Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nehezebb vagy könnyebb a...

Nehezebb vagy könnyebb a fogyásod a kalória számolással?

Figyelt kérdés

Ezt most inkább lelkileg értem. Én egyszer lefogytam úgy, hogy nem számoltam kalóriát, de mégis deficitben voltam, mert voltak a jó és a rossz kaják. Akkor még voltak ezek a tévhitek, mindenki csak azt ismerte, hogy csirke+zöldés=fogyás, egy db csoki=hízás. Lefogytam, hát sajnos visszajött azóta több is :D Tartottam egy ideig a súlyomat de egy rosszabb időszak visszahozta a kilókat, érzelmi evők tudják, miről beszélek.


Most viszont kalóriaszámolással próbálok fogyni és van is eredménye, viszont megmondom őszintén, rohadt nehéz úgy, hogy tudom, hogy belefér bármi, csak mértékkel, mert sajnos abból nem lesz mérték. Ha teljesen kizárom a magas kcal tartalmú finom ételeket, úgy megy, amikor így csináltam, havi egy "csaló étkezésem" volt, akkor még így hívtuk. Most viszont már teljesen átállt az agyam, már nem hiszem azt, hogy rossz, ha mekiben eszem, hanem úgy vagyok vele, hogy nyugodtan mehetek oda csak számoljak kalóriát, kiszámolom, eldöntöm hogy akkor ma már csak keveset eszem, de nem kevés lesz belőle mert éhesebb leszek a mekitől mintha mást ettem volna. Sokkal nehezebb kizárni ezeket az ételeket, mint korábban. Mert egy sajtburger 304 kcal, de nem csak egyet eszem, mert annak mi értelme, nem lakom jól vele és "nasinak" túl sok kcal.


Ti hogy vagytok vele?


2023. júl. 25. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem minden szempontból könnyebb volt.
2023. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
nekem is egyértelműen könyebb így.
2023. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni, kinek mi a könnyebb. Személyes javaslatom a kombinálás, szóval ne csak kalóriaszámolás legyen, hanem minőségi javítás is. Ez jobb az egészségnek, és könnyebben is tartható, ha csökken a fölös kalóriák száma.
2023. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit szigorúbban kell tartani magad, de ezt Te magad is gyönyörűen levezetted, hogy mi a probléma. Ha csak kalóriát nézünk, akkor persze, lehet beviszed a napi szükséges kalóriamennyiségedet sajtburgerből, és deficitben is tudsz attól még lenni. De ha megnézed egy ilyen napodnak nem csak az összkalóriáját, hanem külön a fehérje, szenhidrát és zsír bevitelt, ott már biztos, hogy hatalmas elcsúszások lesznek. Így inkább ezekre érdemes jobban odafigyelni.

A csaló nap pedig egy tök jó megoldás, csak mondjuk ne havi egyre korlátozd, hanem heti egyre. Ekkor sem kell kizabálni a hűtőt meg egy cukrászdát, de simán belefér valami csaló kaja, nem ezeken a napokon változd meg a világot. De akko tartsd magad ehhez és tényleg az a nap legyen a csaló, nem minden nap valami kisebb csalás, mert az kevésbé tartható.

2023. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

A fogyásom nagy részében még csak nem is nézegettem konkrétan kalóriát. Tudatosan válogattam össze, hogy mit eszek a mindennapokban, főleg minőség, tápanyagok szempontjából. Igyekeztem egy jobb, vàltozatosabb, tartható étrendet- alap életmódot összerakni és megszokni.

A régi: azt eszem ami épp az utamba kerül hozzáállást el kellett felejtenem.

Jött a tudatosság, a tervezés, új rendszer, új étkezési szokások bevezetése. Nagyon nehéz volt, de így hosszútávon nekem személy szerint jobb és könnyebb, hogy alapvető rendszer szerint eszem a mindennapokban. Meg is szoktam.

Az étrendem alapja: a húsok, rengeteg zöldség, tojás, sajt ( és egyéb tejtermékek laktózmentesen). Lett. Egy ideig minden nap ettem olajos magvakat is, mára már kb heti egyszer, esetleg kétszer, mert nem kívánom annyira. Idővel bevezettem proteinital fogyasztását is, egész egyszerűen mert új ízélményeket és vàltozatosságot adnak. És Desszertként esténkent elnyammogok pár szem cukormentes cukorkát.

Mndenkinek kicsit, vagy nagyon mas az útja, nekem ez vált be.

Mostanában az utolsó 3kilót fogytam le úgy, hogy már figyeltem a kalóriát is, és azóta is írom, de már csak megszokásból.

Havi egy csalónapom van. Ekkor azt eszem amit amúgy nem szoktam. Gyorskaja, többnyire kínai, néha pizza, mcfarm, zinger, gyros,, illetve 1 adag péksüti, 2 adag cukros édessség, 2 zacskó csipsz. Nekem ez így egyben esik jól, havi 1x többet enni.

