak az eszemnek köszönhetem, hogy egy reggel kitudtam mondani: VÉGE !

ÉS az én elvem az, hogy pont mint a dohányosoknál, a teljes kiirtás a legjobb választás - > semmi 1 szál cigi, semmi 2 falás csoki. Az csak mégjobban kinoz, mintha nem ennél belőle egyáltalán.

Szóval én igy tudom elvágni a legjobban magamat a függőségeimtől. Kiirtom őket, elvágom a kötelet közöttük és közöttem.


Azért segitek egy kicsit: gondolj a célodra. Gondolj arra, hogy valóban TE mit akarsz. És kicsit gondold át az életedet. Van egy lány. Az a lány egyszer csak elkezd csokit majszolni. Majd sütit. Majd nem tudja már abbahagyni. Elvesziti a kontrollt. Majd függővé válik. Elkezd hizni. Napról napra elhizottabb. És a függőség napról napra erősebb. És ez igy folytatódik...

Tetszik amit látsz ? Tetszik a saját életed menete ? Ez a célod, amit itt sugallok, hogy a mostani életviteled eredménye lesz ? Ha nem akkor tegyél érte.


Ha megtehetném benyúlnék a képernyőn át és kiverném a kezedből a csokit, ahányszor csak a kezedbe kapod. De nem tehetem, úgy ahogy senki sem teheti innen. Úgy ahogy senki sem teheti, mert senki sincs veled 24 órát a 24-ből. Viszont ott van az eszed. Rendelkezel egy aggyal. Használd ! A legnehezebb az elhatározás, a diéta összeállitása már gyerekjáték. De valóban erőt gyűjteni a fogyáshoz, az a legnehezebb egyesek számára.


A diéta nem bonyolult: napi 3x vagy 5x étkezz, igyál rengeteg vizet és lehetőleg nem pont evés előtt, mert akkor a felszivódások fele annyira hatékonyak csak.

Egyél sok zöldséget, húst és tejterméket. Illetve mogyoróféléket, magvakat, babot, lencsét és gyümölcsöt is. A napi minimum 60 perc mozgás se maradjon el.


De mondom, ez egyszerű. Amivel neked kell foglalkoznod az a lelki erő összegyűjtése, mert anélkül nem fogsz menni semmire.

2010. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

47 akarsz lenni????e vagy normális!!!

én 1,60-nal és 58 kiloval tökéletesen érzem magam mert formás vagyok,és nem is akarok gebe lenni.

De hajrá,koplalj,fogyj gyorsan h utána a duplája jöjjön vissza!!

2010. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A napokban jöttem haza közel két és fél hónapi, több helyszínen Nyugat-Tibetben 3712 illetve 3505 m.-es magasságban végzett fizikai, illetve szellemi munkavégzés után. Elutazásomkor 93-94 kg voltam, mikor hazaértem, 77,5 kg-ot nyomtam. Gyakorlatilag lement a hasamról a hosszú évek alatt felszedett úszógumi; most legénykori súlyomnál vagyok, amit meg szeretnék tartani. Sokkal jobban érzem így magam, energikusabb és fittebb vagyok, na és könnyedén közlekedem, 63 évemet meghazudtolva szinte futok felfelé a lépcsőn 4. emeleti lakásomig. Érdekes, hogy kinn nem voltam olyan éhes, mint itthon. A tibeti emberek nem esznek levest, helyette elég sok jakvajas sós teát isznak, nekem is ezt szolgáltak fel napközben illetve ebéd után a munkahelyemen naponta 4-5-ször. Mint európainak, nekem még külön kedveskedtek kardamonos-fahéjas ízesítésű cukrozott tejes fekete-teával is. A munkahelyi ebéd állandóan, minden nap főtt rizsből és rajta valamilyen zöldséges-, vagy hüvelyesből álló öntetből állt. Mindössze egyszer kaptam a rizsre húst, ami sáfrányos birkaoldalas volt. Jó szívvel ajánlom még a Jó Közérzet Központ (Bpest, ill. Szeged) által kifejlesztett és forgalmazott "Fitnesz menü" vitaminos,kizárólag természetes anyagokból készült biogabona-porát is, melyet néhány dl. vízzel összerázva lehet étkezések helyett fogyasztani. (Naponta 1-2, de akár 3 étkezést is lehet helyettesíteni vele.) Kinn Tibetben ha vidékre mentem, akkor én is ezt fogyasztottam; összesen kb. 20 tasakkal fogyott el ebből, és nem voltam tőle éhes. Minden hét végén hosszabb kerékpártúrákat tettem az Indus-völgyi lámakolostorokhoz és az 5603 m. magas Khardung-La hágóra. (Ide a 39 km. úthosszon több, mint 2100 m. szintkülönbség és kerékpárral felfelé 7 órás; míg lefelé 1/2-1-2 órás átlagos utazási idők.)

A csökkentett kalóriabevitel mellett mindenféleképpen javaslom a rendszeres testmozgást is!

Kerékpározni a települése környezetében bárki tud ingyenesen is heti több alkalommal és hétvégeken, valamint az éves szabadság több hetében is. Ilyenkor nem a Balaton mellett zsíros lángosokat eszegetve kell punnyadni, hanem például kerékpártúrázni kell a tó körül kellemes családi-, vagy baráti társasággal.

Nekem ez segített megszabadulni a felesleges -főleg a beleimre és a hasamra rakódott- testzsírtól.

Remélem válaszommal tudtam segíteni.

2010. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!