Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek pofátlanság lenne...

Szerintetek pofátlanság lenne ezért pénzt kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár évvel ezelőtt kezdődött minden. Röviden a sztori:

Rengeteg sikertelen próbálkozás és fogyókúra után valami fejben átkattant és sikerült életmódot váltanom, -40kg. Nincs súlyfelesleg, heti szinten 4-5 edzés már 3 éve kivétel nélkül.


Volt osztálytársam keresett meg, hogy nem-e tudnék neki segíteni lefogyni. (Rajta is van kb 20-25kg felesleg)


Az elején nem gondoltam arra, hogy ezért pénzt kellene kérnem, mert hát őszintén megmondva én csak örülök, ha tudok segíteni fogyásban bárkinek.


De jobban belegondolva olyan infókat adok neki, amiért egy táplálkozási tanácsadó vagy egy személyi edző (edzésben is segítek neki) már rég elkért volna 40-50 ezret minimum.


Megtanítottam kalóriát számolni, elmagyaráztam neki szó szerint minden elméleti dolgot (rostbevitel, makrók, mikrók, edzésprogramozás (RPE, RIR), mindent..), nincs olyan dolog, amit ne mondtam volna el neki. Nyilván én sem tudhatok mindent, de úgy gondolom, hogy 3 év alatt elég szép tudásra tettem szert, amolyan autodidakta módon képzem magam a mai napig.


Ez volt 1 hete. 1 hét alatt van is eredmény, megindult elég szépen a fogyás, aminek én is nagyon örülök mert ez azt igazolja, hogy valamennyire értek hozzá. (Később nem kizárt, hogy ezzel szeretnék foglalkozni)

Ebben az 1 hétben is amolyan 0-24 segítség vagyok neki, mert ír, kérdése van és válaszolok. Ha tényleg kitart és elszánt, illetve ez nem csak egy amolyan 2 hétig tartó lelkesedés lesz, akkor mondtam neki, hogy garantálom, hogy le fog fogyni. Ha pedig így lesz, akkor később amolyan "portfóliónak" tudnám használni ezt, ha ezzel szeretnék foglalkozni. (Márpedig elég nagy rá az esély, mert ez a szakirány, aminek konkrétan minden része érdekel)


Félre értés ne essék, tényleg szívesen segítek neki, de ez nekem külön energia, szabadidő és tekintve, hogy a csoda influenszerek online elkérnek több tízezer forintokat 6 hétre és csak egy sablon étrendet adnak mindenkinek.. Hát hogy is mondjam, kicsit hülyének érzem magam, hogy én meg mindezt teljesen ingyen csak jóindulatból csinálom.



2023. aug. 7. 08:51
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
93%
kérd meg, hogy cserébe járuljon hozzá, hogy amolyan referenciád lesz, ha sikeresen lefogy. No meg te is szerzel tapasztalatot közben.
2023. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Én örömmel segítenék, ha ezzel valaki visszanyeri az egészségét.
2023. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1#

Referencia.. Igen, ezt a szót kerestem. :D


2#

Én is szívesen segítek, és segíteni is fogok neki, amíg el nem éri a célját.

2023. aug. 7. 09:14
 4/22 anonim ***** válasza:
41%
Mit kell itt Norbisat játszani?
2023. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy megkéred, hogy arc nélkül folyamatosan fotózza magát és írjon minden héten pár sor értékelést, gondolatot, amiket később pl egy weboldal esetén felhasználhatsz. Ha ezt még két emberrel megcsinálod, akkor az már egy f.sza portfólió, amivel el tudsz majd kezdeni ügyfeleket szerezni, ha komolyan gondolod és elvégzel valamilyen képzést. Viszont lásd azt, hogy te amit tanácsolsz az abból fakad, hogy van tapasztalatod, de igazi, mély elméleti tudásod nincs. Ha neki a te módszered nem működne nem tudnál érdemben tanácsot adni, hogy mit változtasson, mert nincs olyan mély ismereted. De amint egy képzésen, tanfolyamon ezt megszerzed, onnantól nyugodtan tudsz ezzel foglalkozni megélhetési szinten, viszont addig ne kérj pénzt, mert biztosan sok hiányosságod van még. Ellenben azt csinálhatod addig, hogy minden amit neki leírsz azt elkezded szépen megírni, amiből például később megszülethet egy ebook.


Ne most akarj ebből pénzt, ez legyen neked is egy fejlődési és tanulási időszak.

2023. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5#

Az elméleti szintet úgy értettem, hogy tényleg folyamatosan képzem magam, tanulmányokat olvasgatok, szóval tényleges tanulás áll a háttérben.

Egy papír megszerzése tényleg jó ötlet, és tervben is van a közeljövőben ez.

2023. aug. 7. 10:43
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
0-24-ben ne állj rendelkezésére. Ne csinálj semmi olyat, ami téged terhel, nem kényelmes. Ezt mondd is meg neki, hogy mondjuk kétnaponta este 6-kor beszéljetek 10 percet, arra gyűjtse össze a kérdéseit, ennél több időd nincs.
2023. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséget nem lehet pénzel megvenni. Szerintem a továbbiakban is segíts neki, viszont azért magadra is jusson idő.
2023. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

"Megtanítottam kalóriát számolni, elmagyaráztam neki szó szerint minden elméleti dolgot (rostbevitel, makrók, mikrók, edzésprogramozás (RPE, RIR), mindent..), nincs olyan dolog, amit ne mondtam volna el neki"


Igen ez mind szép és jó és nagyon szívesen fogadja az ember ezeket MINDADDIG AMÍG INGYEN VAN. Ugyanis ezeket a ChatGPT vagy a google is eléd dobja ingyen. Ha úgy kezdted volna hogy 5000 forintért segítesz (még mielött segítettél volna neki) egyszerűen azt mondja hogy kössz nem érdekelm

2023. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
78%

Biztosan nem kérnék érte pénzt. Mondd meg neki, hogy amit tudtál, azt átadtad neki, innentől próbáljon meg a tanultakra támaszkodni. Mondd meg neki, hogy heti 1-2x írjon a fejleményekről, ha kérdése van, akkor felteheti.

Nem kell, hogy 0-24-ben elérhető legyél. Ez nem olyan dolog, hogy ilyen szintű odafigyelést igényelne. Vagy az ismerősöd ott áll a párizsis zsemle felett és remegő kezekkel hív éjjel 11-kor, hogy megeheti-e?

2023. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!