Ennyit engedek meg magamnak több okból is. Én nagyon rá tudok függeni bizonyos kajákra, ha túl gyakran eszem, viszont a teljes 100%-os lemondást sem tudom elviselni hosszútávon egy életen át. Tehát az egyéni igényeim szerinti stratégiát választottam, havi egyszer eszem ilyeneket és ennyi. Ez az egész így nekem 4,5 éve jól működik. Már lefogytam egy ideje és súlyt tartok.

Szóval ez van. Kb 95-5% arányban, Egy életen át diéta és havi 1 csalónap + heti 5x sport.

2023. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Én a környezetemből kiindulva aki ezzel próbálkozott bár rövid távon fogyott vele de hosszú távon nemtartható sőt még többet híznak utána mint előtte.


Szerintem nem jó módszer, sokkal jobb ha normálisan eszel és rendszeresen napi 3-4 étkezés de lehet akár 5-is 3-4 óránként, kis reggeli, ebéd uzsonna és vacsora, ha sok zöldséggel spékeled még nem is leszel éhes. És nem leszel megvonva a finom kajáktól. A lényeg hogy a vacsora ne legyen nagy és olyan este 6-7 után már ne egyél, érdekes jelenség de az ember főleg éjszaka alvás alatt éget zsírt.


Amire oda kell figyelni az az üdítők. Bár sok italra minimális vagy egyáltalán semmi energia tartalom nincs írva attól még ez nem igaz. Itt ott lehet inni de nem liter számra.


A másik amibe nagyon sokan belesnek az a túl edzés. Ha elkezd heti 4-5 alkalommal edzeni mint egy barom. Egyrészt a mindennapjaiban is fáradt lessz.Másrészt nagy eséllyel megsérül. Harmadszor pedig ettől erősebb nem lessz sőt csak gyengébb. Az izomnak azért kell 3 - 4 nap is hogy regenerálódjon. Ekkor erősödik/növekszik. Ha ez nincs betartva azzal csak a tested bszod szét. Szóval heti 1-2 max 3 edzés untig elég. Sőt így az eredmény is heteken belül érezhető a jobb kondi.

2023. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Evészavarosként nekem csak a kalóriaszámolgatás működött. A számok jól körülhatárolhatók és objektívek. Ha a szám ízére hagyatkoztam volna, akkor nem lett volna mérték.
2023. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
En most kezdtem a szamolast, de ugy 10 evvel ezelott is csinaltam mar par honapig, akkor meg ugy hogy napi 5 etkezes +2 shake, ugyanabban az idopontban. Konkretan az remlik, hogy a koztes orakban osszekupordva varom, hogy jojjon mar a kovetkezo adag😂 arra emlekszem, hogy fogytam es szalkasodtam vele, de azutan lettem eveszavaros is, falasroham stb. Azota belatom nem csinaltam jol, most nem adtam meg magamnak idopontokat, akkor eszem ha ehes vagyok es inkabb van egy nagy etkezes ahol tagitom a gyomrom es van 2 kicsi ami inkabb edesebb. De most azert kezdtem megint, mert bar eddig evkig soman ment, hogy erzesre ettem es tartottam is a sulyom, de utobb par hetben olyan falasirohamos, eveszavaros voltam amivel fel is jott plusz lar kg, hogy muszaj valahogy gatat szabni neki, ha latom mennyi eszek akkor talan leszokom a mertektelen evesrol.
2023. júl. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6. " sokkal jobb, ha normálisan eszel"

Ez mit takar?

Attól hogy az ember diétázik, így él, netán vezet egy étkezési naplót ami segít kontroll alatt tartani az evést, az attól még lehet normális étrend.

A diéta nem szitokszó, nem fogyókúra, szimplán csak tudatos táplálkozást jelent. Azt jelenti hogy az ember nem azt eszi ami épp az útjába kerül, hanem előre gondolkodik, tudatosan választ, / magára főz, stb.

Nem azt jelenti, hogy valaki csak koplal és répát rágcsál.

Ha valakinek az előző életmódja hízást okozott, akkor azon változtatni kell. Egy relatív magas kalóriatartalmú mondjuk hagyományosabb étrendet( krumpli/tészta/rizs/rántott hús/zsírban tocsogó pörkölt/fehérkenyér/kolbász/satöbbi étrendnek nem könnyű lecsökkenteni annyira a mennyiségét, hogy az éhezés nélkül fogyáshoz vezessen. Érdemesebb jobban összeválogatni mit eszünk a mindennapokban, így kevesebb kalóriából is jobban tudunk lakni.

+ Nem mindenki tudja úgy megtartani az egészséges súlyát, hogy csak heti 2-3 x mozdul meg edzés címen.

A 6-7 órás vacsora is önmagában hülyeség. Az utolsó étkezés után 2-3 órával ha lefekszik, úgy érdemes időzíteni. Nem mindenki fekszik le este 10kor.

2023. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!