Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyes a fogyókúrás tervem...

Helyes a fogyókúrás tervem vagy változtassak még rajta valamit?

Figyelt kérdés

166 cm magas vagyok és 63 kg és 14 éves. Alapvetően magas vagyok és átlagos testalkatú,csak a hasamnál van egy kis úszógumi amit szeretnék eltűntetni. Olvastam hogy nem lehet csak egy helyről fogyni,ezért gondoltam hogy szobabiciklizni fogok úgy kétnaponta 40-50 percet. Futni sajnos nem tudok mivel gerincferdülésem van és az orvos eltiltott tőle hosszú távon. Felülésezni meg azért nem tudok mert úgy 15-20 után elkezd tőle fájni a hátam és nem tudom tovább folytatni. Étkezésben sajnos nem tudok ilyen különleges ételeket készíteni aminek kevés a kalóriája de laktató mivel a szüleim főznek és ők azt készítik amit jónak látnak,nem azt amit én mondok.Tehát csak annyit gondoltam hogy kajákból kevesebbet ennék egy kicsivel mint általában. Szerintetek mit csináljak még hogy sikeres legyen a fogyásom?


ui.: a kilók nem számítanak mert nem érdekel ha tizenakárhány kilót leadok ha még mindig úszógumis leszek:)


2008. dec. 31. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez igy teljesen jonak tunik.

Kenyeret keruld.

Igyal sok folyadekot, az minden szempontbol hasznos.

Az az "ugy ket naponta" legyen inkabb minimum ket naponta. Ne hajtsd tul magad de azert izzadj meg egy kicsit!

(Tigi)

2008. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
a súlyodon kéne formálni egy kicsit, de nem drasztikus ételmegvonással. a biciklizés kezdetnek jó bár a 40 perc egyből kicsit sok lesz, de a gerincferdülést orvosolni kell mindenképpen egy gerinctrénerrel vagy személyi edzőval aki ért a gerincferdüléskehez. milyen gerincferdülésed van sima scoliosis vagy kompenzált? Amúgy arra is kell figyelni, a lordosis, kiphosis is megfelő ívben hajlik-e. a konditermi gépeket ha használnád tudnád formálni a tested és szerencsére egy csomo géppel mármegoldható,h a gerincedet ne érje terhelés. ha kicist visszafogod az ételeket segíthet, de jobb lenne egy fehérjedús alacsony glikémiás étrend. 20perc alatt ellehet készíteni egy ilyen kaját egész napra semmi fáradtsággal.
2008. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Jut eszembe:

Van egy kifejezetten neked valo video, ami sokat segithet.

(Persze az egyeni tiltasokat figyelembe kell venni mint nalad pl a futas)

Csatari Ervin gerincproblemasoknak valo edzovideoja: [link]

(Tigi)

2008. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
csatári ervinnek nem gerincferdülése van. és emlékeim szerint a videoban csinál olyan gyakorlatokat amiket gerincferdüléssel tilos lenne csinálni. a mélyhátizom gyakorlatai jók, de azért biztos vagyok benne,h még 1 millió más gyakorlatot is csinál mert sok gyaksit azért nem osztott meg a nagyközönséggel.
2008. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Neki olyan gerincmutete volt, ami utan ujra kellett tanulnia jarni. Mint mondtam az egyeni tiltasokra ettol fuggetlenul oda kell figyelni.

(Tigi)

2008. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2008. dec. 31. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Tudom milyen műtéte volt. Én nem csak a monitoron keresztül ismerek sportolókat vagy hasonló sérüléssel rendelkező testépítőt és a valóvilágban is van gerincferdüléses egyén akit edzek.
2009. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak arra nem jovok ra, hogy min vitatkozunk?

(Tigi)

2009. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!