Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért eszek félre? Miért nem...

Miért eszek félre? Miért nem bírom megállni, hogy ne csipkedjek bele dolgokba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


40kgtól szabadultam meg 2 évvel ezelőtt.


Már az elején is feltűnt, hogy mindig nassolok. Az elején még csak 1-2 szem szőlő, mandarin, 1 kocka csoki, szóval ilyen jelentéktelen kalóriák voltak.


Mára már a nap folyamán egyre többször előfordul ez, és sok kicsi sokra megy alapon 300-400 kalória simán összejön csak ebből.


De csak akkor, ha otthon vagyok.

Így néz ki egy napom:


Reggel 6-7 óra körül elindulok edzeni, hazaérek 2 órára, és onnantól kezdődik ez. Tehát pl soha nem mennék be a boltba csak azért, hogy vegyek magamnak bármi kis dolgot, de, ha otthon van valami, akkor addig járok rá, amíg nem fogy el. Simán kibírok 1 napot is étel nélkül, ha nincs előttem. (Régebben időszakos böjtöltem, és abból is a kicsit durvább verziót, a 20/4-eset csináltam)

Este is ez van. Felkelek, és késztetést érzek arra, hogy megegyek valami kisebb dolgot.


Általában szénhidrátos dolog ez, kenyér, csoki, chips, bármi hasonló. Olyan soha nincs, hogy pl uborkát vagy paradicsomot nassoljak, annak ellenére, hogy imádom őket és napi fél kg paradicsomot és uborkát simán megeszek.


2300 kalóriát eszek jelenleg, de ez volt akkor is, amikor 1600-zat ettem, és amikor 2800-zat..

Szerintem ha 4000 kalóriát ennék is ez lenne.

Habár az tény és való, hogy a napi aktivitásom elég magas. Napi 20.000 lépés, heti 4-5 edzés, 20/f, 170cm.


A makróim rendben vannak, és nem gyorséttermi kajákon élek, mert komolyan veszem az edzést.

-4-5g/szénhidrát/testsúlykg,

-2g fehérje/testsúlykg,

-0.5g zsír/testsúlykg


Mitől lehet ez?



2023. júl. 27. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
A megoldás: ne legyen otthon nassolnivaló, reggel elöször reggelizz, mert ha nullával indítod a napot, akkor érthetö módon egész nap hiányod lesz, emellett a kalóriakereted borzasztó alacsony az aktivitásodhoz képest, a koplalás meg mindig rossz ötlet, a szervezeted átállt éhezö üzemmódba és a lehetö megtöbb kalóriát akarná raktározni.
2023. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Megálljt kell parancsolnod.Felnött ember vagy.Ha ez sem megy akkor nemtudom mi lesz veled. Ne vegyél nassolni valót.süss egészséges sütiket.
2023. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1#


A kalóriával elméletileg nincs probléma, mert nem nő a súlyom és nem is csökken. Ez elméletben pont elég.

2023. júl. 27. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak ha rossz az összetétele - pl. túl kevés a ch -, akkor van ilyen, hogy a szervezeted hiányol valamit és amíg azt nem kapja meg elegendö mennyiségben, addig zabarohamaid lesznek.
2023. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"A makróim rendben vannak, és nem gyorséttermi kajákon élek, mert komolyan veszem az edzést.


-4-5g/szénhidrát/testsúlykg,


-2g fehérje/testsúlykg,


-0.5g zsír/testsúlykg"


300-340g ch-t eszek naponta. Ez kizárt, hogy kevés legyen.

2023. júl. 27. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit megpróbálhatsz hogy rendszert viszel a napba. Egyrészt a reggelit sosem hagye ki, mert egész nap enni fogsz, hiába a többi étkezés.


Minden étkezés kulon kilon is legyen kiegyensulyozott (gabona, zoldseg, feherje, zsir) es egyel rendszeresen. Az elejen lehet pl 3 orankent utana magadhot idomitani. Attol nassoksz hogy kihagysz etkezeseket meg nem rendszeresen eszel.

A tobbi meg akaratero

2023. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne nassolj. Keress más elfoglaltságot. Ez egy rossz szokás amiről le lehet szokni, csak tudatosan oda kell rá figyelned. Akarat, következetesség.
2023. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es: 2300 kalória mióta borzasztó alacsony? Hacsak nem egy kemény fizikai munkás az kérdező, akkor az egyáltalán nem kevés.

Éhező üzemmód? Raktározik a szervezet? Nincs több kérdésem…

Kérdező: ha már mindenképp nassolsz akkor a gyümölcsöt válaszd ne a csokit, gyümölcsök kalóriatartalma alacsony.

2023. júl. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!